Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: Конденз от климатроник вътре в купето

  1. #1

    Default Конденз от климатроник вътре в купето

    Здравейте колеги. Имам следният проблем, при пуснат климатроник ми се мокри в краката на задната седалка. Погледнах отпред отдолу си капе конденз, но явно някъде изпуска по системата. Някой със подобни проблеми и решения. 🙂

  2. #2

    Default

    Сигурен ли си, че е от климатика? Как установи? Радиаторът е зад таблото отдясно, странно е да се намокри първо при духалките в краката на задната седалка. От друга страна, често срещан проблем е течът от вратите, сигурен ли си че не е от тях след последните дъждове?



  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Сигурен ли си, че е от климатика? Как установи? Радиаторът е зад таблото отдясно, странно е да се намокри първо при духалките в краката на задната седалка. От друга страна, често срещан проблем е течът от вратите, сигурен ли си че не е от тях след последните дъждове?
    Колата е постоянно в гараж. А при последното пътуване изобщо не е мокрена или мита. Затова си мисля че е от конденз някъде.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Anatolii View Post
    Колата е постоянно в гараж. А при последното пътуване изобщо не е мокрена или мита. Затова си мисля че е от конденз някъде.
    Ако не се пуска климатика няма проблем.

  5. #5

    Default

    1. Погледни си първо веднага след дъжд или миене след автомивка мокета по праговете и долу ниско до вратите дали има мокро.Разбрахме, че не е карана на мокро и при дъжд изобщо, но "карай по протокол "проверката.Може да е след автомивка, но да не си забелязал.

    2. След това си провери дали не ти е запушен дренажа в кората пред предния прозорец, под пластмасовата кора върху която са чистачките - двата накрайника или както ги водят в левия и десния край на пластмасовата кора под чистачките се махат, като се муши малка отверка и има чопче/щипка, която играе контра да не излиза.Преди това под малкото капаче има кръстат винт който се отвърта, мушиш малката отверка отстрани да притисне навътре чопчето и вадиш "ъгъла на края" на лайсната/кората".
    След това самата кора също има винтове През 25-40см един от които е в средата, отвиваш ги и тях и можеш леко да надигнеш(като внимаваш да не я счупиш, че е скъпа) колкото да видиш дали има боклуци отдолу и дали дренажите --> три елипсовидни отвора/канала са запушени.Ако са запушени малко можеш с нещо дълго и гъвкаво да ги почистиш/ прокараш боклуците през тях докато се отворят.Ако е повече боклука (обикновено се събира там прах, шушулки от растения и квото такова се носи из въздуха или е паднало и влезнало там, когато е била паркирана под дърво), ще трябва да свалиш и рамената на чистачките, за да може да изкараш цялата кора и да "остане голо" под чистачките, за да направиш основно цялостно почистване.Има и едни гумени уплътнения, които на практика са канали и отвеждат водата от кората през няколко сантиметра отвори надолу предполагам до място където да се изтича под колата.Те може да са леко разместени- един или повече от тях - например уплътнението да се е сгънало леко навътре и водата вместо през него по канала да влиза някъде отдолу- в този случай трябва просто да се намести като се притисне с пръсти към ръбовете отстрани.

    В такива случаи е възможно водата от дъжд/миене да прелива и да влиза през отвора за климатика по въздуховодите на климатроника - точно под предните седалки има под всяка една по 2 броя елипсовидни отвора, които духат в краката на хората от задните седалки.

    Това е и най-ниските място в купето и там има кабели за въздушните възглавници на предните седалки и "щекери" чрез които тези кабели са свързани.

    3.Едва след като си сигурен,че не са предните 2 проблема, можеш да разглобяваш конзоли и да търсиш там проблема, но според мен не е от охладителната/климатичната система проблема .Няма как да образува толкова много влага, отделно че в купето тръби с фреон няма- има само въздуховоди.

    Ако не намериш проблема и той продължи очаквай предстоящи проблеми с еърбег системата - влагата рано или късно ще предизвика проблеми по кабелите/свръзките на еърбега в купето.

    Моята когато я купих имаше 2 проблема, но не ги знаех - от почистването по автомивка и "ръгане" на прахосмукачките под предните седалки ми бяха прегънали до прекъсване кабелите под предната пасажерска седалка.Четох по форуми всякакви и се оказа, че БМВ тата имат същия проблем.Ходих във форумен сервиз, правиха "диагностика" = "пиропатрон на предпазен колан на предна пасажерска седалка"= " 650 лв втора употреба" или " 950 лв нов". Отидох при Теодор в Пз, казах му "от време на време дава проблем на еърбега и не работи по 2-3 дни, след това отново си работи.Съмнявам се, че кабелите на еърбега под предната седалка някои идиот(и) от автомивка при ръгането(чистенето) ги е прекъснал" , оставих му я и ми я направи за в пъти по-малко пари, отколкото ми бяха обявили "за ремонт" във форумен сервиз.
    От тогава си я чистя сам и бедавам на никой да ми я пипа(чисти).


    Успех в решаването на проблема.
    Last edited by alfa racer GTA; 03-07-2021 at 19:38.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    1. Погледни си първо веднага след дъжд или миене след автомивка мокета по праговете и долу ниско до вратите дали има мокро.Разбрахме, че не е карана на мокро и при дъжд изобщо, но "карай по протокол "проверката.Може да и след автомивка, но да не си забелязал.

    2. След това си провери дали не ти е запушен дренажа в кората пред предния прозорец, под пластмасовата кора върху която са чистачките - двата накрайника или както ги водят в левия и десния край на пластмасовата кора под чистачките се махат, като се муши малка отверка и има попче/щипка, която играе контра да не излиза.Префи това под малкото капаче има кръстат винт който се отвърта, мишил малката отверка отстрани да притисне навътре чопчето и вадиш "ъгъла на китара".
    След това самата кора също има винтове един от които е средата, отвиваш ги и тях и можеш леко да надигнеш колкото да видиш дали има боклуци отдолу и дали дренажите --> три елипсовидни отвора/канала са запушени.Ако са запушени малко можеш с нещо дълго и гъвкаво да ги почистиш/ прокараш боклуците през тях докато се отворят.Ако е повече боклука (обикновено се събира там прах, шушулки от растения и квото такова се носи из въздуха или е паднало у влезнало там, когато е била паркирана под дърво), ще трябва да свалиш и рамената на чистачките, за да може да изкараш цялата кора и да "остане голо" под чистачките, за да направиш основно цялостно почистване.Има и едни гумени уплътнения, които на практика са канали и отвеждат водата от кората през няколко сантиметра отвори надолу предполагам до място където да се изтича под колата.Те може да са леко разместени- един или повече от тях - например уплътнението да се е сгънало леко навътре и водата вместо през него по кабала да влиза някъде отдолу- в този случай трябва просто да се намести като се притисне с пръсти.

    В такива случаи е възможно водата от дъжд/миене да прелива и да влиза през отвора за климатика по въздуховодите на климатроника - точно под предните седалки има под всяка една по 2 броя елипсовидни отвора, които духат в краката на хората от задните седалки.

    Това е и най-ниските място в купето и там има кабели за въздушните възглавници на предните седалки и "щекери" чрез които тези кабели са свързани.

    3.Едва след като си сигурен,че не са предните 2 проблема, можеш да разглобяваш конзоли и да търсиш там проблема, но според мен не е от охладителната/климатичната система проблема .Няма как да образува толкова много влага, отделно че в купето тръби с фреон няма- има само въздуховоди.

    Ако не намериш проблема и той продължи очаквай предстоящи проблеми с еърбег системата - влагата рано или късно ще предизвика проблеми.


    Успех в решаването на проблема.
    Благодаря за информацията, колега като установява точно от къде е ще пиша допълнително. ��

  7. #7

    Default

    Най-накрая си провери и топлообменника, който е под кората и охлажда купето- - той с времето, ако не се дезинфекцира климатичната система редовно е възможно "да му поникнат гъби, мухъл " и всякакви подобни плесени - те запушват самият радиатор/топлообменник и е възможно да започнат да запушват и дренажи и други тръби в системата.Това че "капе", не означава че не е частично/изцяло запушен и конденза да си намира друг "път".

    За топлообменника се продават на флакони спрей-пяна, а за въздуховодите има един хубав италиански газ-спрей(в Кауфланд/Метро за 9'50/8'50лв) който се впръсква през отворите/решетките за охлаждане в купето на работещ климатроник.Впръскай и в отворите под предните седалки - по 2 броя под седалка са, ако си двузонов/Тризонов климатроник.

    Може и да не работи климатика/двигателя докато го впръскваш , но е добре да го включиш веднага след това и да е със затворена клапа, за да разнесе из цялата системата газа и последният да дезинфекцира и изтрепе каквото е "поникнало в нея".

    Направи го вечерен преди пренощуване на колата или в ден в който няма да се ползва - спреят е силен и ако ползваш колата в следващите 30-50 минути може да те заболи глава от вдишаните остатъци от газа му.
    Last edited by alfa racer GTA; 04-07-2021 at 11:10.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Anatolii View Post
    Здравейте колеги. Имам следният проблем, при пуснат климатроник ми се мокри в краката на задната седалка. Погледнах отпред отдолу си капе конденз, но явно някъде изпуска по системата. Някой със подобни проблеми и решения. 🙂
    Пускаш климатика и залягаш отзад да дебнеш какво се случва. Все пак става дума за задната, по-точно средната, част на автомобила и това не е нормално и е трудно за обяснение. Явно не е от вода при дъжд или автомивка, щом колата е на сухо и предположенията за запушени дренажи, изгоряло уплътнение на вратата и т.н. и т.н. не важат. Убеди се че всичко е сухо, пускай климата, вземи си две бири и се разположи удобно на задната седалка. След като забележиш откъде идва водата сподели отново тук.
    Last edited by undy; 04-07-2021 at 11:17.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Пускаш климатика и залягаш отзад да дебнеш какво се случва. Все пак става дума за задната, по-точно средната, част на автомобила и това не е нормално и е трудно за обяснение. Явно не е от вода при дъжд или автомивка, щом колата е на сухо и предположенията за запушени дренажи, изгоряло уплътнение на вратата и т.н. и т.н. не важат. Убеди се че всичко е сухо, пускай климата, вземи си две бири и се разположи удобно на задната седалка. След като забележиш откъде идва водата сподели отново тук.
    И от къде може да идва освен от духалките.

  10. #10

    Default

    Ама да я изкара на слънце от сутринта да я пече и към 14'00 часа да включи климатроника на 18 или 20 градуса(колкото му е мнимума) и да гледа .

    Най-неочаквани може да са резултатите
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    И от къде може да идва освен от духалките.
    И как ще се напълнят духалките с вода, до толкова, че да намокрят мокета... Малко ми е смътна цялата работа... Конденза от изпарителя изтича, както обясни колегата, няма как той да влезе във въздуховодите... Ако се предположи, че изтича някаква част, а другата се пълни и прелива и тръгва по тръбите за въздух.... малко невероятно ми се вижда.... Не съм разглабял табло на 159 за да му знам извивките и конструкцията отвътре,но ме съмнява да е въобще някакъв конденз от изпарителя. Отгоре на всичко ако има някаква вода в тях(в тръбите) , то би трябвало да изтича и при пуснат вентилатор на максимум без климатик... Интересен казус.... и май много се размишлявахме, в крайна сметка ще излезе някаква глупост. Дано колегата установи и сподели
    Last edited by undy; 04-07-2021 at 20:26.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Няма да е излишно да се премери температурата на изхода на духалките. Нормално трябва да е в границите 3 - 8 гр. Ако наистина прави конденз в духалките, може да е заради по-ниска от нормалната температура а това може да е симптом за проблем.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    И как ще се напълнят духалките с вода, до толкова, че да намокрят мокета... Малко ми е смътна цялата работа... Конденза от изпарителя изтича, както обясни колегата, няма как той да влезе във въздуховодите... Ако се предположи, че изтича някаква част, а другата се пълни и прелива и тръгва по тръбите за въздух.... малко невероятно ми се вижда.... Не съм разглабял табло на 159 за да му знам извивките и конструкцията отвътре,но ме съмнява да е въобще някакъв конденз от изпарителя. Отгоре на всичко ако има някаква вода в тях(в тръбите) , то би трябвало да изтича и при пуснат вентилатор на максимум без климатик... Интересен казус.... и май много се размишлявахме, в крайна сметка ще излезе някаква глупост. Дано колегата установи и сподели
    Защо да няма как. Влиза вода в тръбите, задните духалки са най-ниски и тече от тях. Не знам как е при колите точно. Но миналата седмица ми протече климатика в къщи през клапата. Явно водата от конденза му дойде в повече за кратко и преля тавичката. Това, че тече през правилното място, не означава че всичко изтича от там.
    Last edited by El Caballero; 04-07-2021 at 23:48.

  14. #14
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Защо да няма как. Влиза вода в тръбите, задните духалки са най-ниски и тече от тях. Не знам как е при колите точно. Но миналата седмица ми протече климатика в къщи през клапата. Явно водата от конденза му дойде в повече за кратко и преля тавичката. Това, че тече през правилното място, не означава че всичко изтича от там.
    При мен това с домашният климатик се получава, след като завъртя перото което насочва студеният въздух на долу (по дефолт след включване духа към тавана).
    В такъв случай явно прави повече конденз и ми е протичал. Дори се бях филмирал преди 2 години и го разглобих Почистих тялото .. замерих с нивелир ваничката и тн
    Та след това се усетих ..
    * помисли си дали и ти не си направил същото

    За колегата с този теч в колата .. много неприятна ситуация, дано намериш от къде се получава.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  15. #15
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Най-накрая си провери и топлообменника, който е под кората и охлажда купето- - той с времето, ако не се дезинфекцира климатичната система редовно е възможно "да му поникнат гъби, мухъл " и всякакви подобни плесени - те запушват самият радиатор/топлообменник и е възможно да започнат да запушват и дренажи и други тръби в системата.Това че "капе", не означава че не е частично/изцяло запушен и конденза да си намира друг "път".

    За топлообменника се продават на флакони спрей-пяна, а за въздуховодите има един хубав италиански газ-спрей(в Кауфланд/Метро за 9'50/8'50лв) който се впръсква през отворите/решетките за охлаждане в купето на работещ климатроник.Впръскай и в отворите под предните седалки - по 2 броя под седалка са, ако си двузонов/Тризонов климатроник.

    Може и да не работи климатика/двигателя докато го впръскваш , но е добре да го включиш веднага след това и да е със затворена клапа, за да разнесе из цялата системата газа и последният да дезинфекцира и изтрепе каквото е "поникнало в нея".

    Направи го вечерен преди пренощуване на колата или в ден в който няма да се ползва - спреят е силен и ако ползваш колата в следващите 30-50 минути може да те заболи глава от вдишаните остатъци от газа му.
    Интересувам се дали някой друг от колегите прави нещо подобно ???
    От 2007г насам освен да сменям филтъра за купе, нищо подобно не съм правил.
    Нито ми е протекло, нито нещо друго. Хубаво е да се прави, предполагам .. Не знам някой познат изобщо да прави нещо подобно ..
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •