Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18

Thread: Шофьорско стъкло - 159 2.4 JTDM

  1. #16
    започва да се пристрастява kalashnikov's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Велико Търново
    Posts
    47

    Default

    Точно за този сензор, щях да те питам, как работи. В него имам съмнения. При откачена букса ми изписва на таблото че сейфти функцията не е налична, но не съм го замервал. Ще премеря.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    Не проследих много добре темата, защото не разбирам особено от токове, но набързо ще кажа една история, дано нещо в нея помогне. Преди доста години имах Ланча Делта, изведнъж ми изчезнаха задните прозорци, разглабях, търсих, накрая установих че модула е под задната седалка (явно италиянците обичат да им е там). НАмерих модула, вадя мултицета колкото волта на акумулатора толкова и на модула, викам заминал модул, баща ми имаше 146, гледам модула същия, слагам го греда, пак не работи... разглобявах модули, мерих, накрая това след месец игра се сетих да пробвам да замеря ампераж и ... 0 (нула), волтове има, та почнах да диря проблема другаде, проследих целия сноп кабели и под седалката се оказа, че кабела вътре е на пясък, толкова изгорял, смених парченцето беше 3-4см и още 5г я карах и я продадох и прозорците си работеха без грижи

  3. #18
    започва да се пристрастява kalashnikov's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Велико Търново
    Posts
    47

    Default

    Моят модул е във ш.врата и за да игнорирам като причина конектора до пантите, му пусках независимо външно захранване. Нямаше никаква промяна, а на изходите за ел.мотора като му пускам ток, прозореца си работи. С това отмятам идеята за дефектни кабели. Благодаря за споделения опит.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •