Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: ЕГР преглед

  1. #1
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default ЕГР преглед

    Колеги, минахте ли преглед?
    Затапения ЕГР дали ще окаже негативно влияние при определяне на еко категорията?
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  2. #2
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by markoff View Post
    Колеги, минахте ли преглед?
    Затапения ЕГР дали ще окаже негативно влияние при определяне на еко категорията?
    Аз не разбирам много, но си мисля че тая система така или иначе няма да сработи по време на прегледа...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #3
    Запален алфист Simeon_123's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Казанлък
    Age
    52
    Posts
    160

    Default


    Минах преглед
    Със затапен егр съм
    Нямаше проблеми
    Евро 2 ми вписаха
    Алфа 147 jtd
    115 k.s.
    2002 год

  4. #4
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Quote Originally Posted by Simeon_123 View Post
    Минах преглед
    Със затапен егр съм
    Нямаше проблеми
    Евро 2 ми вписаха
    То за наще май 3 с каквото и да си няма шанс
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    Автомобили с първоначална регистрация, от 01 януари 2002 до 01 януари 2007 за дизел ще се водят Еко група 2. Без значение че по талон може да са Евро IV, Евро V. Така че това замерване в пунктовете, ако въобще го правят, отново ще е вятър работа...
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  6. #6
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Това не е вярно.
    Чл. 37а. (Нов - ДВ, бр. 80 от 2020 г., в сила от 12.07.2021 г.) (1) Моторните превозни средства от категории М1 и N1 се определят в пет екологични групи във връзка със степента на отрицателното им въздействие върху околната среда и качеството на атмосферния въздух, в зависимост от екологичната им категория (EURO) или датата на първата им регистрация, ако няма екологична категория (EURO)
    Демек ако имаш записана Евро категорията, то се слага съответната ЕКО група. Годината на производство за определяне на ЕКО групата се взима като второстепенна за определяне, ако няма Евро категория.

    Иначе ЕГР-а не влияе на прегледа. В по-оптималния случай дори ще подобри димността.
    Last edited by BO; 27-07-2021 at 15:53.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #7

    Default

    И коя е "съответната еко група", ако съм "категория евро 4", а димността ми за дизел отговаря на категория "евро 5" ?
    Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_20210727-183001.jpg 
Views:	22 
Size:	16.8 KB 
ID:	172239
    Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_20210727-183014.jpg 
Views:	8 
Size:	12.0 KB 
ID:	172240

    Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_20210727-183027.jpg 
Views:	7 
Size:	18.1 KB 
ID:	172241

    Щото по наредба могат да те пратят в по-долна еко група и да те приравнят на по-долна евро категория, ама в никой случай не предвиждат да те изпратят/направят от "евро 4" в "евро 5" и "съответно" както се изразяваш да ми намалят данъка съобразно "съответната евро категория" ако отговарям на нея...

    П.П.
    И за дизелите и за бензините задължително измерват димност съответно CO и те "лепят" в тази "еко група" за която са ти показателите и за която има посочена в графата и твоята евро категория.

    Ако няма тогава гледат годината на първоначална регистрация.

    Тази наредба ще бъде отменена от съда рано или късно, освен ако правителството/съответното министерство не си я отмени само...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_20210727-174521~2.jpg  
    Last edited by alfa racer GTA; 27-07-2021 at 19:45.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #8
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    И коя е "съответната еко група", ако съм "категория евро 4", а димността ми за дизел отговаря на категория "евро 5" ?
    ...
    Нищо не се чете в прикачените снимки... с много ниска резолюция са.
    Click image for larger version. 

Name:	1 (1).jpg 
Views:	15 
Size:	94.5 KB 
ID:	172242
    Тази таблица е за дизели... изглежда измерването се прави при "атмосферно пълнене" (вероятно свободен ход) и отделно се замерва при "принудително пълнене".
    ЕГР работи при работа на свободен ход... и вероятно влияе на отделяните в този момент газове. Не зная до колко референтните стойности в таблицата са адекватни и дали ЕГР ще се окаже от значение при това замерване.
    Принудителното пълнене как го определят... колко оборота... чиповете какво ще покажат... нищо не разбирам, просто споделям какво си мисля.
    Last edited by markoff; 27-07-2021 at 20:36.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  9. #9

    Default

    Форума смачка много снимките -бяха с добра резолюция.

    Сега ще пусна word или pdf файл за цялата наредба - четете от чл.37 нататък:https://drive.google.com/file/d/1zZI...w?usp=drivesdk

    И да на свободен ход при ниски обороти - без газ и с газ на определени обороти.

    Общо взето с добавка не би трябвало да има проблем - аз минах ГТП и без добавка, но за дизелови двигатели се ползва или добавка с 2 етил хексил нитрат или добавка с пречистен(десулфатизиран) керосин .
    Двуетил хексил нитрата върши работа предимно в ниските обороти и донякъде в средните, а във високи обороти почти няма ефект.
    Пречистения керосин като добавка не се влияе от оборотите, но тъй като колите ни дават "мръсни газове" на ниски обороти най-вече поради лошото смесване на гориво-въздух в сравнение с високите обороти, то може би при ниските ще се усети повече намалената димност и азотни оксиди.

    Двуетил хексил нитрата има научни изследвания, че предимно в ниски обороти помага за "накъсване" на горивото и по-малък размер на горивните "капки" и пишат че най-силно се усеща ефектът му зимата при хладно време и при ниски и в по-малка степен средни обороти.

    Ако колата е стара или с голям пробег и си "чади" е добре първо да се сипе и изразходи добавка за дюзи в горивото и след това преди прегледа да се сипе 2 етил хексил нитрат добавката.

    Ако се ползва добавка с пречистен керосин е добре също преди това да се сипе и "продуха" двигателя с шофиране и след това да се иде на ГТП (с по възможност останала добавка в горивото или сипана нова).


    И с двете добавки не трябва да се прекалява - керосина повишава температурното
    натоварване на двигателя, 2 етил хексил нитрата има миещи свойства и при постоянна употреба или сипване в по-голямо количество от посоченото, може да доведе до изпускане на гарнитури или проблеми с горивни помпи.
    Last edited by alfa racer GTA; 27-07-2021 at 22:52.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #10
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,273

    Default

    За съжаление и тези нови наредби са пълна пунта-мара. Наскоро мой познат мина предглед и даже не запалили колата на прегледа. Директно го писали еко 3. Колата е евро4 на газ.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  11. #11
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post

    И да на свободен ход при ниски обороти - без газ и с газ на определени обороти.
    Да, ама не.
    Реално ако правиш проверката за димност на дизела по нормативна уредба, трябва ДВГ-то да се "изреже" до прекъсвач. Демек до макс оборотите, на които е способен ДВГ-то.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #12

  13. #13
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Вярвай си...вече трета година се коментират еко норми,ограничения,нови стикери който трябваше да са в сила от таз година,ама не....даже се пусна слух,че отпадат..едни десет лева при ГТП отгоре ги взимат ей така..и къде отиват те..?....дъвчем си едно и също от бая време...с новият стикер може да се следят много неща за автомобила,като регистрация,ГО и т.н...но на някой не му изнася....
    Я ми кажи доставките на магазините как ще се правят с остарелият ни автопарк в центъра,ако това влезе в сила...?..винаги ще има една вратичка,както вьв всеки наш закон,за да можеш да си димиш в центъра....тоез при ниският ни стандарт,няма как да изискваш високи забрани и задължения,ако ме разбираш..
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #14

    Default

    https://m.dir.bg/dnes/intsidenti/sos...tara-na-sofiya

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    с новият стикер може да се следят много неща за автомобила,като регистрация,ГО и т.н...
    За такива проверки е достатъчен регистрационният номер.



  15. #15
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    https://m.dir.bg/dnes/intsidenti/sos...tara-na-sofiya



    За такива проверки е достатъчен регистрационният номер.
    Ако е подменен или манипулиран при заснемане не върши работа рег. номер....като и да пренабиеш номера на двигателя или да подмениш този на купето....има начин да се установи, че колата е крадена...в тези нови стикери мисля, че е заложена много повече от еко категорията като инфо....а бе то и един чип монтиран в автомобила би вършил много повече като инфо за него, отколкото всички лепенки по предният прозорец и хартиените носители, който ги мъкнев в жапката и показваме при проверка...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •