Results 1 to 13 of 13

Thread: Дисплей климатроник

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default Дисплей климатроник

    Угасна ми дисплея на климатроника, т.е. свети червено, но показанията се виждат едва-едва под странен ъгъл. Иначе студ има, нямам проблеми. В Алфа оунъра прочетох че е голямо приключение да купиш цяло управнление от морга и да тръгне на твоята кола, трябвало някакви цифри да съвпадат 1:1 за да станер упражнението. Има едно мнение, но без линк, за пич който презапоил на неговия модул, само дисплей от какъвто намерил и си работело, но снимките от темата не се виждат, въпроса е, някой правил ли е това и колко е лесно презпояване на дисплея

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    Аз съм сменял модула (врътките с дисплея). Цифрите не бяха точно 1:1 (макар че моята е фейс и модула беше от фейс). Всичко си бачкаше нормално, просто се наложи proxy процедура, понеже ми мигаше дисплея на километража.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    Мерси, хем звучи добре, хем не е, и моята е фейс, а модул от фейс май зор се намира. Имаш ли спомен кои цифри не съвпадаха, т.е. предполагам че SW и HW версии трябва да съвпадат

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    По спомен HW съвпадаха а на SW имаха разлика. Което до някъде има резон понеже донора беше 2010г. но това не пречи на нормалната работа.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  5. #5

    Default

    Предполагам, че основната разлика ще е при версиите с трета зона за задните седалки и/или с десен волан.



  6. #6

    Default

    Аз на моята сменях - беше само от фейс нищо спец , никакви числа , единственото е че после прокси алайнмънт трябва не го гледайте този алафаоунър, половината решения там са че са закарали колата на сервиз щото била в гаранция още :Д колегите от италянския и полския форум обаче спечелиха респекта ми :Д

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Предполагам, че основната разлика ще е при версиите с трета зона за задните седалки и/или с десен волан.
    Само за пояснение, това дали има трета зона или не, няма връзка с предния модул. Моята има трета зона отзад, а донора нямаше, така че това не е от значение.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    Разбрах, търся модул от фейс... В краен случай, ел техник да присади дисплея ако не тръгне

  9. #9

    Default

    Мисля , че си пазя стария модул в мазето , ако не ти е зор тези дни ще проверя дали е там и ако е там ще ти го подаря. Самия модул мисля че не може да се ползва , че изкарваше грешка , но дисплея можеш да си го ползваш ако решиш да присаждаш нещо. Иначе по моргите вървят към 100 кинта фейсовите - пробвай при Ники от Перник (обявите са му в олкс) , страшен пичага , винаги ме е спасявал - силно го препоръчвам.

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    За сега, явно изсъхна и се оправи.... Получи се след автомивка, че те с едни машинки бая мокрят и вътре, няколко дена седя в гаража, не се оправи.. Четвъртък като тръгнах от Русе към Варна по памет беше ситуацията, спирам Варна в мола, на тръгване светна... явно дивата жега по пътя и морския въздух после, му повлияха добре.... Но ще се оглеждам, ако изпадне някъде фейсов

  11. #11

    Default

    Не давай да ти пипат колата вътре - правят бели както си разбрал. Можело е и еърбег кабел да прекъснат...
    А като "мокрят много" с тези машинки си представи какво става с разни "щекери" на еърбеговете под седалките отпред.

    Внимавайте и не си давайте колите да ви ги чистят/перат, освен много добре проверени хора, защото останалите са просто аматьори които могат да ви направят голяма беля ---> повечето са се хванали на тази работа, защото "никъде другаде не ги искат" или са ученици които заработват някой лев отгоре, но дори са доброжелателни и старателни, когато не знаят какво правят могат да направят бели и без да искат...

    Поне последният път когато вътре ми я чистиха бяха ученици в горните класове или студенти и доста се стараеха и явно харесваха колата, но въпреки това след тяхното почистване 3 дни ми свети грешката за еърбега ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    Знам, просто в неделя трябваше рязко да мия колата, а само на тая автомивка чакането беше под 2 часа.... Знам за тях и ходя в много краен случай там. ДОбре чистят, но с едни машинки в цената и перат тапицерия УЖ и правят бели понякога, но дисплея все пак явно е тръгнал, та оправията е временна си мисля... Та ако ми изпадне, ще вземам

  13. #13

    Default

    В тоя ред на мисли, относно интериорното почистване, да знаете с прахосмукачките как "гълтат" гумичките от дръжките на вратите... Пазете си ги.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •