Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: Конденз от климатроник вътре в купето

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Докато си реши проблема, течът ще е минимален, ако климатикът работи с рециркулация.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Интересувам се дали някой друг от колегите прави нещо подобно ???
    От 2007г насам освен да сменям филтъра за купе, нищо подобно не съм правил.
    Нито ми е протекло, нито нещо друго. Хубаво е да се прави, предполагам .. Не знам някой познат изобщо да прави нещо подобно ..
    На 2-3 години ползвам от тия спрейове дето оставяш флакона в краката на пасажера и пускаш климатика на макс и вътрешна циркулация за 10-15 мин. (чакайки отвън, естествено).

    Този: https://youtu.be/0fh7r1wGkhc
    Едно време го имаше в Метро и еМаг, но май вече не се предлага.
    Last edited by acho_; 05-07-2021 at 01:10.



  3. #18

    Default

    Аз също нямам проблеми с климатизацията. Веднъж за тези 4г и половина сложих такъв спрей, който Ачо споменава, друга марка само че. Направих го ей така, не ми е мирисало никога на плесен или лошо. Ще си купя пак. На Лики Моли е хубав спрея. На 147цата ми миришеше яко, сложих Ликито и всякакви миризми изчезнаха.

    Веднъж годишно почиствам всичко под пластмасата на чистачките и дренажите,обръщам внимание дали конденза изтича и т.н.
    Last edited by undy; 05-07-2021 at 10:53.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #19

    Default

    Тези "спрей-дезинфектатори" които на работещ двигател и климатроник ги натискаш, затваряш врати и прозорци и ги оставяш 10 минути да "фъшкат" са пълна пародия.
    Поне използвах един такъв от ЛИДЛ и мога да кажа, че няма и 5% нещо общо с италианския спрей за автоклиматици.

    Тези горните, които като ги натиснеш и "заклинят" и дъската 10 минути поне от ЛИДЛ са само едни дезодорантчета за аромат за 2.99лв парчето.

    За разлика от тях италианския спрей Click image for larger version. 

Name:	spray-igienizzante-sanificatore-per-aria-condizionata-climatizzatori-auto-e-casa-impedisce-la-pr.jpg 
Views:	13 
Size:	77.9 KB 
ID:	172216 и дезодорира и дезинфекцира.

    Аз всяка година пръскам в началото на лятото - края на май или първата половина на юни и след това края на август или през септември, ако септември е топъл .
    .

    Италианския спрей е доста силен и 1 флакон става за 2-3 дезинфекции климатичната система на автомобила, а ако е никога не е дезинфекцирана с 1 флакон като ударна доза за дезинфекция.

    След това може по горната схема 2-3пъти лятото с 1 флакон.

    Пяна за радиатора/топлообменника не съм ползвал, защото не се е налагало, но съм виждал на домашен климатик да ползват.

    На домашните климатици лятото вътре се образува конденз, който се изтича по предварително проектиран път/наклон през вътрешното тяло навън по тръба/шлауфка.
    При достатъчно интензивно ползване и дълъг охладителен/летен сезон в този канал се набира прах от климатика и тъй като от там тече конденза започва да се образува мухъл и гъбички който запушва този дренаж и водата от конденза започва да прелива и капе вътре в охлажданото помещение.
    За да не се случва това се продават едни твърди топчета(хапчета) препарат които се поставят в началото на охладителния сезон в горния край на този кондензен път/дренаж и водата от конденза постепенно ги разтваря разнасяйки химията по целия път и изтрепвайки всяка гъбичка/мухъл по пътя й.

    Аз всяка година дезинфекцирам с италианския спрей, но преди това свалям купе филтъра с активен въглен и тогава с тръбичката на спрея която е около 50-60см муша навътре и пръскам.
    Веднъж така ме заболя главата защото веднага след дезинфекцията се качих и карах мислейки си "Е, то само 1.5 километра к'во толкова" и при това с отворен прозорец, но за 5-7 минути заедно със стоенето по светофарите ме заболя главата.

    Пръскам и отдолу под предните седалки в 2-та въздуховоди под всяка седалка.
    Обикновенно го правя това 3-5 дни до 1 седмица преди да пътуваме за морето.

    Чистил съм и под кората на чистачките, но без да я демонтирам цялата -само махнах винтове, без да свалям рамената на чистачките - имаше предимно фин боклук- части от листенца, семена и шушулки от дърветата.

    Единствено миналата година не съм я дезинфекцирал със спрей, тъй като направих малък пробег пролетта и лятото, заради на Батман КПП-тата, затварянето на държавата и хотелите и ресторантите и всичките му подобни простотии.

    Затова и не се наложи.

    Сега съм взел един голям полски спрей 800гр за 8'50лв, да го пробвам, но не му е дошло времето:Click image for larger version. 

Name:	IMG_20210705_094814941~2.jpg 
Views:	12 
Size:	111.5 KB 
ID:	172215


    П.П.

    По мое мнение горните спрейове не могат да помогнат при "тежка инфекция" и частично/пълно запушване на дренажи от мухъл или гъбички.Те са са превантивна работа и за унищожение на такива паразитни формирования в началния им стадии.

    При запушване или се прави ръчно механично почистване и се третира след това със спрейовете или се третира с флакони с пяна, която ако се знае къде е запушването го разгражда стига да се използва в достатъчно количество.Отделен въпрос е къде ще прокапе пяната вътре в купето и дали от мизериите които "влачи" няма да останат лекета...

    Зимата спрей за климатика не ползвам, защото то си работи без да прави конденз, а и вероятно работи "на отопление".
    Само лятото, защото прави конденз вътрешния топлообменник под кората и е възможно по въздуховодите в купето да се появи конденз- третирам за всеки случай, но само лятото.

    П.П.2

    При чистенето под кората на чистачките бях по-мързелив и нагъл от UNDY(работяга е момчето) - бях свалил предварително двете "щипки"(лайсни) в края на кората и всички винтове, без чистачките, отидох автомивка и пуснах жетон на прахосмукачката, леко повдигнах първо единият, после другият край на лайсната и вкарах отдолу колкото можах само тръбите с един от малките накрайници и всичко под кората -шушулки, семена, листа го изсмуках ...
    Last edited by alfa racer GTA; 05-07-2021 at 11:28.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #20

    Default

    Прекалено дълги ми идват тия фермани, така че отговарям на първите няколко реда, които прочетох:

    1) И този дето съм показал е италиански, не "лидълско дезодорантче"
    2) Избива всякакви порастнали гадории, казвам го от опит, тъй като съм имал подобни проблеми със 147-цата, които от 2018 г. до днес не са се завъдили обратно.
    3) Не виждам как спрей, пръснат няколко пъти в духалките ще е по-ефективен от 150мл отрова, която циркулира през цялата система за известно време.



  6. #21

    Default

    Проблема с теч на конденза в купето е открит ��
    Оказва се че докато е седяла колата някъде в Италия, мишка е прегризала маркуча и само част от конденза излиза в коша. Всичко друго се стича вътре.
    Благодаря за информацията
    Хубав ден на всички. ��

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by Anatolii View Post
    Проблема с теч на конденза в купето е открит ��
    Оказва се че докато е седяла колата някъде в Италия, мишка е прегризала маркуча и само част от конденза излиза в коша. Всичко друго се стича вътре.
    Благодаря за информацията
    Хубав ден на всички. ��
    Как го установи, колега, таблото ли свали?
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #23

    Default

    Щом си го видял, се надявам да е на достъпно място за бърз ремонт.
    Късметлия си, че не е гризала инсталацията



  9. #24
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    А бе незнам как от коша кондеза влиза в купето и то отзад...)...но хайде да се изкаже някой, който разбира от климатици...иначе темата е поредният уникат...проблем и решение...)
    Last edited by Бобби; 06-07-2021 at 02:02.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #25

    Default

    А бре, момци, след колко време ви тръгва конденза от тръбата... И преди ми е правило впечатление, че трябва да мине повечко време... Днес му обърнах внимание - външна температура 30°С,настроена вътрешна 22°С, 25мин. на full auto, няма още никой. Че тече, тече, виждал съм го, но това първоначалното ми се струва малко смахнато.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #26
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Няма еднозначен отговор на този въпрос.
    Въпросното време зависи от външна и зададена температура, от влажността на въздуха, от скоростта на вентилатора, от това дали е с или без рециркулация................


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Няма еднозначен отговор на този въпрос.
    Въпросното време зависи от външна и зададена температура, от влажността на въздуха, от скоростта на вентилатора, от това дали е с или без рециркулация................
    Горе-долу

    П. С. Колегата с гоуфа течеше като лейка.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #28
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    Онзи ден при мен, при външна 27-28 а вътрешна 18 и включена вътрешна циркулация и вентилатор на средна скорост, при работа на място за 10-на минути направи мокро петно под колата с диаметър ~20-на см. Капеше си леко, не чак да тече...
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by batproho View Post
    Онзи ден при мен, при външна 27-28 а вътрешна 18 и включена вътрешна циркулация и вентилатор на средна скорост, при работа на място за 10-на минути направи мокро петно под колата с диаметър ~20-на см. Капеше си леко, не чак да тече...
    Благодаря, колега, нещо такова (ориентировъчно) ме интересува.

    П. С. Конденза се стича точно върху моста, а там има отвор, който е проходен и водата отива на майната си, една част капе от моста, друга на 30см от кората. Голям смях начи, аз се чудя къде по дяволите отива конденза..
    На моста отгоре трябва ли да има нещо, или така си тече върху него?
    Last edited by undy; 08-07-2021 at 18:47.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  15. #30
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Къде се стича този конденз .. не съм обръщал внимание на това ?
    Някаква позиция, ориентировъчно .. Аз карам с вътрешна 24-25 и не помня да съм виждал конденз .. не съм излизал да я гледам на празен ход .. дали нещо ще тече.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •