Results 1 to 3 of 3

Thread: Грешка, тип check engine

  1. #1
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Post Грешка, тип check engine

    Извинявам се за нескопосаното заглавие...
    Anyway, дадох колата на един приятел да я кара и както си карал по магистралата на автопилот на 140, изведнъж мощността на колата изчезнала и светнала оранжевата лампа 'check engine и колата не поискала да вдигне повече от 100 км/ч. Загасил я за 5 минути, запалил, лампата пак светнала и мощността малко повече се подобрили, но пак не била както трябва. Сега може да звучи идиотски, но е факт...когато ми върна колата и аз се качих в нея, оранжевата лампа изгасна и колата нямаше проблем с мощността. Поръчка я тук в града - не е светнала пак лампата. Все пак я закачихме на компютъра. Макар, че беше загаснала лампата, грешката излезе. Нещо от рода на грешка в някакъв клапан на горивната помпа или нещо такова...мислех, че е турбото, но не е ...от тогава я карам само с Авиокомпания дизел на Еко...въпреки, че и до сега наливам само нафта от известни бензиностанции...въпросът ми е от какво според вас може да е породено това и особено от нищото, после да изгасне от нивото и до сега не е светнало отново ?! Как се бори този проблем? Добавка?!.. Какви са превенциите срещу него? Може ли колата да остане на едно място при нова поява?!... ще съм благодарен за всяко едно мнение!
    Колата е 147, 2006 г. 1.9 jtd.
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  2. #2
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Благодаря Ви колеги за бързия отговор! Знаех си, че мога да разчитам на Вас!
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  3. #3

    Default

    Така както е описано никой не може да ти отговори. Поне напиши номера на грешката. При мен ми светна например чека като минах през една неравност. Грешката беше за прекъснат кабел. Някоя букса се е размърдала. После всичко си беше наред.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •