Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 73 of 73

Thread: Премахване на катализатор на Alfa 159 1.9JTDm 16v

  1. #61
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Професоре, теорията ти се получава до някъде, но практиката и действителността ти куцат яко...
    Ами хайде да те изложа още малко, щом държиш.
    Имаш кола за преглед.
    Произведена 22.09.2009-та, която е Евро 5. Отиваш на преглед. И 3 сценария:
    1. Мерят ѝ газовете с показание на въглероден оксид от 0.2%.
    2. Мерят ѝ газовете с показание на въглероден оксид от 0.3%.
    3. Мерят ѝ газовете с показание на въглероден оксид от 0.4%.

    Хайде кажи като имаш точна дата на производство, коя екологична група ще дадат на съответната кола, за всеки един от сценариите. Защото да напомня:

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Еко нормите за сега у нас ги определят при гтп според година на пройзводство и вид гориво а не от измерени вредни емисии...
    Ако не знаеш, просто кажи не знам, ако знаеш, кажи точния отговор. Ако не направиш някое от 2-те неща, просто спри да пишеш глупости. Както отново ще ти го кажа след това.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #62
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Ами хайде да те изложа още малко, щом държиш.
    Имаш кола за преглед.
    Произведена 22.09.2009-та, която е Евро 5. Отиваш на преглед. И 3 сценария:
    1. Мерят ѝ газовете с показание на въглероден оксид от 0.2%.
    2. Мерят ѝ газовете с показание на въглероден оксид от 0.3%.
    3. Мерят ѝ газовете с показание на въглероден оксид от 0.4%.

    Хайде кажи като имаш точна дата на производство, коя екологична група ще дадат на съответната кола, за всеки един от сценариите. Защото да напомня:


    Ако не знаеш, просто кажи не знам, ако знаеш, кажи точния отговор. Ако не направиш някое от 2-те неща, просто спри да пишеш глупости. Както отново ще ти го кажа след това.
    А бе многознайко, какво само въртиш и сучеш за да си докажеш теорията...?
    Казах ти, че практиката и опита ти отбягват... ще ти кажа още, че сценария може да се промени от режисьора или актьора.......вникни в по горе написанато!!!!
    Това е нашата мила родна реалност и тия новите сттикери са пълна глупост...не са измислени.... колкото сработи и тол системата за сега...
    ...но все пак ще ти отговоря на загадката.....и при трите показания за вредни емисии, ще ти мина колата в една и съща екологична група при сегашните Г.Т.П-ди у нас без да си цакам допълнително.......всеки месец минавам най малко по две коли на преглед ...свързано ми е с работата....така и не видях на някой да се даде по висока еко група от определеното заради ниски вредни емисии....
    Ако искаш да ме изложиш още, щом сме се зайграли извън темата и боравиш с цифри...)...аз ще ти задам една загадка:
    Колко платих миналата година данък на Алфа Ромео 155 ТС 1,8 92г....?

    п.п...давам ти възможност за грешка до + - 30-40лв.
    Ако познаеш от мен имаш черно джони, ако не, ти ще ми дадеш и аз ще ти представя съответният документ...
    А по темата може да споделиш дали правата тръба е добре за турбината или не...?....някой неща ги пропускаш в спора ни..
    Last edited by Бобби; 29-10-2021 at 11:56.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #63

    Default

    Така е. Нищо от меренето не оказва влияние, моята кола на газ и на мой приятел дъртия дизел, всичко първа група. щото са произведени като такива- '' мръсни, стари, цапащи'' коли. Майната им. 60 лв за преглед.

  4. #64
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Така е. Нищо от меренето не оказва влияние, моята кола на газ и на мой приятел дъртия дизел, всичко първа група. щото са произведени като такива- '' мръсни, стари, цапащи'' коли. Майната им. 60 лв за преглед.
    Миналия месец и аз минавах с вехтите.... Онзи от пункта ми е познат. В прав текст ми каза "няма никакво значение какво излиза от аспуха, ние гледаме годината на производство".
    Комшията има Мерцедес 2.7 дизел от 2005 някъде, тотал щета е колата на над 450000км, износено и е всичко. По време на прегледа са му казали да я изгаси че ще се отровят от пушилката... В крайна сметка са му дали 3...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #65
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Няма никакъв смисъл да формирате поведението си на база нашенската действителност, тъй като тя не представлява отправна точка.

    Накратко - правете, каквото трябва, пък да става, каквото ще.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #66
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    ...но все пак ще ти отговоря на загадката.....и при трите показания за вредни емисии, ще ти мина колата в една и съща екологична група при сегашните Г.Т.П-ди у нас без да си цакам допълнително.......всеки месец минавам най малко по две коли на преглед ...свързано ми е с работата....така и не видях на някой да се даде по висока еко група от определеното заради ниски вредни емисии...
    Чакам да ме викнеш следващия път, когато минаваш бензинова кола, произведена след 1998-ма, без катализатор на преглед. Аз да присъствам и да гледам/питам най-учтиво.
    Ама като те знам, миши-миши и отново скрит-покрит. Играли сме го не еднократно това вече с теб. И от мишчицата друго най-вероятно не се очаква. Думи, думи и дупката за скриване си остава основното убежище.
    Last edited by BO; 29-10-2021 at 14:33.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #67
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Чакам да ме викнеш следващия път, когато минаваш бензинова кола, произведена след 1998-ма, без катализатор на преглед. Аз да присъствам и да гледам/питам най-учтиво.
    Ама като те знам, миши-миши и отново скрит-покрит. Играли сме го не еднократно това вече с теб. И от мишчицата друго най-вероятно не се очаква. Думи, думи и дупката за скриване си остава основното убежище.
    А бе котарак, май искаш да се найграеш.. ��.. хайде хвани се за черното джони, ама го под мина с лека ръка облога... и ще видиш мишка как ебе котка...
    Иначе на 2.11..в 10ч..ще минавам една такава бензинова на ГТП-то на Ем-коплект в Павлово...кажи каква е постата и заповядай... ��
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #68
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Темата стана много интересна .. определено научавам много за катализаторите
    Предимства и недостатъци, нужда от него и тн.
    Два юнака си мерят катализаторите и мозъците
    Аз съм за умерените норми .. и съм против ЕЛ колите и всичките нови данъци и стикери.
    Ще си карам с катализатор - винаги. Това е минималното задължително условие. (преди електрокарската ера)
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  9. #69
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    каква категория дават на прегледа за моята 2.0 дизел 170 коня евро 5?
    JTDm 170+

  10. #70
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Втора (2)
    EURO 2,3,4,5
    до 01.01.2007
    димност до 1.5 m-1
    --------------------------------
    Трета (3)
    EURO 4,5
    EEV, EURO 6
    до 01.09.2009
    димност до 0.7 m-1
    --------------------------------
    Чeтвъpтa (4)
    ЕURО 5
    ЕЕV, ЕURО 6
    cлeд 01.09.2009
    димност дo 0.5 m-1
    --------------------------------
    Тоест ,при положение,че колата е след 1.9.2009 ще си в 4 група, стига да не пуши прекалено много ( това зависи от апаратурата и този който извършва прегледа )
    Last edited by 546; 30-10-2021 at 10:07.

  11. #71
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Манипулират се ГТП-тата, поне за сега.
    Моята 145ца 2.0 спарк прозведена след 98 без катализатор, я вкараха в Трета категория.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  12. #72
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Манипулират се ГТП-тата, поне за сега.
    Моята 145ца 2.0 спарк прозведена след 98 без катализатор, я вкараха в Трета категория.
    Това може да стане чрез умишлено въвеждане на данни от газовете, които не са верни (измерените). Което ще бъде отстранено скоро и няма да се въвеждат ръчно и ще стане готино тогава. Ама ако си знаеш правата и питаш защо тази кола минава, ще стане интересно.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #73
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Това може да стане чрез умишлено въвеждане на данни от газовете, които не са верни (измерените). Което ще бъде отстранено скоро и няма да се въвеждат ръчно и ще стане готино тогава. Ама ако си знаеш правата и питаш защо тази кола минава, ще стане интересно.
    Все едно слушам някой политик преди избори.....ако искаш да прехвърлим личната си поща с теб тук в темата за да е по интересно, а не само да ме подпитваш задкулисно......и без туй форума има нужда от раздвижване, че е бая заспал във времето..)
    Искам да ми отговориш, ако на твоя травестит, тоез автомобил хибрид му сложат най високата еко група-5 на гтп-то....ти ще си търсиш ли правата, като в по горе казаното от теб, и кажеш на проверяващите, че трябва да е 4-та...
    Last edited by Бобби; 30-10-2021 at 14:34.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •