Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 74

Thread: 2.0 jtdm 170

  1. #31

    Default

    Сложени са за екология, но от тях страда разхода, вървежа и най-вече дълговечността на мотора.

    Едни вихрови клапи да глътнеш и мотора в кофата, голяма файда че си екологичен...

    А дпф-а нищо не филтрира реално. Събира сажди и в един момент ги изхвърля наведнъж.
    Все едно да си събираш боклука в коридора цял месец и да го хвърлиш накрая всичкия...

  2. #32
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    А дпф-а нищо не филтрира реално. Събира сажди и в един момент ги изхвърля наведнъж.
    Все едно да си събираш боклука в коридора цял месец и да го хвърлиш накрая всичкия...
    Няма такова нещо.
    Аналогията ти е неуместна. DPF - ът, освен филтър, е химически реактор, подобно на катализатора. При пасивна работа улавя саждите и ги разгражда химически а при активна регенерация ги изгаря.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #33
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Няма такова нещо.
    Аналогията ти е неуместна. DPF - ът, освен филтър, е химически реактор, подобно на катализатора. При пасивна работа улавя саждите и ги разгражда химически а при активна регенерация ги изгаря.
    Абсолютно !
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  4. #34
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    F40 също се троши .. и знам, че 2.4 е с нея кутия ... разбира се не износва лагери със скоростта на M32
    DPF ако работи трябва да се остави .. тапа не тапа .. няма да лети, а и до колко ще се отрази ? .. затягат се еко нормите, може би не за последно.
    Колата си пише в книгата какви са и параметрите, барабар с екологията.
    Коли на по 200к след ремап скоропостижно турбината си умира, - значително се намалява експлоатационният и период.
    (освен да се товари турбината, какъв точно ремап се прави ) На бензин без турбина дават 5-6% ..
    Ако някой иска да си спести пари да не ремапва - първо от ремап, второ от намаляване на живота на турбото.
    Защо мислите, че от Alfa не са искали да изкарат 159 2.4 = 250-260кс ? би било добра реклама за марката.
    Last edited by flipz; 01-07-2021 at 22:10.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  5. #35

    Default

    Моето 2.4 дойде ремапнато, на 400 000км и още беше с оригиналната турбина. Приятел моргаджия имам, който се занинава с алфи, споделял ми е за 2.4ки и на по 600к със здраво турбо. Така че колко един чип го "убива", не знам.

    Всеки си преценява де.
    Бмвто ми си дойде девствено от германия, всички екологии си му бяха на място, знам тогава как вървеше и как гореше, знам и сега как гори и как върви. Еми никога няма да си върна дпфа.

    Впрочем това не сме го измислили ние. В английските форуми съм чел за мераклии, които си слагат дпф-а преди всеки преглед (МОТ) и след това го махат.
    Last edited by dhtj; 01-07-2021 at 23:06.

  6. #36
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    E - аз винаги съм твърдял, че бай-ганьовщината е световно явление. Дори и това не сме го измислили ние


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #37
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Бла бла .. глупости
    Само вихрови клапи махаш .. моторчето се закача някъде да си върти .. все едно ги управлява. - не дава грешла
    (мойте бяха в добро състояние, можеха и да работят дълго .. но за всеки случай)
    Затапваш ЕГР с пластини с отвор 4-5мм се продават .. да симулира някакво налягане уж че работи.
    DPF си го оставяш ако работи, няма смисъл да го махаш.
    Никакви Ремапи не правиш .. че може да попаднеш на ''баш майстора'' или да свърши работата като него.
    Нито кутията, нито турбината ти има нужда от допълнителен товар. - стари са.

    Глупости са, ако караш ежедневно по магистралата (както нееднократно сте твърдял), ако въртиш основно из града, друга песен ще запееш...

    p.s. колкото до софтуерното изключване и ремап, никой не те кара да си сваляш файлове от "Zamunda" и да експериментираш върху автомобила си, има достатъчно кадърни хора за целта!
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  8. #38
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    @dhtj много ми е интересно как си засичаш разхода 7.5 с тва БМВ. Нереално е тоя голям мотор да гори 7.5, освен ако не караш с 90 на магистралата
    А пък за катализатори, ДПФ, ЕГР - като си работят, няма смисъл да се пипат.
    Иначе @mimouzunov, бях гледал едно клипче(което не мога да намеря) на 535D в Германия без никакви екологии и изкара по-добри резултати от СТОК. Възможно е и без тези неща да има ниски емисии, въпросът е кой може да го направи това, а и дали въобще е възможно при нашите коли.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    @dhtj много ми е интересно как си засичаш разхода 7.5 с тва БМВ. Нереално е тоя голям мотор да гори 7.5, освен ако не караш с 90 на магистралата
    Засичам го и по борд и по колонка, като наблюдавам разминавания между 0.1 и 0.3 , и то в двете посоки, т.е. понякога борда сочи повече, понякога по-малко, не знам от какво зависи.

    Иначе си е съвсем нормален разхода, като се има предвид че е сравнително модерен тоя мотор, с пиезодюзи, колата е само на задно, не е 4х4, автомата също е обслужен и флашнат със xHP stage3 и при нормално каране се стреми да е на възможно най-високата предавка, с 55км/ч е вече на 5-та, с 80 е на 6-та, като са и сравнително дълги предавките.

    Но както казах, много се подобри разхода и след като махнах екологиите. Преди това се въртеше около 9 средно.

    Ако искаш да поставяш рекорди или да возиш баба си, извънградско с културно каране 110-140 пада на 5.3-5.5 плевен-софия и обратно... Но тая кола не е за такова каране де.

  10. #40
    Запален алфист b0jo's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    48
    Posts
    368

    Default

    Колеги да се пахваля,днес я регистрирах вече е в гаража .Но по път ми светна чека и колата умря,40км макс.Загасих запалих и се оправи и чека изчезна.Човека който ми я докара ми каза че е направила регенерация по пътя до Пловдив,но явно има нещо друго не е дипиефа май.
    Brera 2.0jtdm 170hp

  11. #41

    Default

    Води я да я гледат за грешки.

    Не се бъзикай да не ти излезе скъпа бъзикнята.

    Може заедно с това направо и да я обслужиш --> масло филтри и т.н.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #42
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by b0jo View Post
    Колеги да се пахваля,днес я регистрирах вече е в гаража .Но по път ми светна чека и колата умря,40км макс.Загасих запалих и се оправи и чека изчезна.Човека който ми я докара ми каза че е направила регенерация по пътя до Пловдив,но явно има нещо друго не е дипиефа май.
    Влизай в бокса ... при регенерация не ти светва чека и колата да се движи с 40км/ч
    Моята го прави на 500км и повече и разбирам само повишеният разход по маршрут който пътувам редовно.
    Много е тъпо да ти продадат кола и още първите километри да светне чек .. направо намирисва на мошеничество.
    Last edited by flipz; 03-07-2021 at 00:19.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  13. #43
    Запален алфист b0jo's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    48
    Posts
    368

    Default

    Мани и аз така се почувствах,на приятел така му стана на форда скоро,каза че изпушила и тръгнала.В понеделник влиза за обслужване.Някои да кара с размер на гумите 235/40 R19 96Y?че ще слагам такива.В смисал да не опират някаде че на 156 бях сложил 225/45/17 и в неравности ми стържеха в веждата на калника.
    Brera 2.0jtdm 170hp

  14. #44
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    Quote Originally Posted by b0jo View Post
    Мани и аз така се почувствах,на приятел така му стана на форда скоро,каза че изпушила и тръгнала.В понеделник влиза за обслужване.Някои да кара с размер на гумите 235/40 R19 96Y?че ще слагам такива.В смисал да не опират някаде че на 156 бях сложил 225/45/17 и в неравности ми стържеха в веждата на калника.
    Това е препоръчителния размер, ако ще се кара с 19-ки, така че не би трябвало да имаш проблем.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  15. #45
    Запален алфист b0jo's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    48
    Posts
    368

    Default

    Мерси.
    Brera 2.0jtdm 170hp

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •