Results 1 to 8 of 8

Thread: Мнения за Алфа 159 3.2 jts

  1. #1

    Default Мнения за Алфа 159 3.2 jts

    Здравейте колеги, харесал съм си този звяр. Сменяни са веригите, и като цяло поддържана при Ивайло Радев, което е огромен плюс. Но ако някой може да сподели повече инфо, бих бил благодарен.

  2. #2

    Default

    Гори много, не върви, не става на газ, останалото е хубаво.

  3. #3

    Default

    Ти разби всичко детско в мен

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2018
    Location
    Sofia
    Posts
    31

    Default

    Не знам нищо за конкретната кола, освен че се продава от доста време, вече.
    Иначе, ме кефи че е ръчка, защото при автоматика, отиваш на минимум 17-18/100, с галене.

    Колата изглежда добре! Пипната е и генереацията, може би. . Най-малко, приятно за окото, отзад. Не очаквай да върви особено много, ако си рейсър, ще си разочарован! Звука обаче, е доста приятен, както и самото усещане, че караш голям мотор.
    Цената е окей, особено предвид ремонта...поне по мотора да не пипаш. Виж я отдолу, колко ръжда има, че има проблемни точки.
    Между другото, в мобилето има същата, след същия ремонт, но автоматик и за по-малко пари. Дали е щастлива слупайност или има друг проблем колата, не знам.
    Успех и да се похвалиш!
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI


  5. #5

    Default

    Благодаря, колега. Ще я закарам при Иво Радев, да я види както си трябва. Гледах че отзад ръждясват, ама нека си я види опитния човек.
    Иначе, май май ще я вземам, че крастата си е краста. От години чакам възможност за 159-ка, а тоя мотор си ми е слабост. Дано излезе читава.
    П.С. по-малко върви от текущата ми - бмв е61 525д с чип е 240 к.с. почти, ама е на 430 Нм, а тази е 320. Поне жената ще е доволна, няма да скача тъй като я напъна

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by newbie_147 View Post
    Гледах че отзад ръждясват, ама нека си я види опитния човек.
    Предният мост ръждясва още повече Но се предлага като резервна част, така че сравнено с цитирания по-горе разход, не е нищо особено.

    Поправка, сега видях че е Q4, техният мост е малко по-различен, игнорорай горното за резервната част, не знам как е положението за тях.
    Last edited by acho_; 30-11-2021 at 00:16.



  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by newbie_147 View Post
    ...текущата ми - бмв е61 525д с чип...
    Oчаквай двоен разход от 3.2 бензина спрямо дизела ти.

    Не е моя работа, но ако можеш да си позволиш 15-18/100 бензин , не можеш ли да си позволиш и джулия?

  8. #8

    Default

    Джулията далеко, миришат ми краката за нея още
    Джулиетата е по-скоро в бюджета, ама ми трябва по-голяма за семейна, дете, количка, жена, багажи... ясна Ви е работата хаха

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •