Results 1 to 11 of 11

Thread: лампа за подгрев

  1. #1

    Default лампа за подгрев

    Колеги, дава ми грешка лампата за подгрев. След като запали мига 5-6 пъти и след това изчезва.АР 159 2.0д

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by MIMO12 View Post
    Колеги, дава ми грешка лампата за подгрев. След като запали мига 5-6 пъти и след това изчезва.АР 159 2.0д
    Виж си свещите, ако са здрави всичките погледни релето.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #3
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Виж си свещите, ако са здрави всичките погледни релето.
    Как се замерват тези свещи, че и моята лампа свети?
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    Как се замерват тези свещи, че и моята лампа свети?
    Откачаш от релето 6 пиновия конектор и мериш съпротивлението между всеки от окабелените пинове и шаси. То трябва да е няколко ома.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5

    Default

    Проверяваш в следния ред:

    ---> Акумулатор(сменяваш с чисто нов) мощен и качествен с отлични отзиви за марката и модела.

    ---> свещи, но имай предвид, че една част от случаите, да не кажа повечето трудно или изобщо не се "хващат" с мултицет.Поне при мен не успяха, макар че замерваха свещ по свещ по начина описан от ЕКО.

    ---> реле/блок за управление на подгревни свещи.


    П.П. Някои свещи макар и да "си заминават" не са си "заминали" в достатъчна степен, за да можеш да разбереш дори с такова замерване.Вероятно работят, но само част от нагревателния елемент на свещта нагрява, другата част е "умряла" ...

    Това се вижда единствено като се извади свещта и се имитира с нея подгрев - включва се да се види каква част от нея и колко нагрява.

    При мен след като смених амортизирания акумулатор смених и всички подгревни свещи и грешката за подгревни свещи изчезна.Не че не се полакомих, да си спестя едни пари и да сменя само "отслабналите свещи", но като се зачетох в нета в рамките на няколко месеца след смяната на една свещ са "изпукали" и другите стари свещи...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    ---> свещи, но имай предвид, че една част от случаите, да не кажа повечето трудно или изобщо не се "хващат" с мултицет.Поне при мен не успяха, макар че замерваха свещ по свещ по начина описан от ЕКО.
    Това, че някой си не е знаел да работи с мултицет, когато са мерили на твоята кола, не означава, че трябва да генерализираме информацията.

    В допълнение на подхода, който описах, може да се премери и работния ток през свещите, за да е още по-сигурно измерването. Той следва да е в границите на номиналната мощност на свещта/12. По-голям или по-малък от тази стойност ток (повече от 20% разлика) означава недобре работеща свещ.

    Но това, едва ли е необходимо да се пояснява за този, който знае да работи с мултицет.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    Как се замерват тези свещи, че и моята лампа свети?
    Аз го правя елементарно по два начина.
    1ви най-лесен, вадиш лулата и мериш верига от свещта и корпус(някъде по двигателя).
    2ри, вадиш свещта, взимаш един хубав дебел кабел и слагаш на акумулатора, трябва да се изчерви бързо по цялата "работна" част.
    Ако дават верига, но нещо те съмнява се ориентираш към вариант 2. Това е ако не си наясно как да премериш съпротивлението.. не помня точно колко показваше нова свещ, но има в тубата много клипове как се прави.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Това, че някой си не е знаел да работи с мултицет, когато са мерили на твоята кола, не означава, че трябва да генерализираме информацията.

    В допълнение на подхода, който описах, може да се премери и работния ток през свещите, за да е още по-сигурно измерването. Той следва да е в границите на номиналната мощност на свещта/12. По-голям или по-малък от тази стойност ток (повече от 20% разлика) означава недобре работеща свещ.

    Но това, едва ли е необходимо да се пояснява за този, който знае да работи с мултицет.
    Да бре, и ти веднага "даде диагноза кой може и кой не може".

    В един от форумните сервизи я проверяваха тогава и сваляха капака на блока за управление и замериха всяка свещ поотделно.

    Стига с обобщенията кой знае "да работи и кой "не знае" - нищо не е 100% точно и ефикасно и според мен го знаеш.Отделен въпрос е колко го признаваш.

    Нито е само при алфите, нито е само при 159-ките...

    Със сигурност "ще хванеш" вече изгоряла подгревна свещ.При отклонения вече не се знае...

    Единственото сигурно е на "стенд за свещи" контролиращ качеството им в завода в който ги произвеждат - предполагам там каквото не е в нормата отива за рециклиране/повторна ползване на материала за изработка на свещи.

    Не споря с теб, защото ти си професионалист, аз не съм.Но това не означава, че горното което съм казал за "меренето с мултицет" не се е случвало и на други.


    Мощността на оригиналните Беру свещи е 13 ампера и за 2.4 преди фейслифта и за 1.9 дизелите.

    След фейслифта на 2.4 започват да монтират Беру 20 амперови свещи.
    В момента се предлагат афтърмаркет 20 амперови свещи за 2.4 преди фейслифта на Stark.Те са и единствените които съм видял да предлагат такава модификация.

    Доколкото имам спомен фейслифтовите 159-ки с 2.4 двигател започват заводски да им монтират Beru GN69 20 ампера поради многото оплаквания за стартиране с много въртене зимата на двигателя. Допреди това са Beru GN59 които са 13 ампера.

    На 1.9 фейслифт и 2.0 JTDM не съм се интересувал какви свещи се монтират.
    Last edited by alfa racer GTA; 02-08-2021 at 18:25.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #9

    Default

    При 2.4 разлики в свещите и номерата им има относно дължината. По-дългите свещи са на 210коня.Беру 59 са на 200 коня, 60 са на 210.
    Last edited by undy; 02-08-2021 at 18:36.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Рацер, за разлика от градските легенди, съществува една наука, наречена "електротехника". Това, че някой не я разбира, не означава, че тя трябва да се отрича. Ти сам си посочил параметри, като работен ток. В сервиза в който си ходил, мериха ли го? Мери се с мултицет или с ампер клещи. Ако не са - "диагнозите" оставям за теб.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Майко мила...уникални сте...)...единствено undy обеснява просто като за хора потребители....
    Не мога да разбера, защо се мразите без да се познавате...иде реч за Еко и Рацера...?.....
    Някой имат знания в излишък, който пречат в дадена ситуация...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •