Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 59

Thread: Чистачки

  1. #16
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Аз пък сменям всички крушки през месец, да не вземе да изгори някоя.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  2. #17

    Default

    Браво, така трябва.

  3. #18
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Най- харесвам, когато някой прави умозаключения от километри. Сигурно се мислиш за много умен? Чистачките ги сменям на този период без да имат следи от износване, сменям на три месеца за да имам винаги добри чистачки. Опитай и пак пиши как е.
    Къде е произведен този бош, че да налага смяна на 3 месеца ?
    Колко често използваш чистачки, че да се налага подмяна ?

    Хайде да се пребройм, колко като теб ги сменят на 3 месеца ??? Да видим кой какви умозаключения прави.
    За умен са ме определили няколко пъти състав от над 10 професори по технически и точни науки! Както и професионално в работата ми. Ти не си ми критейи ..
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Хайде да се пребройм... Ти не си ми критейи ..

    Дано в "техническите и точните науки" не си силен, колкото и в правописа.
    Въпреки че ми е останал в съзнанието един твой пост, където описваш откъде си взел "фаза и нула" някъде из таблото на 159ката.

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Къде е произведен този бош, че да налага смяна на 3 месеца ?
    Колко често използваш чистачки, че да се налага подмяна ?

    Хайде да се пребройм, колко като теб ги сменят на 3 месеца ??? Да видим кой какви умозаключения прави.
    За умен са ме определили няколко пъти състав от над 10 професори по технически и точни науки! Както и професионално в работата ми. Ти не си ми критейи ..
    Аз за Бош не помня да съм споменавал. Карам около 2000 км на месец без значение от времето и ми трябват чистачки, които чистят добре. Евтини чистачки на всеки три месеца, винаги чистят добре. Обикновено умните и кадърни хора с висок ай кю не го изтъкват. Примерно един Екотроник, който има много знания и мисли перфектно, никога не го изтъква. Защо ли? Просто не е необходимо. А ти разбрал, недоразбрал и други като теб, веднага анализи почват да правят. А с тези професори вече досадно става. А и Бош се пише така, с главна буква. Тези професори писмено ли те оценяваха или устно? А пък и ако пишеш служебно мейли, сериозно трябва да поработиш. Ако пластмасовата част, която се хваща за рамото не става, ползвам старата, обикновено е здрава.
    Last edited by El Caballero; 14-06-2021 at 18:42.

  6. #21
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post

    Дано в "техническите и точните науки" не си силен, колкото и в правописа.
    Въпреки че ми е останал в съзнанието един твой пост, където описваш откъде си взел "фаза и нула" някъде из таблото на 159ката.
    Притесни се за просперитетът ми ? Благодаря за добронамерената загриженост.

    Налага се да пиша бързо, защото не си клатя краката като теб ... и телефонът ми прави понякога - неточни корекции.
    Трябва ли да пиша на технически език във форум в който влизат хора, които не могат да си сменят крушката ? (а други не познават думата: граматика)
    В математиката и физиката не се броят правописните грешки
    Темата е била за дневни светлини.
    Свързах единият проводник към положителният полюс в кутията с прекъсвачи, която се намира в купето.
    Свързах вторият проводник към зануляваща клема някъде в двигателният отсек.
    Дневните светлини работят в продължение на повече от 3 години.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  7. #22
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Аз за Бош не помня да съм споменавал. Карам около 2000 км на месец без значение от времето и ми трябват чистачки, които чистят добре. Евтини чистачки на всеки три месеца, винаги чистят добре. Обикновено умните и кадърни хора с висок ай кю не го изтъкват. Примерно един Екотроник, който има много знания и мисли перфектно, никога не го изтъква. Защо ли? Просто не е необходимо. А ти разбрал, недоразбрал и други като теб, веднага анализи почват да правят. А с тези професори вече досадно става. А и Бош се пише така, с главна буква. Тези професори писмено ли те оценяваха или устно? А пък и ако пишеш служебно мейли, сериозно трябва да поработиш. Ако пластмасовата част, която се хваща за рамото не става, ползвам старата, обикновено е здрава.
    Каква марка са тези евтини чистачки ? За нашата монтировка най- евтини са една от сериите на Bosh. Или някоя неизвестна марка с 10 адаптера, която евентуално може да се монтира. Не си посочил марка на евтините и предположих.
    Купи си от скъпите и си спести парите за 1 година.

    Не се сравнявам с електроници и заварчици!
    Не съм автомонтьор нито електротехник !
    За e-mail ако беше технически грамотен можеше поне да предположиш, че има коректор, който при недоглеждане или в бързината ще ти подчертае (отбележи) грешката.
    Едно е да пишеш ръкописно, съвсем друго е на клавиатура или тъч-скриин.

    Логическите ти разсъждения и умозаключения не ме вълнуват.
    Last edited by flipz; 14-06-2021 at 21:02.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  8. #23
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post

    Дано в "техническите и точните науки" не си силен, колкото и в правописа.
    Въпреки че ми е останал в съзнанието един твой пост, където описваш откъде си взел "фаза и нула" някъде из таблото на 159ката.
    Ало..."учителката" по граматика, точно за техническите науки нямаш думата.....и аз си спомням твой решения в форума за карето на кормилният прът и пресата, за гумичките от железарията и.т.н...))
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Преди около 2 г. нарочно си купих различни чистачки. Шофьорска Bosch за 20 - 30 лв и пасажерска някаквя универсална (куча марка) за под 10 лв. До момента нямам забележки спрямо нито една от двете.
    "Кучата марка" фиряса. Гумата в централната част се скъса в участък около 5 см. Смених я с Bosch aerotwin. Същата, като шофьорската, която работи без забележки.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    "Кучата марка" фиряса. Гумата в централната част се скъса в участък около 5 см. Смених я с Bosch aerotwin. Същата, като шофьорската, която работи без забележки.
    Карам 5-та година с Bosh. Чистят отлично. Може би защото е в гараж и течна чистачка издържат толкова ..
    Last edited by flipz; 06-02-2022 at 00:30.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  11. #26

    Default

    Чистачка 450мм/18" 5848033450 Wurth - 11 лв.
    Чистачка 550мм/22" 5848033550 Wurth - 11 лв.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm

  12. #27
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    "Кучата марка" фиряса. Гумата в централната част се скъса в участък около 5 см.
    И преди скъсването не е оставяла никакви следи по стъклото?
    За последно перото на чистачка ми се е късало на Москвича. Ама се експлоатираше по различен начин. Докато има нещо да маха под някаква форма водата от стъклото, до тогава се караше. Принципа беше точно обратен - не да видиш да остава следа, а да търсиш от къде да гледаш по време на дъжд.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #28
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    В момента в който видях, че оставя следа, установих, че гумата е скъсана. А скъсването може да съм го причинил и аз, защото бях забравил чистачките включени и при последващото палене, бяха замръзнали.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #29

    Default

    Предполагам съм единственият в световен мащаб, който не е доволен от Бош. Първият път купих Бош аеротуин, слагам и е едно скърцане преди крайните положения, демек преди да спре в горно или долно положение. Стъклото беше третирано с костенурката и старите чистачки не ми скърцаха, просо почнаха да оставят следи. Купих като старите, някакви евтини и чистещи без никакви музики. Така.. случиха се разни неща и смених предното стъкло, от сервиза веднага в магазина да купя и нови и отново купувам Бош аеротуин. Слагам ги, пак слърцане. Побърках се от яд. Намазах с костенурка, отново същото. Още същият ден ги огънах на осмица и в кофата. Пак си купих от старите DuPont и всичко утихна. Карък ли съм, не знам, но Бош вече няма и да погледна. 20човека познавам с Бош и никой няма оплаквания. Отделно само положителни отзиви. Ей го на. Хем искам нещо по-скъпо, хем нищо не постигнах и двата пъти
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  15. #30
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    Quote Originally Posted by CHIKI View Post
    Чистачка 450мм/18" 5848033450 Wurth - 11 лв.
    Чистачка 550мм/22" 5848033550 Wurth - 11 лв.

    Не че нещо, но точните размери са: 580 мм и 450 мм, като съответно първия съм го срещал само в комплект но не и на бройка...
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •