Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 38

Thread: Проблем с лесно замърсяване на салон на Алфа 159

  1. #16
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    И е така и не е така ...
    Колите до 10 години пристигат в БГ с отличен салон, поне моята е с такъв.
    Не знам в Италия как ги поддържат, моята е и гаражна ..
    Виждам в италианските обяви коли с отличен салон в момента.
    Не знам в България, дали има достъпни - сервизи за кожен салон .. т.е. да го обслужат. Намазване с каквото трябва .. ако има дефект да се поправи и да стане като стоков.
    Другият момент е че коженият, като се прецака винаги можеш да му сложиш отгоре текстил.
    Не знам на Лада 1200s (партида за такси в Полша) какви са били кожените салони .. но баща ми беше облякъл седалките с някакъв като оригинален текстилен комплект .. пасваше 1:1 на седалките.
    Като малък не знаех че е с кожен .. едва преди да я продаде ги свали текстилните калъфки и отдолу кожата беше все едно излиза от магазина 18 годишна кола.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #17

    Default

    Коженият салон си иска 2 пъти месечно лятото мазане с крем лосион за подхранване на кожата.Не е скъп = немски с авокадо 6-7 лв, английски Астониш два пъти вече спускаха в Кауфланд за по 2.99 лв 250мл.С една бутилка мажеш 2 пъти салона или ако не си го мазал 1-2 години стига за един път обилно мазане, но пък остава чак бяло на някои места като засъхне.
    Зимата е достатъчно на 5-6 седмици веднъж.

    За мен или Алакантара или кожен салон.Коженият и да го "намокриш" или полееш с кафе лесно се бърше. Дори едни тетки ги возих още първи месец и те разлели отзад кафе по задната седалка, не ми казали, а аз го видях едва след 1.5-2 години, защото салона ми е жълто-оранжев и не си личеше. С три "миенета" на петната с алкохол/спирт, с малко обезмаслител разтворен във вода и с малко пяна за пране на тапицерии се заличиха/"изпраха" петната напълно.

    Занапред обаче колкото и да ми харесва кожата, ще купувам само с тапицерия като алкантарата - и текстила и алкантарата отговарят на определени изисквания за безопасност и имат известна "огнеустойчивост" против запалване, но изкуствените текстили като алкантарата са по-устойчиви на заплаване--> подобни се използват в авиоиндустрията където изискванията за устойчивост на възпламеняване са доста по-големи от тези за тапицериите за автомобили.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #18
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    В авиоиндустрията, алкантара не се използва, използва се кожа, при това естествена. Платнения салон на 159 си иска пране и редовно минаване с прахосмукачка, защото събира всички боклуци. Моя мисля да го пера тази година, че е бил заливан с кафе и са возили куче без да сложат някаква постелка.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  4. #19

    Default

    Това със заливането на седалките с кафета винаги ми е било интересно.
    Нито ям, нито пия в колата. Има си заведния, барове, кръчми и ресторанти за тая работа.
    Колата е за каране.

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by firedragon View Post
    В авиоиндустрията, алкантара не се използва, използва се кожа, при това естествена. Платнения салон на 159 си иска пране и редовно минаване с прахосмукачка, защото събира всички боклуци. Моя мисля да го пера тази година, че е бил заливан с кафе и са возили куче без да сложат някаква постелка.
    Не съм казал, че е алкантара, казах "като", тоест изкуствено направен от човека.

    А това, че във военно транспортните, цивилните транспортни и останалите непътнически самолети се ползва за седалките на екипажа кожа, не означава че няма директиви и регламенти на ЕС и закон в САЩ за това на колко градуса и за колко време трябва да издържа една текстилна материя на седалката на пътнически самолет.

    Или искаш да кажеш, че в пътническите самолети всичко е естествена кожа по седалките ...?
    Още в началото на 60-те години на миналия век след катастрофи/инциденти и запалвания на пътнически самолети по пистите в САЩ са приети първите такива правила, за да има време да се евакуират пътниците от самолета.Освен изискванията за запалимо устойчивост на определена температура за определен период от време има изисквания за неотделяне на токсични за човека газове в същия период от време на "огнеустойчивост".Ето, четете:
    https://aeroreport.de/en/innovation/...ation-textiles



    Ако в самолета са инсталирани неотговарящи на изискванията седалки, отговорността е за авиомеханика монтирал седалките:
    https://www.aviationpros.com/home/ar...terior-fabrics

    Ето и изисквания приети от Федералната въздухоплавателна администрация на САЩ от преди почти 25 години:
    https://www.google.com/url?sa=t&sour...=1624417241562


    Това същото предстои да стане в автоиндустрията, защото спасява човешки животи.И сега някои автомобилопроизводители слагат такива текстилни материи, но не са толкова устойчиви на запалване колкото в авиоиндустрията.

    П.П.

    dhtj млад си, зелен си, неженен си

    Ще те "поотроши" женската част...Еле пък като си покани и 2-3 приятелки отзад в колата...Ще те видя колко "си ербап" с 3-4 жени насреща
    Last edited by alfa racer GTA; 23-06-2021 at 07:18.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #21
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Не съм казал, че е алкантара, казах "като", тоест изкуствено направен от човека.

    А това, че във военно транспортните, цивилните транспортни и останалите непътнически самолети се ползва за седалките на екипажа кожа, не означава че няма директиви и регламенти на ЕС и закон в САЩ за това на колко градуса и за колко време трябва да издържа една текстилна материя на седалката на пътнически самолет.

    Или искаш да кажеш, че в пътническите самолети всичко е естествена кожа по седалките ...?
    Седалките на екипажа са платнени, при това с китеник върху тях, докато всички пътнически седалки, включително тези на стюардесите, са кожени. Всички са трудно горими и си има много просто обяснение защо са така направени.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  7. #22
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    До къде стигнахме - да сравняваме седалките на самолет с тези на кола.
    И не, че нещо, доста съм се возил в самолети, все "нормални" класи и до сега не съм сядал на кожена седалка.
    Нямал съм възможност да се возя в супер луксозна първа класа, където сигурно има и кожа, гледайки снимките.
    Ама пак - кожата във всекидневието няма никаква далавера. Единствения ѝ плюс е "внушаването" за по-скъпо и/или луксозно излъчване.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #23
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Не е нужно да е бизнес класа за да има кожа. Фокерите за простосмъртни по трасето София - Виена, масово са с кожа:



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #24
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Не знам, кой на какво се е возил, и какво е гледал, но дори БГ еър, дето се стискат за всяка стотинка и експлоатират дърти кошници, използват кожени седалки, уиз и райан също, да не говорим за някакви по истински компании. Кожата е значително по-издръжлива от плата и се чисти по-лесно между полетите.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  10. #25

    Default

    Тук никога не се знае на къде ще тръгне една тема

    Quote Originally Posted by firedragon View Post
    Не знам, кой на какво се е возил, и какво е гледал.
    MD-82, A321, 787, като последния беше сравнително наскоро.
    Кошниците от флота на България Ер са купувани на старо, така че са оборудвани с каквото са били при предишните собственици.



  11. #26
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Кошниците на България Ер, без последните 4, които още не летят за тях, са купуван чисто нови, всички до един. Е разбира се имат 1 737 купуван преди 30г, но другите са на най-много 12-13г.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  12. #27
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    512

    Default

    Колега, нещо си се объркал. Всички самолети на България Еър са купувани втора ръка. Без изключение.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  13. #28
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    50

    Default

    Защо просто не си направиш труда да потърсиш в Гугъл преди убедено да ръсиш врели-некипели?

  14. #29
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    И аз съм на същото мнение.
    На 156цата бях с велурен салон и без никаква поддръжка беше като нов докато я продадох, и все още е де.
    На 159ката, която е с 10 години по-нова бях с бежова кожа и бордовете на шофьорската седалка бяха протъркани, а кожата на седлото - нацепена. И аз допринесох с едно яке и едни дънки с груби копчета докато свикна, и те направиха няколко деруги по кожата, с велура не съм имал такива проблеми.

    Джулия още не съм взел, но като взема ще гледам да е с алкантара или нещо комбинирано.
    И аз съм с бежова кожа и като цяло салонът е като нов с малко изключение на шофьорската седалка.Шест години само съм го мазал от време на време с някакви препарати за кожа и толкова!Последните 3-4 месеца си захванах да оправя всички забележки по колата и стигнах и до салона.Първо бях решил да купя комплекта от Автореновация, но после се спрях на два други продукта и не сбърках!За почистване купих този препарат:

    https://detailingbg.com/produkt/leat...itioner-473ml/
    Салонът буквално стана чисто нов - не лъскав и гладък, а чист и мек!
    За подхранване купих този препарат, който просто се оказа уникален:https://detailingbg.com/produkt/hide-rate-250ml/
    Кожата стои влажна , но реално върху нея няма нищо!Не е като да е останал незабърсан препарат - просто влажна!
    Не мога да кача снимки.
    Last edited by stu; 04-12-2022 at 16:56.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  15. #30
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Ето и снимка:Click image for larger version. 

Name:	20221203_163928.jpg 
Views:	26 
Size:	80.3 KB 
ID:	172798
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •