Results 1 to 6 of 6

Thread: ALFA ROMEO CROSSWAGON Q4 проблем със спирачките

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Plovdiv
    Posts
    28

    Default ALFA ROMEO CROSSWAGON Q4 проблем със спирачките

    Здравейте колеги.
    След смяна на предните спирачни маркучи имам следния проблем:
    при шофиране окоро 5 до 7 км. градско и четирите колела на колата блокират.
    Спирачните апарати превръщат колата в паметник.
    Върнахме старите спирачни маркучи, но проблема не се оправи.
    Къде бъркаме. И като казвам бъркаме, горното го сътвори "майстор", на когото
    разбира се платих и то за друго. Смяна съединител, ремъци ролки и обслужване.
    Вика и предните спирачни маркучи са за смяна. Казах сменяй.
    Ела си вземи колата готова е. След едно кратко кръгче му я върнах както я описах.
    И така вече четири дни, не знае къде е проблема.
    Преди да му я закарам никакви проблеми със спирачките.
    Само да уточня, за смяна на съединителя свали целия двигател.
    Има ли вероятност да е объркал нещо.
    Ще бъда благодарен за всякакви идеи, за да му ударим едно рамо и да го ограмотим откъм италиански автомобили, че може пак да му се наложи, но не със мен.
    Благодаря предварително.

  2. #2
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	IMAGE_730.jpg 
Views:	28 
Size:	95.4 KB 
ID:	172346Click image for larger version. 

Name:	IMAGE_729.jpg 
Views:	23 
Size:	94.3 KB 
ID:	172347Click image for larger version. 

Name:	IMAGE_728.jpg 
Views:	23 
Size:	91.1 KB 
ID:	172348Click image for larger version. 

Name:	IMAGE_727.jpg 
Views:	21 
Size:	89.2 KB 
ID:	172349Click image for larger version. 

Name:	IMAGE_726.jpg 
Views:	21 
Size:	88.8 KB 
ID:	172350Click image for larger version. 

Name:	IMAGE_725.jpg 
Views:	20 
Size:	90.6 KB 
ID:	172351Click image for larger version. 

Name:	IMAGE_724.jpg 
Views:	19 
Size:	95.0 KB 
ID:	172352Click image for larger version. 

Name:	IMAGE_721.jpg 
Views:	21 
Size:	92.5 KB 
ID:	172353
    Quote Originally Posted by tenio hf View Post
    Здравейте колеги.
    След смяна на предните спирачни маркучи имам следния проблем:
    при шофиране окоро 5 до 7 км. градско и четирите колела на колата блокират.
    Спирачните апарати превръщат колата в паметник.
    Върнахме старите спирачни маркучи, но проблема не се оправи.
    Къде бъркаме. И като казвам бъркаме, горното го сътвори "майстор", на когото
    разбира се платих и то за друго. Смяна съединител, ремъци ролки и обслужване.
    Вика и предните спирачни маркучи са за смяна. Казах сменяй.
    Ела си вземи колата готова е. След едно кратко кръгче му я върнах както я описах.
    И така вече четири дни, не знае къде е проблема.
    Преди да му я закарам никакви проблеми със спирачките.
    Само да уточня, за смяна на съединителя свали целия двигател.
    Има ли вероятност да е объркал нещо.
    Ще бъда благодарен за всякакви идеи, за да му ударим едно рамо и да го ограмотим откъм италиански автомобили, че може пак да му се наложи, но не със мен.
    Благодаря предварително.
    Преди 10 години при мен се получи следното...
    Смених маркучите на предните колела ( +накладки), обезвъздуших и тръгнах. След няколко километра почна да губи мощност и до като се усетя просто машината си спря!
    Излизам и гледам диска на предно ляво ярко червен!? Оказа се че само то е блокирало. Опитах да го раздвижа ама нищо не се получи, седеше си заварен апарата. Изчаках да се охлади и отвих пробката за обезвъздушаването, така апарата се раздвижи без никакво усилие което ме наведе на мисълта, че нещо преди него не е наред.
    Прибрах се някак и почнах да го мисля. Реших да отворя централата на АБС-а защото нея заподозрях, оказах се прав! Вътре при клапаните и има едни ужасно финни цетки аз в първия момент ги помислих за някакви капачки/тапи. Та промих в централата всичко и се оправи проблема.
    Явно когато съм прибирал буталата на предните апарати (за да влезнат новите накладки) всичката тиня от тях съм я качил в централата и в казанчето. В резултат на това като се натиска спирачката апарата си сработва ок, но като се отпусне педала течноста не се връща заради запушването на АБС-а и апарата си остава заварен.

    Ако намеря снимките ще ги пусна пак...
    (на една от снимките размазано се вижда едно като монета, то е цетката/филтър или каквото и да е, та то беше затлачено до степен да го мисля за плътна пластмаса)
    Last edited by mimouzunov; 14-09-2021 at 08:46.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Plovdiv
    Posts
    28

    Default

    Още утре ще го сведа до знанието на "майстора".
    Дано да е това. Ще Ви държа н течение.

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Plovdiv
    Posts
    28

    Default

    Тъй. Да докладвам.
    Проблема е в "майстора".
    Първо вика, проблема ти е в спирачната помпа. Колко ще ми струва? 300 лв. казва.
    Добре, а ако не е тя? Няма да плащаш! След два дни ми звъни, ела вика трябва да говоря с теб.
    Отивам. Отремонтирах спирачната помпа една идея по-добре е вика. Как така пак ли задържат спирачните апарати. Да.
    И ся ко праим - викам аз?
    Ами сервото е. Е тука вече полудях. Приятел-викам му аз- за два спирачни маркуча, "отремонтирахме" спирачната помпа, сега е сервото, след това ще е АБС-а, след това ще са накладките, спирачните тръбички и накрая компютъра, и за всяко нещо аз ще плащам, за да се учищ ти.
    Ама, ама и тъй нататък. И между хъката мъката, спомена, че като разхлаби няколко витки от болтовете на спирачната помпа, които я крепят към сервото, спирачните апарати отпускат. Те тогава му казах да използва реглажния винти да я настрой. Днес си я взех. И за това удоволствие платих 360 лв., без да знам къде е бил проблема.
    При работещи спирачки, след смяна на два предни спирачни маркуча, как така блокират всички спирачни апарати след 5 км.
    Така и не сподели къде е объркал, но му платих да се научи на моя автомобил.
    Утре пътувам, дано да си е свършил работата както трябва, защото ако спра да пиша да знайте, че съм се претрепал някъде.
    Та проблема, основния е бил "майстора".
    Дано да не ви се случва и на Вас, то парите идат дойдат, но дано всичко е наред технически.
    Лека на всички.
    Last edited by tenio hf; 21-09-2021 at 21:30.

  5. #5
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,597

    Default

    Quote Originally Posted by tenio hf View Post
    Утре пътувам, дано да си е свършил работата както трябва, защото ако спра да пиша да знайте, че съм се претрепал някъде.
    Какво стана?
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Plovdiv
    Posts
    28

    Default

    Жив съм. Спирачките работят. "Майстора" така и не каза къде е сбъркал. Единственото нещо, което спомена е че е "отремонтирал" спирачната помпа.
    Но тя не би довела до "напомпване" на системата, точно обратното, не биха държали спирачните апарати, а не да задейства и четирите все едно съм натиснал педала.
    Не каза гадът, къде е сбъркал. Много нехарактерен проблем.
    За съжаление липсва точна диагностика и както казах и преди, проблема е бил "майстора".
    Лека.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •