Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 73

Thread: Премахване на катализатор на Alfa 159 1.9JTDm 16v

  1. #1

    Default Премахване на катализатор на Alfa 159 1.9JTDm 16v

    Здравейте колеги обмислям да махна катализатора и въпроса ми е има ли някой който да кара без катализатор и дпф да сподели как е дали пуши много по този начин.

  2. #2

    Default

    Не пуши, но смърди ако имаш гараж или не си пускаш рециркулацията на парното.
    Преглед се минава без проблеми на съответните места и взимаш Еко 3.

  3. #3

    Default

    Премахва се ДПФ, катализатор какъв е смисълът от премахването му?

    Моят си стои не премахнат и нямам никакви проблеми.

    По писания в чуждоезични форуми поне за някои има проблем --> катализатора според тях е правил някакво налягане след турбото, което след премахването му изчезва и започва да им дава грешки.
    За ДПФ няма проблем премахването, дори е здравословно за колата.

    Та въпросът е защо ще премахваш катализатора и какъв е смисъла от това премахване?

    П.П.


    "Пушенето" зависи от 3 неща:

    1. Състоянието на двигателя

    2. използваното гориво

    3. използването масло


    Когато купих моята при стартиране на двигателя и загасяването му правеше едно малко облаче черен пушек.

    След като смених маслото няма никакво пушене дори при форсиране до 4500 оборота.
    Last edited by alfa racer GTA; 06-10-2021 at 12:45.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #4
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Премахва се ДПФ, катализатор какъв е смисълът от премахването му?

    Моят си стои не премахнат и нямам никакви проблеми.

    По писания в чуждоезични форуми поне за някои има проблем --> катализатора според тях е правил някакво налягане след турбото, което след премахването му изчезва и започва да им дава грешки.
    За ДПФ няма проблем премахването, дори е здравословно за колата.

    Та въпросът е защо ще премахваш катализатора и какъв е смисъла от това премахване?

    П.П.


    "Пушенето" зависи от 3 неща:

    1. Състоянието на двигателя

    2. използваното гориво

    3. използването масло


    Когато купих моята при стартиране на двигателя и загасяването му правеше едно малко облаче черен пушек.

    След като смених маслото няма никакво пушене дори при форсиране до 4500 оборота.
    С DPF ще се чупи, колата ?
    Защо да е здравословно за колата?

    Не е ли по- добре да не тровиш хората в града ?
    *ако тези системи не правят проблеми е по- добре да са си на мястото ...
    *ако правят проблеми, поради финансова гледна точка е по- добре да се разкарат.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  5. #5
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    DPF е там единствено и само с цел екология. Инженерите със сигурност са били наясно, че с тая тапа на гъза на мотора се намалява ресурса му и, че със всяка регенерация на маслото му се разказва играта, но едни хора са им задали да стане тая кола евро4 и това е бил единствения за времето си начин. Същото важи и за егр-а.

    П. П съгласен съм, че ако системите работят коректно трябва да си останат, но наколи на тази възраст за съжаление не е така.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  6. #6
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    С DPF ще се чупи, колата ?
    Защо да е здравословно за колата?

    Не е ли по- добре да не тровиш хората в града ?
    *ако тези системи не правят проблеми е по- добре да са си на мястото ...
    *ако правят проблеми, поради финансова гледна точка е по- добре да се разкарат.
    Я ми кажи как точно 159- ка без дпф трови хората в големият град...?...а аз ще ти кажа колко по големи отрови има и дори когато прави тоя дпф регенерация пред блока......а бе леко еко зелен си падаш, ама само си плямпаш без да си наясно...
    Твоята кола с дпф ли е...?...а аз ще ти кажа как се преебава мотора, като дпф е аут....зашото съм пич и не желая на никой лошо...
    Last edited by Бобби; 06-10-2021 at 20:54.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #7
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by fresh View Post
    Здравейте колеги обмислям да махна катализатора и въпроса ми е има ли някой който да кара без катализатор и дпф да сподели как е дали пуши много по този начин.
    Не ти трябва да го премахваш, освен ако не и правиш някое яко засилване на мощност...катализатора на 159 много рядко се задръства, а и е много трудоемко и както спомена
    alfa racer GTA не е добре за турбината......при пемахването за да няма проблеми е нужно да се сложи резонатор или там някакво съпротивление на газовете, за което мястото при този модел е крайно неподходящо.....от какъв зор искаш да го махаш..?
    Last edited by Бобби; 06-10-2021 at 20:51.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #8
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Я ми кажи как точно 159- ка без дпф трови хората в големият град...?...а аз ще ти кажа колко по големи отрови има и дори когато прави тоя дпф регенерация пред блока......а бе леко еко зелен си падаш, ама само си плямпаш без да си наясно...
    Твоята кола с дпф ли е...?...а аз ще ти кажа как се преебава мотора, като дпф е аут....зашото съм пич и не желая на никой лошо...
    Филтърът за твърди частици е система за дизелови двигатели, която служи за отделяне на дизеловите сажди от изгорелите газове.
    Не знам как ти регенерира пред блока ? .. очевидно не си запознат при какви условия регенерира, освен ако не се активира 'нарочно' пред блока.
    DPF като е аут .. се установява и се заменя/премахва - който както си прецени.
    Моят регенерира на около 700км и не е пред блока, нито пред къщата, нито в гаража
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  9. #9
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Филтърът за твърди частици е система за дизелови двигатели, която служи за отделяне на дизеловите сажди от изгорелите газове.
    Не знам как ти регенерира пред блока ? .. очевидно не си запознат при какви условия регенерира, освен ако не се активира 'нарочно' пред блока.
    DPF като е аут .. се установява и се заменя/премахва - който както си прецени.
    Моят регенерира на около 700км и не е пред блока, нито пред къщата, нито в гаража
    Ако изобщо се усетиш кога регенерира.) ..при някой модели на Опел си има лампа на таблото която индикира тоя процес, ама при нас не.......две години карах 159-та с всички еко системи и пробега до регенерация намаляваше чувствително във времето....тоез на няколко пъти съм я усещал точно преди да паркирам пред блока, ако слушам теб...то всички регенерират в тунела на Витиня....хайде влезни малко в час, преди да е започнало да ти се вдига нивото на маслото, само ти подсказвам какво става, ако започне да се затапва дпф-а...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #10
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Ако изобщо се усетиш кога регенерира.) ..при някой модели на Опел си има лампа на таблото която индикира тоя процес, ама при нас не.......две години карах 159-та с всички еко системи и пробега до регенерация намаляваше чувствително във времето....тоез на няколко пъти съм я усещал точно преди да паркирам пред блока, ако слушам теб...то всички регенерират в тунела на Витиня....хайде влезни малко в час, преди да е започнало да ти се вдига нивото на маслото, само ти подсказвам какво става, ако започне да се затапва дпф-а...
    Бобби при мен това едва ли ще се случи поради простата причина, че карам извънградско 80-90% .. по естествен начин си регенерира - ако ме разбираш
    Градското ми е 2 кръгови и 1 светофар и околовръстно с 80км/ч ограничение
    Маслото няма да се вдигне, но добре ми напомни да го сменя
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  11. #11
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Бобби при мен това едва ли ще се случи поради простата причина, че карам извънградско 80-90% .. по естествен начин си регенерира - ако ме разбираш
    Градското ми е 2 кръгови и 1 светофар и околовръстно с 80км/ч ограничение
    Маслото няма да се вдигне, но добре ми напомни да го сменя
    А бе гледаш от своето балконче и там ти е грешката...естествена, не естествена регенерация може да започне и преди да я паркираш , но не намирам нужното да те обеждавам....и все пак от време на време като си сменяш маслото, щом не го гледаш на щеката виж да не смърди на нафта.......и да знаеш дпф-а, когато е неизправен прави поразия на мотора....това беше спора, ама ти се отклоняваш...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #12
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    А бе гледаш от своето балконче и там ти е грешката...естествена, не естествена регенерация може да започне и преди да я паркираш , но не намирам нужното да те обеждавам....и все пак от време на време като си сменяш маслото, щом не го гледаш на щеката виж да не смърди на нафта.......и да знаеш дпф-а, когато е неизправен прави поразия на мотора....това беше спора, ама ти се отклоняваш...)
    * признавам не мога да го хвана на щеката .. не че съм правил много опити. (знам как се прави и тук е писано също, просто е много дълга- горе долу му виждам нивото)
    Маслото го сменя майстор с много опит .. а сега ще е майстор с много опит на много, много алфи - италианки
    Ако имаше нещо щяха да ме известят
    А ДПФ ако се повреди, запуши .. ще се усети и по динамиката на автомобилът, а може и дори да не може да запали лесно
    Хубаво е да го има като изправен .. на светофар или задръстване - хората да не дишат допълнителни твърди частици и други газове, който *рециклира

    Бобби нямам никакви притенции, че съм експерт или майстор - факир в автомобилостроенето или поправянето.
    Просто чета опита на различни хора, СЪДЯ ОТ СОБСТВЕНАТА СИ КАМБАНАРИЯ, общувам с хора, който имат богат опит в сервиза.
    Понякога, дори и да знам нещо .. питам и тук, защото има хора, през чиято камбанария са минавали дадени проблеми и са намирали решение.
    Да не спамя темата
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  13. #13
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    * признавам не мога да го хвана на щеката .. не че съм правил много опити. (знам как се прави и тук е писано също, просто е много дълга- горе долу му виждам нивото)
    Маслото го сменя майстор с много опит .. а сега ще е майстор с много опит на много, много алфи - италианки
    Ако имаше нещо щяха да ме известят
    А ДПФ ако се повреди, запуши .. ще се усети и по динамиката на автомобилът, а може и дори да не може да запали лесно
    Хубаво е да го има като изправен .. на светофар или задръстване - хората да не дишат допълнителни твърди частици и други газове, който *рециклира

    Бобби нямам никакви притенции, че съм експерт или майстор - факир в автомобилостроенето или поправянето.
    Просто чета опита на различни хора, СЪДЯ ОТ СОБСТВЕНАТА СИ КАМБАНАРИЯ, общувам с хора, който имат богат опит в сервиза.
    Понякога, дори и да знам нещо .. питам и тук, защото има хора, през чиято камбанария са минавали дадени проблеми и са намирали решение.
    Да не спамя темата
    И аз не съм експерт или майстор...просто споделям опит......рано или късно дпф-а дава фира... у нас става по бързо заради качеството на горивото...регенерацията зачестява, но не си върши работата...така, че той става тапа за мотора...при регенерацита се обогатява горивната смес и след като не може да изгори твърдите частици в дпф-а защото той се е задръстил тотално, нафтата попада при двигателното масло....е затова ти намекнах за нивото му.....но щом майстора ти е добър, той може при диагностика да ти каже колко процента е задръстен дпф-а, тези проценти са различни преди или след регенация...променят се, но в един момент не достигат за да стане процеса на регенерацията докраи и следват проблемите...
    п.п...в предишните си постове те цитирах малко загадъчно, защото обичаш да се заяждаш в темите без да си наясно с някой неща......е сподели мнението ми с майстра ти и ми кажи дали имам право..
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #14
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    И аз не съм експерт или майстор...просто споделям опит......рано или късно дпф-а дава фира... у нас става по бързо заради качеството на горивото...регенерацията зачестява, но не си върши работата...така, че той става тапа за мотора...при регенерацита се обогатява горивната смес и след като не може да изгори твърдите частици в дпф-а защото той се е задръстил тотално, нафтата попада при двигателното масло....е затова ти намекнах за нивото му.....но щом майстора ти е добър, той може при диагностика да ти каже колко процента е задръстен дпф-а, тези проценти са различни преди или след регенация...променят се, но в един момент не достигат за да стане процеса на регенерацията докраи и следват проблемите...
    п.п...в предишните си постове те цитирах малко загадъчно, защото обичаш да се заяждаш в темите без да си наясно с някой неща......е сподели мнението ми с майстра ти и ми кажи дали имам право..
    Не е нужно да ходя. За няколко минути го проверих, че отдавна не съм я закачал .. Няма грешки и тн. - слава на бога
    Като нов е .. екстра
    Регенерира на 700км / от последната регенерация имам 230 ..
    Click image for larger version. 

Name:	1633870274883.jpg 
Views:	45 
Size:	102.6 KB 
ID:	172361
    Last edited by flipz; 10-10-2021 at 17:00.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  15. #15
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Не е нужно да ходя. За няколко минути го проверих, че отдавна не съм я закачал .. Няма грешки и тн. - слава на бога
    Като нов е .. екстра
    Регенерира на 700км / от последната регенерация имам 230 ..
    Click image for larger version. 

Name:	1633870274883.jpg 
Views:	45 
Size:	102.6 KB 
ID:	172361
    Добре, радвам се за теб.........уважавай колегите си в форума доколкото можеш и не ме занимавай с глупости щом си в час........бегай питай майсторите ти, много неуравновесен ще ми излезнеш, един път казваш ще питам. ще ходя, другият път няма..)...като ти гледам процентите си пътник след известно време, ако не и по скоро....замери го след регенерацията и тогава ще думаме...тия проценти могат да те изненадат за няколко дена......но нали ти я караш от ден до пладне, тоез излизаш на околовръстното и от там на шибаният български аутобан...)...та няма се притесняваш, ще забавиш процеса...)...но, ако ти се наложи да отидеш до центъра на Бургас, не ви знам задръстването....но се замисли малко......и черпи малко инфо от градският си firedragon ....момчето гледам разсъждава правилно, даже по добре от мен..
    Last edited by Бобби; 10-10-2021 at 22:29.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •