Results 1 to 10 of 10

Thread: Скърцане от духалките на предния прозорец

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Скърцане от духалките на предния прозорец

    Здравейте,колеги! Вероятно много от вас са се сблъсквали с дразнещия звук от духалката за предния прозорец,която е на таблото.Имам лек луфт и при всяка неравност поскърцва и ме вбесява.Бих бил благодарен ,ако споделите как решавате този проблем.Поздрави !

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не би трябвало да има луфт и да издава някакви звуци. Демонтирай я и виж, къде е проблемът. Има 2 винта, които се достигат между жалузите, после с нещо плоско подпъхни по периферията за да излезе от леглото си.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by cr9bg View Post
    Здравейте,колеги! Вероятно много от вас са се сблъсквали с дразнещия звук от духалката за предния прозорец,която е на таблото.Имам лек луфт и при всяка неравност поскърцва и ме вбесява.Бих бил благодарен ,ако споделите как решавате този проблем.Поздрави !
    Силиконовият спрей има чудесен и траен ефект.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #4

    Default

    Какъв силиконов спрей по-точно колега?

  5. #5
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Quote Originally Posted by cr9bg View Post
    Какъв силиконов спрей по-точно колега?
    Извади го .. подложи "Самовулканизираща изолационна лента" и пак го събери. 1-2 пласта ..
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by cr9bg View Post
    Какъв силиконов спрей по-точно колега?
    Пишеш "силиконов спрей" в гугъл и взимаш първият, който намериш в железарията до вас
    Един от хубавите е на вюрт
    Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_20211128-210842.jpg 
Views:	14 
Size:	7.3 KB 
ID:	172410

    Можеш да си го ползваш и против замръзване на уплътненията на вратите, за черните пластмаси по купето, за ремъците също има благоприятен ефект(съхранява ги, не присвирват и ги държи меки) и на още много места. Винаги имам такъв спрей вкъщи. В момента съм с друг, разлика в качеството няма.
    Last edited by undy; 28-11-2021 at 21:16.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    257

    Default

    И на лидл има понякога 4-5лв беше, пише си силиконов спрей... Напръсках водачите на вратата на гаража преди 2 месеца, чудесно и тихо върви все още

  8. #8

    Default

    Колеги,затегнах духалката с шестограм с 2 оборота.В интерес на истината беше разхлабена и от двете винтчета.Ако продължава да скърца ще мина на варианта със силиконовия спрей.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •