Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38

Thread: Проблем с лесно замърсяване на салон на Алфа 159

  1. #1

    Wink Проблем с лесно замърсяване на салон на Алфа 159

    Здравейте приятели не знаех точно какво заглавие да сложа на темата за което съжалявам.
    Така проблема е следния от скоро имам алфа 159 2007г. Която е с този черния текстилов салон и всичко възможно се полепя по него а после няма чистене постоянно го търкам и го чистя с прахосмукачка но няма и няма чистене полепят се малки мъхчета боклуци и всичко възможно.Някой може ли да сподели как поддържа този салон защото аз вече не знам как да го чистя. Може да звучи смешно но много мразя да ми е мръсна колата просто. 😁

  2. #2
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    И аз не знам точно как се справят с този проблем колегите, но в краен случай .. можеш да го облечеш
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  3. #3
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Здравей,
    Проблема се решава най-добре с кожен салон В сравнение с платнения е в пъти по-лесен за поддръжка.
    Иначе за платнения можеш да пробваш с някакъв спрей антистатик или с онези ролки за обиране на косми/власинки.
    Ако караш на отворени прозорци или не почистваш стелките редовно, това допринася за натрупването на прах и др. боклуци, но това сигурно си го знаеш.
    146 1.6TS CF1 '98


  4. #4

    Default

    Нищо не му е лесно за поддръжка на кожения салон.
    Иска редовно мазане с неособено евтини кремове, иначе се нацепва грозно. От време на време и малко боядисване трябва, ако искаме всичко да е перфектно.
    Не бих си купил кожа никога повече.

    За платнения една прахосмукачка мисля, че е достатъчна.

  5. #5
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Давам за пример поддръжката на моя салон. Веднъж в годината, сваляне на салона, разглобяване на пластмасите, почистване с пяна, корекция с четчица на одраскано/захабено с боя и отгоре с лак за кожа, намазване с лосион. През останалото време прахосмукачка и микрофибър. Процедурата може да се прави и на всеки три месеца, за който му се занимава. Средна цена на такова почистване (ПРИ МЕН) - 20-25 лв. Боя за кожа 15-20 лв, лак за кожа 15-20 лв (за корекции ще ми стигнат доживот). Цените са приблизителни, все пак не става въпрос за стотици левове.
    Имах салон от плат и плюш. Страхотен беше, само да не искам да е винаги чист. Най го харесвах, когато го навалеше и ставаше на капки. Или когато се разлее нещо по него и попива по-бързо от скороста на светлината.
    Аз съм фен на кожата, а всеки си преценява за себе си.
    146 1.6TS CF1 '98


  6. #6
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by vankata_ll View Post
    Давам за пример поддръжката на моя салон. Веднъж в годината, сваляне на салона, разглобяване на пластмасите, почистване с пяна, корекция с четчица на одраскано/захабено с боя и отгоре с лак за кожа, намазване с лосион. През останалото време прахосмукачка и микрофибър. Процедурата може да се прави и на всеки три месеца, за който му се занимава. Средна цена на такова почистване (ПРИ МЕН) - 20-25 лв. Боя за кожа 15-20 лв, лак за кожа 15-20 лв (за корекции ще ми стигнат доживот). Цените са приблизителни, все пак не става въпрос за стотици левове.
    Имах салон от плат и плюш. Страхотен беше, само да не искам да е винаги чист. Най го харесвах, когато го навалеше и ставаше на капки. Или когато се разлее нещо по него и попива по-бързо от скороста на светлината.
    Аз съм фен на кожата, а всеки си преценява за себе си.
    От къде си купуваш боя с точният цвят за кожа и лак ?
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Нищо не му е лесно за поддръжка на кожения салон.
    Иска редовно мазане с неособено евтини кремове, иначе се нацепва грозно. От време на време и малко боядисване трябва, ако искаме всичко да е перфектно.
    Не бих си купил кожа никога повече.

    За платнения една прахосмукачка мисля, че е достатъчна.
    Е джулията ти е с платнен салон така ли :O

    За мен разликата между платнения и ti-ската кожа е от земята до небето и променя изцяло визията и возията в колата , вярно има хора които не обичат кожата , разбирам , но може би това е моето усещане.. смених моя салон с кожен и не бих върнал назад и 2но да бях платил за салона

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    63

    Default

    Жълтият салон, ако не го чистиш 2-3 седмици си се цапа. Особено, ако носиш някакви дънки, които пускат. А веднъж в годината, ако го почистваш направо ще му се такова онаковата. Редовното третиране с качествени препарати на салон от 2007г, който не познава боя:
    https://cdn.imageupload.workers.dev/...602_112608.jpg

    Това ми е стаята (таванските) с удоволствията

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Да ви имам и кожените салони... За разлика от текстила, това си иска сериозна подръжка. Наскоро седнах в някаква Ланча със светло сива кожа, неподържана и нацепена. Гнус ме беше да седна. Не, благодаря.

    Имам светъл текстил:



    Кеф ми е да го гледам, удоволствие е да седя на него. За нищо на света не го заменям за кожа.
    Освен ако не си олигофрен да си разливаш кафето по него, подръжката му е елементарна. Чат пат някоя прахосмукачка, в краен случай - парочистачка и е като нов.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10

    Default

    Е прави сте , ама ся ще се поддържа , аз като го давам на мивка го мажат там с кремове , да ви призная сам ме мързи да си играя :Д Малко по-скъпо но пести време и усилие :д

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Grishata View Post
    За мен разликата между платнения и ti-ската кожа е от земята до небето и променя изцяло визията и возията в колата
    Има и сравнително рядко срещана разновидност с гладка кожа, на подглавниците има щампа Poltrona Frau, но мисля че е опция само за нормалните седалки, Ti не съм виждал с такава. Разликата в кожата е значителна и компенсира за визията



  12. #12
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    От къде си купуваш боя с точният цвят за кожа и лак ?
    С черен салон съм и боята е лесна (подарък ми е). Лака е на Furniture Clinic. Имат мат, сатен, гланц и други. Имат и бои, но не съм се задълбочавал. От лака съм доволен. Ползвам го за дребни забележки. Нанасям го на няколко тънки слоя. Иначе дебелия слой запълва/изглажда релефа на кожата.
    146 1.6TS CF1 '98


  13. #13

    Default

    Кожен салон е по-добре от текстилен, но бъдещето е в алкантарата и подобните на материали. Може би най-доброто за салона на 159-ките е алкантара + кожа.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #14
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Аз пък мога да кажа обратното - текстилен салон е по-добре от кожен.
    Ако гледаме във времето, един текстилен салон се запазва много по-дълго време в по-добро състояние, без необходимост от никаква грижа.
    Само като се видят мненията, че се обсъждат кой препарат е по-добър, видове препарати, начин на употреба и т.н., само подсказва кой е по-добрия избор.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Аз пък мога да кажа обратното - текстилен салон е по-добре от кожен.
    Ако гледаме във времето, един текстилен салон се запазва много по-дълго време в по-добро състояние, без необходимост от никаква грижа.
    Само като се видят мненията, че се обсъждат кой препарат е по-добър, видове препарати, начин на употреба и т.н., само подсказва кой е по-добрия избор.
    И аз съм на същото мнение.
    На 156цата бях с велурен салон и без никаква поддръжка беше като нов докато я продадох, и все още е де.
    На 159ката, която е с 10 години по-нова бях с бежова кожа и бордовете на шофьорската седалка бяха протъркани, а кожата на седлото - нацепена. И аз допринесох с едно яке и едни дънки с груби копчета докато свикна, и те направиха няколко деруги по кожата, с велура не съм имал такива проблеми.

    Джулия още не съм взел, но като взема ще гледам да е с алкантара или нещо комбинирано.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •