Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35

Thread: Добавки за Дизел

  1. #1
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default Добавки за Дизел

    Какви добавки използвате и имат ли осезаем ефект?
    Аз от време на време добавям BDC ..
    Преди време бях купил 5 литра и цената беше около (20лв/L) .. сега видях, че доста се е завишила (32лв/L)
    На дребно 42лв/L
    Изобщо има ли смисъл ? Цяло лято не съм слагал, защото винаги пълня до горе и все забравям да си взема добавката
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #2
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Аз използувам: газ за горене, свинска мас,бабина душица, боза, черен пипер или червен за теч в охладителната система, ракия(първак) и други алкохоли, двутактово масло хусварна за резачки на дърва, спирт за горене, бензин,керосин за повече мощност, авио гориво за да съм по бърз ,дървени стърготини за тракащи карета с повече грес, сух лед за шлайфане, мокри кърпички за забърсване и т.н...имам решение на всеки проблем, оправям някой неща със свински опашки, противопоказно е да се изполузуват при секс...има смъртен случай и от тогава ги кръстиха мейзарки...свинската мас е за кожен салон, някой да не вземе да я полузува като лубрикант.... не, че не става..)
    п.п....каквото и да слагам, ако продукта към който го добавям, е дал фира, файда няма..
    Last edited by Бобби; 30-01-2022 at 19:12.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #3
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Аз използувам: газ за горене, свинска мас,бабина душица, боза, черен пипер или червен за теч в охладителната система, ракия(първак) и други алкохоли, двутактово масло хусварна за резачки на дърва, спирт за горене, бензин,керосин за повече мощност, авио гориво за да съм по бърз ,дървени стърготини за тракащи карета с повече грес, сух лед за шлайфане, мокри кърпички за забърсване и т.н...имам решение на всеки проблем, оправям някой неща със свински опашки, противопоказно е да се изполузуват при секс...има смъртен случай и от тогава ги кръстиха мейзарки...свинската мас е за кожен салон, някой да не вземе да я полузува като лубрикант.... не, че не става..)
    п.п....каквото и да слагам, ако продукта към който го добавям, е дал фира, файда няма..
    Как успя да напишеш толкова много безсмислици.
    Бобби - имаш талант. При съмнение в качестово на горивото е хубаво човек поне зимно време да се подсигури, че няма да замръзне при -5гр при престой някъде в балкана.
    Опитно е доказано, че има добавки, който вършат това ..
    Замръзването на дизела е пряко свързано с парафина, просто вадят едни пари като не го премахват.
    Чистата нафта, замръзва при много ниска темп. Баща ми е нефтохимик и това ми е ясно.
    Не съм дизелджия и не съм запознат с добавките, някой от колегите сигурно ползват.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  4. #4
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Как успя да напишеш толкова много безсмислици.
    Бобби - имаш талант. При съмнение в качестово на горивото е хубаво човек поне зимно време да се подсигури, че няма да замръзне при -5гр при престой някъде в балкана.
    Опитно е доказано, че има добавки, който вършат това ..
    Замръзването на дизела е пряко свързано с парафина, просто вадят едни пари като не го премахват.
    Чистата нафта, замръзва при много ниска темп. Баща ми е нефтохимик и това ми е ясно.
    Не съм дизелджия и не съм запознат с добавките, някой от колегите сигурно ползват.
    Питай баща ти какво е слагал в нафтата едно време, за да не замръзне и ще стигнеш до мойте иронично подсказани добавки......иначе, като изключим бабина душица, мас,свински опашки и някой други подправки на шеф Манчев....и други готвачи... разлика в днешите добавки, като състав на пазара няма разлика...
    п.п...безмислици ще се окажат мойте думи ако ме оспориш...малко кофти са представени, но са верни за мен...
    Last edited by Бобби; 30-01-2022 at 19:47.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #5
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Пробвал съм BDC, не виждам някаква съществена разлика. Според мен няма добавка, която да оправи качеството на кофти дизела, който имаме.

    А на @Бобби няма ли кой да му даде малко почивка от тоя форум и да се приключи с глупостите за известно време. Всяка една тема е омазана от глупости, кой колко не разбирал и как винаги той е прав. За многоточията и неграмотното писане няма какво да кажа.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  6. #6
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Питай баща ти какво е слагал в нафтата едно време, за да не замръзне и ще стигнеш до мойте иронично подсказани добавки......иначе, като изключим бабина душица, мас,свински опашки и някой други подправки на шеф Манчев....и други готвачи... разлика в днешите добавки, като състав на пазара няма разлика...
    п.п...безмислици ще се окажат мойте думи ако ме оспориш...малко кофти са представени, но са верни за мен...
    Вкарва колата през портала и пред ремонтният цех с една лейка пълни резервоара на жигулата с бензин
    Но да не се залъгваме, че едно време горивата са били много качествени. Колите бяха непретенциозни.
    Нефтохим и до ден днешен преработва нефт тип УРАЛ(по-евтин)Руски, който съдържа повече сяра от БРЕНТ(по-скъп).
    Отговорих ти. За първи път купувам дизелова кола.
    Ако на Аlfa 159 2.2 можеше да се сложи ГИ нямаше и да помисля за дизелак.

    Ок. ще си слагам BDC зимата
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    156цата без BDC не беше карана, сега 159ката също... Последната година слагах Xenum nex10, (шофьор на BMW ми препоръча Xenum-ма, а на тях трябва да се вярва за добавки) но като свърши минавам на BDC пак, не видях разлика освен цената Xenum 65лв, BDC и на 35 се намира. Отделно втора коал нафта зареждам само от "Бенита", те твърдят, че слагат BDC в дизела

  8. #8

    Default

    Според мен няма добавка, която да оправи качеството на кофти дизела, който имаме.
    Съгласен, със забележката че не навсякъде горивото е от Лукоил/руски нефт или кофти.Има които внасят от други рафинерии извън България.

    Каквато и глазура да направиш на едно лайно, от него торта няма да стане...

    Изразходил съм само 1 туба/1литър BDC и прочетох във фейсгрупата мнението на автотехник от Ventura Garage, да има благодари че ползват бардал BDC, защото вече на 30-на 159 ки е правил горивна помпа -всички слагали BDC и оттогава спрях да го ползвам...

    В нета има оплаквания и от премиум дизела на OMB от различни марки - най-вече немските, че от него им дава фира горивна помпа - и него не ползвам.Просто когато друг дозира, без да има стриктен контрол, може да предозира и това да се отрази.

    Така 2 години и половина не ползвах никаква добавка, но взе пък зимата при температури под нулата в планината когато е пренощувала навън да пали и да мирише при първото стартиране за деня на сурова нафта и след това си направих проучване и сега ползвам:RAVENOL Fliebverbesserer - него и да го предозираш пише, че не вреди по никакъв начин.Пишат немците също че че не намалява/увеличава цетановото число, не влияе на скоростта на горенето и температурата на запалване и т.н. Това може би е най- безобидната добавка - за течливост. За летен дизел до -25 под нулата, за зимен дизел до -31 градуса под нулата.

    Други добавки на равенол които съм ползвал - cetan bооster, diesel system cleaner, diesel performance optimzeer - и трите са само със 100% пречистен десулфатизиран керосин.И четвъртата е diesel quality stabilizator - само тя имаше 51% пречистен керосин и 49% други вещества най-вече за консервиране на горивото и изтребване на гъбички и микроби в резервоара.

    Сега в момента ползвам от RAVENOL Fliebverbesserer
    и Мannol Super Diesel Cetane Plus - смес от двете в резервоара, защото Флиебебесера свършваше. Откакто ги ползвам съм доволен - добре стартира на студено при отрицателни температури или ако зимата я е валяло няколко дена дъжд и не е палена и при първото стартиране за деня ако застанеш зад нея при запалването на двигателя не мирише на сурова нафта.
    .

    Но най-доброто е това: https://www.aftonchemical.com/SBU/Fu...-0-gaNycGzNCeU

    но го няма в България.Не се продава.Слагат го на ЕКТО дизела на Лукоил.

    Продава се на малки разфасовки - 500мл, 1 литър, 5 литра в Молдова, Западна Европа, Украйна, Русия, но не и в България.

    Добавката на Манол стига за 2 резервоара кенчето от 0.5 литра - купувам го за 11/12 лева, но в нета го има от Полша или от другаде в "комплект" от 5 или 10 кенчета и така излиза по 5.56 лева за кенче без доставката.Това Съм го гледал преди 2 месеца -сега може цената да е друга.

    Зимата си иска добавки, а е добре и веднъж годишно да се прочистват дюзите.
    Last edited by alfa racer GTA; 08-08-2022 at 09:04.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #9
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    Пробвал съм BDC, не виждам някаква съществена разлика. Според мен няма добавка, която да оправи качеството на кофти дизела, който имаме.

    А на @Бобби няма ли кой да му даде малко почивка от тоя форум и да се приключи с глупостите за известно време. Всяка една тема е омазана от глупости, кой колко не разбирал и как винаги той е прав. За многоточията и неграмотното писане няма какво да кажа.
    На батко сукалчето, още не си се найграл с алфите....ае майна по кротко......ако нещо не ти изнася ходи на протести, или съзирай модераторите...
    Last edited by Бобби; 31-01-2022 at 20:49.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #10
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Вкарва колата през портала и пред ремонтният цех с една лейка пълни резервоара на жигулата с бензин
    Но да не се залъгваме, че едно време горивата са били много качествени. Колите бяха непретенциозни.
    Нефтохим и до ден днешен преработва нефт тип УРАЛ(по-евтин)Руски, който съдържа повече сяра от БРЕНТ(по-скъп).
    Отговорих ти. За първи път купувам дизелова кола.
    Ако на Аlfa 159 2.2 можеше да се сложи ГИ нямаше и да помисля за дизелак.

    Ок. ще си слагам BDC зимата
    За друго те питах, ама ти за кражби ми говориш.....както и да е. едно време нямаше лятна и зимна нафта, а ти ако искаш да караш на газ....и на дизела може да сложиш....малко ще ти е сложно, но може..
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #11
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    На батко сукалчето, още не си се найграл с алфите....ае майна по кротко......ако нещо не ти изнася ходи на протести, или съзирай модераторите...
    Приятелче, по-кротко мога да ти кажа на теб да го караш. И като си решил да казваш на хората какво да правят, поне се научи да пишеш грамотно - https://rechnik.chitanka.info/w/%D0%...80%D0%B0%D0%BB ; https://rechnik.chitanka.info/w/%D1%...80%D0%B0%D0%B9
    Очевидно е, че половината форум имат проблем с теб => проблемът е в теб.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  12. #12
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    За друго те питах, ама ти за кражби ми говориш.....както и да е. едно време нямаше лятна и зимна нафта, а ти ако искаш да караш на газ....и на дизела може да сложиш....малко ще ти е сложно, но може..
    Кражба ще е ако го направи някой като теб. За служителите горивото беше практически безплатно, дори на бензиностанциите.
    Даваха купони на служителите за толкова гориво, че да не можеш да го изгориш с колата и да не слизаш от нея.

    Това за което ме пита, просто не намирам смисъл да ти отговарям. Не те харесвам.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  13. #13
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Съгласен, със забележката че не навсякъде горивото е от Лукоил/руски нефт или кофти.Има които внасят от други рафинерии извън България.

    Но най-доброто е това: https://www.aftonchemical.com/SBU/Fu...-0-gaNycGzNCeU

    но го няма в България.Не се продава.Слагат го на ЕКТО дизела на Лукоил.

    Продава се на малки разфасовки - 500мл, 1 литър, 5 литра в Молдова, Западна Европа, Украйна, Русия, но не и в България.


    Зимата си иска добавки, а е добре и веднъж годишно да се прочистват дюзите.
    Дали няма аналог от друг производител? Ще го разгледам и ще потърся подобен продукт.
    Имам още 1л BDC ..

    Гледах в youtube тест. Дизел +BDC; Дизел +двутактово масло-бездимно; Дизел +бдц+масло; Дизел -без добавки
    Замразиха бутилките.
    Резултатът беше, че Дизел без добавки беше бистър- точно както е зареден в бутилката.
    Дизел + BDC имаше някаква плуваща утайка - нещо като гъбата в ябълков оцет
    Другите разултати бяха още по зле.

    *за вноса на горива. миналата година слушах някой от министрите и каза:
    - внасяме високо-октанови горива(Румъния Petrobrazi), останалите Нефтохим успявал да задоволи пазара.
    Действително при посещение по работа в Нефтохим съм виждал наредени цистерни на РОМПЕТРОЛ да чакат за зареждане.
    Комшии нефтохимици потвърждават, че всички марки зареждат от там.
    За да внесат гориво трябва да минат през склад, а къде ли има само такъв
    Last edited by flipz; 01-02-2022 at 01:23.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  14. #14
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Кражба ще е ако го направи някой като теб. За служителите горивото беше практически безплатно, дори на бензиностанциите.
    Даваха купони на служителите за толкова гориво, че да не можеш да го изгориш с колата и да не слизаш от нея.

    Това за което ме пита, просто не намирам смисъл да ти отговарям. Не те харесвам.
    И по добре, че не ме харесваш..........защото не останаха мъже.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    За да внесат гориво трябва да минат през склад, а къде ли има само такъв

    САКСА Ойл : https://saksa.bg/

    Внасят отвънка, най-често от Гърция.
    Редакция - явно последната година са станали дистрибутор на Лукоил(така пише в сайта им), но поне до преди 6-8 месеца не бяха техен дистрибутор.В такъв случай не може да се разчита, че горивото им не е руско/от Лукоил...

    Имат три петролни бази/складове - София, Стара Загора и Русе. Последно преди да прочета, че са станали изключителен дистрибутор на Лукоил, имаха само 2 бази - в София и в Стара Загора. И внасяха предимно от Гърция.Явно е време да пробвам Инса Ойл горива.

    Инса Ойл също внасят самостоятелно горива в България и също имат акцизни складове/бази и дори собствена рафинерия в Белозем: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98...80%D1%83%D0%BF.

    Борбата за пазарен дял е безмилостно жестока .

    Така че избор има.

    И добавки има, ама такава "многофункционална" като БДЦ едва ли ще намериш.

    Иначе мога да препоръчам или ЕКТО дизела на Луоил, най-доброто като дизелово гориво което съм ползвал у нас. Или за Флиебебесера - добавката на Равенол от горния ми пост.Струваше 20 лв литъра, а мой познат казва, че тяхната фирма я слага на камионите които карат по Европа стоки.Не само зимата я слагат, но аз съм я ползвал само зимата.

    Не съм ползвал на Инса ойл горивата и не мога да изкажа мнение за тях.
    Last edited by alfa racer GTA; 01-02-2022 at 16:44.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •