Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 47

Thread: Фарове на 159

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    На мен лично ми е малко странна тази постановка с фабричния ксенон. Да монтират баластите на фаровете - ОК. Но от какъв зор да реализират нивомата на база управление в баластите. Можеше да направят външно управление на моторите, т.е - да ползват същата система, както е при ръчното нивелиране, но с обработване на информацията за натовареност на осите и скоростта.
    Тогава един фар, нямаше да струва една шапка пари.

    Очевидно и в случая търговските концепции, се разминават с инженерните.
    Last edited by ecotronic; 29-11-2021 at 14:52.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17

    Default

    Така изглежда, и е масова практика, защото като търсих нов баласт, се оказа че за различните марки от тези години баластите са идентични на външен вид и като букси, но с различни парт номера, които не винаги означава, че изобщо имат някакви хардуерни или софтуерни различия - например, за Алфа 159 са 1:1 съвместими с тези за Lancia Ypsilon, с останалите светят, но нивомата не работи. При другите марки обаче май има по-голяма взаимозаменяемост.
    Към какъв обект да се насоча за евентуален ремонт? Всякакъв сервиз за електроника, или нещо по-специфично?



  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Няма нищо специфично. Всеки сервиз за електроника би трябвало да свърши работа. Важно е да им обясниш, че баластите работят но проблемът е от контактно естество.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19

    Default

    Ясно. Откакто съм взел колата, от време на време не ми свети подсветката на налягането на турбото, та може да пробвам да реша нещата 2 в 1



  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    На мен лично ми е малко странна тази постановка с фабричния ксенон. Да монтират баластите на фаровете - ОК. Но от какъв зор да реализират нивомата на база управление в баластите. Можеше да направят външно управление на моторите, т.е - да ползват същата система, както е при ръчното нивелиране, но с обработване на информацията за натовареност на осите и скоростта.
    Тогава един фар, нямаше да струва една шапка пари.

    Очевидно и в случая търговските концепции, се разминават с инженерните.
    Сам го каза, търговско... Баласта от VAG влиза и работи (при мен вече 2г) но не работи нивото, но баласта за VAG го взех за 120лв, за Алфа под 600лв не намерих тогава

  6. #21
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Толкова много ли струва един баласт .. баси.
    Това за bi-xenon ли е ? Аз мисля, че имам само два за Bi-xenon -а ..
    Т.е.по един за всеки фар.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  7. #22

    Default

    Зависи от къде го купуваш, но да, стигат и до толкова като цена.
    Точно така е, по един баласт на фар, основната лупа е с бленда за дългите, и отделно спомагателни халогенни светлини. Левият е основен, а десният подчинен, в lichtex.de има някакви брандирани китайци за под 40 евро, за които твърдят че нивомата работи, ако се монтират на подчинения фар, но дали е така, кой знае.



  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    По-вероятно не работи, и аз като купувах VAGовския уж купувах за Алфа 159... Бях на зор, свърших работа, после зачетох из нета, по една цифра мисля само се различават на бошовския номер или по 2 цифри... върти ми се, че нашите на 23 трябваше да завършват, но не съм сигурен. Иначе букси, мукси всичко съвпада, при мен е десния, затуй не ми дреме за нивото, е да МЕС не го вижда.
    Last edited by Travel_Mate; 01-12-2021 at 09:27.

  9. #24
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Зависи от къде го купуваш, но да, стигат и до толкова като цена.
    Точно така е, по един баласт на фар, основната лупа е с бленда за дългите, и отделно спомагателни халогенни светлини. Левият е основен, а десният подчинен, в lichtex.de има някакви брандирани китайци за под 40 евро, за които твърдят че нивомата работи, ако се монтират на подчинения фар, но дали е така, кой знае.
    Извинявам се но не разбрах за халогенните светлини ?
    И на 2-та фара съм с xenon крушки, нямам халогенна. т.е. къси и дълги са ми xenon
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Иде реч за фабричния ксенон при който къси и дълги се реализират от би-ксенона. Във вътрешните рефлектори, стоят халогенни крушки за светлинен клаксон. Не знам дали те светят, когато клапите на би-ксенона са отворени.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26

    Default

    Светват и те на дълги.

    @flipz, погледни отново следващия път като ги ползваш



  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Светват и те на дълги.

    @flipz, погледни отново следващия път като ги ползваш
    На един годишен преглед ми се заядоха, че на дълги ми светят и вътрешните фарове (освен биксенона) . Викам на онзи иди прочети, аз ще изпуша една цигара, но няма да ме върнеш. Естествено провери, извини ми се и си продължи прегледа. После отказах цигарите.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #28
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    На 166-цата, не светят. На един колега му ги преправях та да светят.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #29
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Не знам каква е халогенната крушка за която пишете.
    Имам 2 xenon (къси и дълги), една за габарит и за мигач
    Халогенна само на фаровете за мъгла.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  15. #30
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Фабричен ли е ксенонът?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •