Results 1 to 15 of 26

Thread: въпрос за алтернатор

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #3

    Default

    Последствията може да са по-бързо заминаващ си акумулатор.
    И отделно по-бързо износване на вторият алтернатор закупен и монторан втора употреба.

    На практика колко силен да е алтернатора зависи от оборудването на автомобила ---> повече екстри и ел.обородване ---> повече ампери.

    При проектирането инженерите са преценили за съответния автомобил, модел и модификация какъв алтернатор е достатъчен.

    Аз не разбирам, защо закупувате втора употреба части, при положение, че за 2.4 нов Денсо алтернатор е 260-320лева с доставка, а за 1.9/2.0 съм виждал 220 лева Денсо чисто нов.Имам един познат който ремонтира алтернатори и той казва, че "гаранция не може да даде колко ще струва, защото като го отвори обикновено има и друго за ремонтиране " и най-накрая ремонта може да стигне 80% от цената на нов..Хайде нека да е 35%-40% от цената на нов, но пак няма да го направят нов...
    Имам 3 познати работещи в автосервизи и всички са единни, че "по-добре нов алтернатор" - слагаш и забравяш.И гаранция си има...

    С такива основни уреди необходими за правилното функциониране на автомобила не бива компромиси да се правят .

    Това което може да се случи е да закъсаш внезапно някъде из България или в чужбина насред път на 300-500 или 1200/2000км ...

    Тогава един не плануван незабавен ремонт ще ти струва много по-скъпо ремонта, отколкото когато автомобила се ремонтира планувано.

    Имам познат който закъса на 900км от България, защото не смени съединител и маховик на опел и това му струваше 3800лв с превоза на пътна помощ до сервиза. В България му казаха, че е щяло да му струва максимум 1600лв, ако го е сменил планувано преди да сдаде багажа насред път в чужбина...

    Даването на "Спешна пътна помощ" е скъпо...

    Не че при здрав акумулатор и зареден няма да имаш шанс да се прибереш "само на акумулатор" в зависимост на колко километра от вас си, но все пак си бензин, а не дизел и всяко запалване на гориво в цилиндъра си иска искра и качествен ток...

    Зависи колко натоварен е акумулатора/алтернатора и дали има добавяни афтермаркет/оригинални части/функции след излизането на колата от завода, които да дават допълнителна консумация на ток.А зависи от ползвателите на колата - например, аз спирам, отивам до хипера или другаде да пазарувам/върша работа, а жената си стои в колата и си е пуснала музика зимата на спрял двигател, отгоре на това не се сеща да загаси екрана на навигацията...И при една студена зима акумулатора си заминава много бързо за 2-3 месеца...


    П.П. Според мен ако е оригинален от 159 2.0JTDm би трябвало да е поне 120 ампера, но виждам че има и неоригинални по 105 ампера.
    Last edited by alfa racer GTA; 02-08-2021 at 16:47.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •