Results 1 to 6 of 6

Thread: Обмислям завръщане в отборът...... с 2.0 V6 Turbo

  1. #1

    Default Обмислям завръщане в отборът...... с 2.0 V6 Turbo

    Здравейте съфорумци.

    След кратък неуспешен романс с една 164-ка, 2.0 Twin Spark, но достатъчна, за да обикна модела, се чудя за една 2.0 Turbo V6. Имам въпроси относно слабите места на този мотор, има ли въобще части за обслужването му, предполагам гори бензин не по-малко от 15 на 100 градско, съответно понася ли газификация с инжекцион. Всякаква информация относно посочената модификация би ми помогнала и наклонила везните към закупуването й.

    Благодаря предварително.

  2. #2
    любител "АЛФИСТ" kkiko's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Добрич
    Posts
    131

    Default

    Quote Originally Posted by stanislav.velkov View Post
    Здравейте съфорумци.

    След кратък неуспешен романс с една 164-ка, 2.0 Twin Spark, но достатъчна, за да обикна модела, се чудя за една 2.0 Turbo V6. Имам въпроси относно слабите места на този мотор, има ли въобще части за обслужването му, предполагам гори бензин не по-малко от 15 на 100 градско, съответно понася ли газификация с инжекцион. Всякаква информация относно посочената модификация би ми помогнала и наклонила везните към закупуването й.

    Благодаря предварително.
    А какво направи с туинспарка? Какво се случи?
    Мечтател

  3. #3
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,683

    Default

    Quote Originally Posted by kkiko View Post
    А какво направи с туинспарка? Какво се случи?
    Не е случил на бройка или на майстор най вероятно .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  4. #4

    Default

    Просто не случих на екземпляр, за който взех прибързано решение да закупя, пренебрегнах редица фактори, показващи не добро здраве, и по живо по здраво замина за Румъния за донор. До ден днешен не съм сядал в по-удобни седалки ( беще с черно кожено рекаро на дупки ) и по-удобна позиция на шофиране, може би сегашното ми Рено 19, 16в се конкурира с позицията. Таа набелязал съм един такъв кораб, но ме притеснява преди всичко разхода, а газ не ми се слага. По София има сервизи - Вентура, Екстрийм, едва ли ще реагират все едно са видели НЛО. Просто търся преки впечатления.

  5. #5
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,683

    Default

    Бобо от Екстрийм имаше 164-ка там до колкото си спомням се поддържаше и на Григор 164-ката 2.0 турбо ... Вентура и те са виждали и правили не една и две такива коли . И в двата сервиза няма да сбъркаш . Въпрос на личен избор и Късмет .

    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  6. #6
    започва да се пристрастява osti's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Разград/София
    Age
    36
    Posts
    30

    Default

    Забавлявам се с този мотор в две от алфите ми, 164 и 166. Относно части, намират се стига да имаш финансово желание за някои от тях. Някои части, които аз лично съм купувал и търсил съм намерил на следните цени:

    • Кабели за свещи около 170-200лв от Германия през ebay и gabco. Зависи също така и дали е фейслифтова или не е. Има разлики в кабелите и съотвено цената. Ако е с декоративен капак на предната глава, лулите са по-особени и кабелите съответно са по-скъпи. Ако е от първите 164-ки, каквато е и моята, кабелите са по-разпространени и по-евтини.
    • Капачка за делко с палец, около 150лв мисля, че излезе комплекта, който бях взел. След като сравних фабричните номера с номерата на бош и от там приложенията се оказа, че капачката за 12v Alfa V6 е същата като за BMW M20 и M30 мотори. Така, че докато има бмв-та, ще има и капачки.
    • Повдигачи на изпускателните клапани - 25 евро плюс доставка. Начукват се много неприятно самите повдигачи и е добре да се сменят още в началото, защото след това изяждат разпределителният вал.
    • Обтегача на ангренажният ремък се намира все още. Ако е хидравличен се обслужва. Сменят се всички О-пръстени както и лагера и всичко си заспива. Ако не е хидравличен цената е по-солена. 166-цата е с механичен и последно помня, че беше около 180-250лв.


    Като цяло за тези неща се сещам на пръв поглед. Има и нещо друго, специфично за този двигател. Освен Motronic ECU-то има още един електронен блок, EZ212 мисля, че се водеше или нещо подобно. Той служи за регулирането на предварението на запалването.Води се Ignition ECU и понякога може да изиграе лоша шега и проблема да е от него. Горенето си е "приятно" като за турбо мотор от 80-те. Като 164-ката забелязвам, че гори по-малко от 166-цата. Но извънградско при нормално и лежерно шофиране мисля, че смъква до към 8 като градско с подаване на газ си е сериозен разхода стига до 20-22 на 100. Не съм почитател на газифицирането и не мога да посъветвам за газ но от това, което съм виждал като снимки, се слага лесно заради 6-те тръби(рънъри) но за сметка на това като изсипят газовите инжектори отгоре и загрозят цялата визия на мотора ми става лошо.

    Не знам колата, която гледаш в какво състояние е но ако турбото ѝ вие, ще е добре да се смени ремонтен комплект. Почти всеки един турбо автомобил, който съм имал се е наложило да направя тази манипулация но след това проблеми не съм имал като втулки и уплътнения по турбокомпресора съм си ги сменял аз и след това само го нося за баланс. Доста евтино излиза а и е забавно и интересно.

    В крайна сметка аз обожавам този мотор. Наскоро дори се сдобих с донор 166-ца с този мотор плюс още половин кола също с V6 Turbo.
    166 V6 TB
    164 V6 Turbo - Bought sight unseen

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •