Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 73

Thread: Премахване на катализатор на Alfa 159 1.9JTDm 16v

  1. #31
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by b0jo View Post
    Да ползвам темата,2.0jtdm 170hp само дпф ли има, или има и катализатор? Защото след дпф имам права тръба до гарнетата. Аз дпф и егр ги махнах и всички проблеми преключиха,преди това нямаше ден да не ми светне чека за нещо.Но мисля догодина да сложа спортен катализатор да замяса малко от малко положението за прегледа.
    Имаш катализатор след изпускателният колектор и след това е дпф-а.....тя темата си беше за катализатор, ама ние по стара традиция е изкривихме, за да вкараме колегата flipz в размисли и страсти...
    Какъв е тоя спортен катализатор, че за първи път чувам за такова нещо...?....м/у другото както споменах преди това катализатора на 159- та е на шибано място и не е лесна операцията по остраняването му както при дпф-а
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  2. #32
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Боби,бизнеса на сервизите е като всеки друг,и те зависят от доброто си име.
    Аз когато не знам -питам,и след като получа един и същ еднозначен отговор от няколко сервиза и през ум не ми минава ,че ме пращат за зелен хайвер,ами се вслушвам в съветите и ги спазвам .
    Както и мен като ме питат за съвет си казвам ,стига да съм сигурен в това което говоря .Не са много нещата за които мога да съм полезен ,но по отношение на цивилизована употреба на автомобили с цел постигане на огромен пробег има много нещо което мога да напиша тука,и то това не са само и единствено неща които съм научил сам,а и събран опит от много хора, и шофьори, и монтьори, и търговци на части и консумативи.
    Покрай моя занаят съм видял какво ли не и да ти кажа,изключително способни хора са правили елементарни грешки,както и абсолютни гайкаджии които сами твърдят ,че от сложни системи не разбират след като се понапънат да вникнат в материята са ми решавали сериозни проблеми .Още помня един скромен пич, който се оказа невероятен инат -в един момент влизам да го видя кво прави,а той накичил по колата ми наведнъж 2-3 компа ,газ анализатор и един старовремски елкон ,трябваше да се конкретизира причината за едно прекъсване ,което се появяваше от време на време.Супер гадно .За 2-3 часа след много четене в нета човека свърши работа, диагностицира и оправи колата,а преди това се скъсах да обикалям безрезултатно по сервизите ,включително и фирмения ,закачат я ,викат всичко е шест-няма записана грешка ,аре бегай и аз си карам със хълцукащ мотор така няколко месеца,та за едни много къси левчета колата отново си стана пушка.С друга кола имах случай да ме отрежат и от фирмения сервиз ,защото компа бил мегаскуирт,оправиха я в съвсем обикновен сервиз ,като вождовете оставиха чирака да прозвънява наред всички кабели и момчето откри кофти връзка в букса на кабел към температурния сензор,която като загрее прекъсва веригата и няма палене докато не изстине напълно.Нова букса за няколко кинта + педесетачка за труд и колицата пак беше готова за бой.Та има сервизи и сервизи.
    А бе с теб трябва да изпием един литър Ханки за да стигнем до едномислие...)...и пак ще има спор.....да първо се прави име и след това то работи за бизнеса ти.. но нали се сещаш, че добрите майстори не пишат в интернет за да ти решат проблема, а го правят срещу заплащане...прав си до някъде, но светът е меркантилен..
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #33
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    ако на някой му е интересно - моята кола е купих готова. права тръба от изпускатела, затапени вирхови клапи и чип. дпфа е зададен че е на 999 градуса и е след регенерация. нещо такова излиза на мултиекускана. колата вече е на над 300 000км и доста пушеше понеже има пластмаси по мотора дето бяха станали кирпич. всичко е сменено и пак си понапушва като е смачкам до доло. неискам да си представя ако имаше дпф кво щеше да се случи с него.

    JTDm 170+

  4. #34
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    А бе с теб трябва да изпием един литър Ханки за да стигнем до едномислие...)...и пак ще има спор.....да първо се прави име и след това то работи за бизнеса ти.. но нали се сещаш, че добрите майстори не пишат в интернет за да ти решат проблема, а го правят срещу заплащане...прав си до някъде, но светът е меркантилен..
    Абе тия които са в час са си пари в джоба и не скубят прекалено ,трудното е да им станеш клиент

    Сега покрай дъждовете с новата кола открих ,че записва грешка за датчика за диференциално налягане до няколко минути след като включа чистачките в автоматичен режим,чека не светва веднага ,а след няколко минути,може би при неколкократно записване на грешката.В ръчен режим няма грешка,тия жабари ,ако заради това са продали колата ще се скъсам от смях.
    Last edited by 546; 14-10-2021 at 21:32.

  5. #35
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by tur4in View Post
    ако на някой му е интересно - моята кола е купих готова. права тръба от изпускатела, затапени вирхови клапи и чип. дпфа е зададен че е на 999 градуса и е след регенерация. нещо такова излиза на мултиекускана. колата вече е на над 300 000км и доста пушеше понеже има пластмаси по мотора дето бяха станали кирпич. всичко е сменено и пак си понапушва като е смачкам до доло. неискам да си представя ако имаше дпф кво щеше да се случи с него.

    ....и прави като отпуснеш газта Ауууууу.......малко неправилно се изказваш, но те разбирам, но това за пушенето и пластмасите не се връзва......клапите се премахват, егр-а се затапва....пуши от друго......от не добро чипосване или прекалено засилване, а възможно е и от други проблеми по мотора...
    Last edited by Бобби; 14-10-2021 at 21:42.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #36
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Абе тия които са в час са си пари в джоба и не скубят прекалено ,трудното е да им станеш клиент

    Сега покрай дъждовете с новата кола открих ,че записва грешка за датчика за диференциално налягане до няколко минути след като включа чистачките в автоматичен режим,чека не светва веднага ,а след няколко минути.В ръчен режим няма грешка,тия жабари ,ако заради това са продали колата ще се скъсам от смях.
    Учи се по новата кола, че ния с тия алфи трудно ще сме ти в помощ......всичко е четене, учене и на края опит, който го имаш...
    Ай Наздраве и с здраве....мразим ги по съвремените коли, оти не можем да си ги правим сам...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #37
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    засилихме е много щото сложихме помпа от 2.4.
    за пластмасите става дума на 2.0 дизела има няква пластмасова система за връщане на картерните газове и там имаше сцепен маркуч та купувах цяла нова част.
    другата пластмаса е термостата ама той е за друга тема
    JTDm 170+

  8. #38
    Запален алфист b0jo's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    48
    Posts
    368

    Default

    Под турбото в онази лъскавата тенекия дпф ли е?Майстора ми каза че дпф и катализатора били в едно гарне и бил избушил всичко,когато ги изключих,малко се разочаровах тогава искаше ми се поне катализатора да остане.Този съм харесал https://race-shop.bg/fia-i-sportni-k...si-1016mm.html но дали ще стане нещо.
    Last edited by b0jo; 15-10-2021 at 18:54.
    Brera 2.0jtdm 170hp

  9. #39
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    Quote Originally Posted by b0jo View Post
    Под турбото в онази лъскавата тенекия дпф ли е?Майстора ми каза че дпф и катализатора били в едно гарне и бил избушил всичко,когато ги изключих,малко се разочаровах тогава искаше ми се поне катализатора да остане.Този съм харесал https://race-shop.bg/fia-i-sportni-k...si-1016mm.html но дали ще стане нещо.
    готов си. няма смисъл от катализатори освен ако не караш на дълго всеки ден
    JTDm 170+

  10. #40
    Запален алфист b0jo's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    48
    Posts
    368

    Default

    Quote Originally Posted by tur4in View Post
    готов си. няма смисъл от катализатори освен ако не караш на дълго всеки ден
    В какъв смисал съм готов?Катализатор мисля да слагам заради еко нормите, не че много ми се иска.А карам предимно градско 99%.
    Brera 2.0jtdm 170hp

  11. #41
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by b0jo View Post
    Под турбото в онази лъскавата тенекия дпф ли е?Майстора ми каза че дпф и катализатора били в едно гарне и бил избушил всичко,когато ги изключих,малко се разочаровах тогава искаше ми се поне катализатора да остане.Този съм харесал https://race-shop.bg/fia-i-sportni-k...si-1016mm.html но дали ще стане нещо.
    В онази лъскава тенекия или под нея е катализатор, дпф-а ти е под купето, в него също има керамична пита, която е заблудило майстора ти...освен ако не е избушил и онова лъскавото как му казваш след изпускателният колектор...
    Това чудо спортен катализатор не виждам за какво ще го монтираш,освен ако онзи след турбината е избушен........
    п.п....ако беше прочел предният ми цитат към теб, нямаше да ми задаваш един и същ въпрос къде е катализатора...!!!
    Last edited by Бобби; 15-10-2021 at 20:03.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #42
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by b0jo View Post
    В какъв смисал съм готов?Катализатор мисля да слагам заради еко нормите, не че много ми се иска.А карам предимно градско 99%.
    Еко нормите за сега у нас ги определят при гтп според година на пройзводство и вид гориво а не от измерени вредни емисии.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #43
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    В онази лъскава тенекия или под нея е катализатор, дпф-а ти е под купето, в него също има керамична пита, която е заблудило майстора ти...освен ако не е избушил и онова лъскавото как му казваш след изпускателният колектор...
    Не майсторът е заблуден. Заблуденият е Бобби.
    Катализаторът, както и ДПФ филтъра са ето тук, в двигателният отсек, в общ корпус изглеждащ така:
    https://ricambi.alfisti.net/images/p...es/12434_0.jpg
    Под колата ти има само тръба и заглушител.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 12434_0.jpg  
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  14. #44
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    Не майсторът е заблуден. Заблуденият е Бобби.
    Катализаторът, както и ДПФ филтъра са ето тук, в двигателният отсек, в общ корпус изглеждащ така:
    https://ricambi.alfisti.net/images/p...es/12434_0.jpg
    Под колата ти има само тръба и заглушител.
    А това какво е господин скрапер...?...и къде стой...?
    п.п...може и да си прав, защото не съм запознат точно при 2.0 jtdm дали е като при 1.9 и 2.4...и да съм подвел колегата...сега забелязах, че говори за по новият мотор...като му видях подписа
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DPF1040-diesel-particular-filter-alfa-romeo-(1).jpg  
    Last edited by Бобби; 15-10-2021 at 21:22.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #45
    Запален алфист b0jo's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    48
    Posts
    368

    Default

    А, така съм съгласен вече,усетих че май говориш за evro4 двигателите,значи майстора не ме баламосва.Да след него е права тръба до гърнетата.А мога ли да сложа катализатор или може да прецакам нещо.
    Brera 2.0jtdm 170hp

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •