Results 1 to 10 of 10

Thread: Скърцане от духалките на предния прозорец

  1. #1

    Default Скърцане от духалките на предния прозорец

    Здравейте,колеги! Вероятно много от вас са се сблъсквали с дразнещия звук от духалката за предния прозорец,която е на таблото.Имам лек луфт и при всяка неравност поскърцва и ме вбесява.Бих бил благодарен ,ако споделите как решавате този проблем.Поздрави !

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Не би трябвало да има луфт и да издава някакви звуци. Демонтирай я и виж, къде е проблемът. Има 2 винта, които се достигат между жалузите, после с нещо плоско подпъхни по периферията за да излезе от леглото си.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by cr9bg View Post
    Здравейте,колеги! Вероятно много от вас са се сблъсквали с дразнещия звук от духалката за предния прозорец,която е на таблото.Имам лек луфт и при всяка неравност поскърцва и ме вбесява.Бих бил благодарен ,ако споделите как решавате този проблем.Поздрави !
    Силиконовият спрей има чудесен и траен ефект.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #4

    Default

    Какъв силиконов спрей по-точно колега?

  5. #5
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by cr9bg View Post
    Какъв силиконов спрей по-точно колега?
    Извади го .. подложи "Самовулканизираща изолационна лента" и пак го събери. 1-2 пласта ..
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by cr9bg View Post
    Какъв силиконов спрей по-точно колега?
    Пишеш "силиконов спрей" в гугъл и взимаш първият, който намериш в железарията до вас
    Един от хубавите е на вюрт
    Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_20211128-210842.jpg 
Views:	14 
Size:	7.3 KB 
ID:	172410

    Можеш да си го ползваш и против замръзване на уплътненията на вратите, за черните пластмаси по купето, за ремъците също има благоприятен ефект(съхранява ги, не присвирват и ги държи меки) и на още много места. Винаги имам такъв спрей вкъщи. В момента съм с друг, разлика в качеството няма.
    Last edited by undy; 28-11-2021 at 22:16.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    И на лидл има понякога 4-5лв беше, пише си силиконов спрей... Напръсках водачите на вратата на гаража преди 2 месеца, чудесно и тихо върви все още

  8. #8

    Default

    Колеги,затегнах духалката с шестограм с 2 оборота.В интерес на истината беше разхлабена и от двете винтчета.Ако продължава да скърца ще мина на варианта със силиконовия спрей.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by cr9bg View Post
    Колеги,затегнах духалката с шестограм с 2 оборота.В интерес на истината беше разхлабена и от двете винтчета.Ако продължава да скърца ще мина на варианта със силиконовия спрей.
    Аз помислих, че за тази дългата духалка по дължината на стъклото, защото и от нея се е случвало на колеги, ако беше уточнил, че е за централната веднага да съм ти казал за двете винтчета, защото и моите бяха разхлабени
    Няма значение, важното е, че всичко проблемно е отстранено.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #10
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Аз помислих, че за тази дългата духалка по дължината на стъклото, защото и от нея се е случвало на колеги, ако беше уточнил, че е за централната веднага да съм ти казал за двете винтчета, защото и моите бяха разхлабени
    Няма значение, важното е, че всичко проблемно е отстранено.
    Тя се държи освен на тези 2 винтчета и на едни щипки .. ако е сваляна преди това, е възможно и да са счупени ...
    Освен това ляга върху едно уплатнени PU - като пяна- приличаща на гъба. То изгаря с времето и ако е сваляна, дори го изхвърля през духалките ... та то като умре, започва да скърца.
    Болтчетата не винаги вършат работа ..
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •