Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 47

Thread: Фарове на 159

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Фабричен ли е ксенонът?
    Това е единственото възможно обяснение - да е правено нещо в последствие. Има само един парт номер за фар с ксенон, за дясна посока на движение (60683987 десен, 60683988 ляв).




  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Толкова много ли струва един баласт .. баси.
    Това за bi-xenon ли е ? Аз мисля, че имам само два за Bi-xenon -а ..
    Т.е.по един за всеки фар.
    Тук казваш, че си с биксенон.

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Не знам каква е халогенната крушка за която пишете.
    Имам 2 xenon (къси и дълги), една за габарит и за мигач
    Халогенна само на фаровете за мъгла.
    От този пост разбирам, че си с обикновен фар с наслагани ксенони на дълги и къси.

    Оригиналният биксенонов фар съдържа сектор с биксенон(къси и дълги), среден - мигач и вътрешният с халогенна крушка светеща с дългите.
    Обикновеният фар има секция с лупа за къси, средна - мигач и вътрешна-дълги. Заводски на този фар късите и дългите са с халогенна. крушка.
    Сега при теб, по твоите думи, хем си с по един баласт, хем имаш ксенони и във вътрешните секции (понеже нямаш халогенни) и нещо звучи не логично. Последно с какви фарове си? Не че ме интересува, но просто да се уточниш за себе си, защото има разминаване в постовете ти и затова не им схващаш за какво говорят колегите
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #33
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Тук казваш, че си с биксенон.



    От този пост разбирам, че си с обикновен фар с наслагани ксенони на дълги и къси.

    Оригиналният биксенонов фар съдържа сектор с биксенон(къси и дълги), среден - мигач и вътрешният с халогенна крушка светеща с дългите.
    Обикновеният фар има секция с лупа за къси, средна - мигач и вътрешна-дълги. Заводски на този фар късите и дългите са с халогенна. крушка.
    Сега при теб, по твоите думи, хем си с по един баласт, хем имаш ксенони и във вътрешните секции (понеже нямаш халогенни) и нещо звучи не логично. Последно с какви фарове си? Не че ме интересува, но просто да се уточниш за себе си, защото има разминаване в постовете ти и затова не им схващаш за какво говорят колегите
    Съжалявам за объркването, вината е моя.
    Не съм запознат напълно кое точно се означава bi-xenon / двете светлини в един отсег на фар или (къси и дълги в един фар но по отделно)
    Имам заводски XENON на къси и дълги светлини .. т.е. двете светлини са с крушки XENON.
    (мисля, че съм с 2 баласта общо, но не го твърдя защото не съм сигурен) - дори попитах ако някой е запознат .. не съм обръщал вниманиев
    (външният фар къси светлини с лупата -Xenon) .. (средният фар мигач+дневна/габарит) .. (вътрешният фар дълги светлини- Xenon)
    (xenon)(мигач)(xenon)

    Фарът за дълги светлини .. виси едно като черпаче от горе на долу
    Last edited by flipz; 02-12-2021 at 21:15.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  4. #34
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Щом си със заводски ксенон, значи на външния фар имаш ксенон, като пред рефлектора има клапа, която се управлява с електромагнит. Когато фарът трябва да свети, като къса светлина, клапата е затворена - закрива приблизително половината от рефлектора. Когато пуснеш дълги, крушката си свети по същия начин, но клапата се отваря и открива целия рефлектор. Тази система се нарича би-ксенон.

    Във вътрешните рефлектори имаш, най-вероятно, халогенни крушки.
    Би-ксенонът се налага, защото обикновен ксенон за дълги светлини е неудачен поради необходимото време за разпалване.

    В случай, че във вътрешния рефлектор, все пак имаш ксенон, това означава само, че някой преди теб е кръжочничил. Аз не знам да има такова нещо във фабрично изпълнение.
    Last edited by ecotronic; 02-12-2021 at 21:21.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #35

    Default

    За да стане всичко ясно нека колегата каже:
    -има ли пръскалки за фаровете?
    -има ли копче за нивото на фаровете?
    При наличие на тези неща, това означава, че е с биксенон, ако ги няма е с обикновени фарове с наредени допълнително ксенонови крушки.

  6. #36
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Имам пръскалки .. нямам копче, като ги вкл. сами ходят надолу после нагоре и се нагласят.
    Не знам дали на всички казанчето за течност е 5-7 литра

    Click image for larger version. 

Name:	2020-05-17 14.39.42.jpg 
Views:	15 
Size:	89.1 KB 
ID:	172411

    Фарът е като на тази снимка
    https://www.autodoc.bg/hd-karosserieteile/7055334

    С това като черпаче.
    Last edited by flipz; 02-12-2021 at 21:36.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Имам пръскалки .. нямам копче, като ги вкл. сами ходят надолу после нагоре и се нагласят.
    Значи си с оригинален биксенон Ако наистина имаш и ксенон на вътрешните, следва това което Екото казва. Затова виждаш само по един баласт на фар, защото виждаш афтърмаркетите, на биксенона баластите са под фара и не се виждат без да се свали бронята
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #38
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    "Черпачето" представлява сферично огледало, което има за цел да отрази към рефлектора онзи тесен сноп светлина, който се излъчва от крушката но не попада върху рефлектора и така този макар и неголям светлинен поток, да се насочи в правилната посока от големия рефлектор.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #39
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Значи си с оригинален биксенон Ако наистина имаш и ксенон на вътрешните, следва това което Екото казва. Затова виждаш само по един баласт на фар, защото виждаш афтърмаркетите, на биксенона баластите са под фара и не се виждат без да се свали бронята
    Аз не съм казал, че ги виждам някъде ей така поставени. Бронята съм я откачал 2 пъти и тогава съм ги виждал. За това се чудя, дали са само 2 .. но това беше преди 3 години и вече не помня.
    Единият път сменях въздушен филтър и трябваше да откача кората .. другият път не знам какво съм правил Не са афтърмаркет.
    Самите фарове са за bi-xenon т.е. 2 светлини, къси и дълги са Xenon и бронята е с измиване на фаровете и тн .. Сега ги гледах в autodoc само тези, като мойте - най- скъпите имат черпаче.

    Click image for larger version. 

Name:	photo_2021-12-02_21-23-56.jpg 
Views:	23 
Size:	92.7 KB 
ID:	172412
    PS ... трябва да я измия
    Last edited by flipz; 02-12-2021 at 22:25.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  10. #40
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    "Черпачето" представлява сферично огледало, което има за цел да отрази към рефлектора онзи тесен сноп светлина, който се излъчва от крушката но не попада върху рефлектора и така този макар и неголям светлинен поток, да се насочи в правилната посока от големия рефлектор.
    Благодаря. Аз се досещам, че това е предназначението, но не знам защо не са поставили лупи и на дългите светлини .. Така са решили. Дано не падне ха ха
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Аз не съм казал, че ги виждам някъде ей така поставени. Бронята съм я откачал 2 пъти и тогава съм ги виждал. За това се чудя, дали са само 2 .. но това беше преди 3 години и вече не помня.
    Единият път сменях въздушен филтър и трябваше да откача кората .. другият път не знам какво съм правил Не са афтърмаркет.
    Казвам, че ксенона ти( + баласта) , който е поставен на най-вътрешните сектори е афтърмаркет, а не този на биксенона.
    Last edited by undy; 02-12-2021 at 22:24.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #42
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Благодаря. Аз се досещам, че това е предназначението, но не знам защо не са поставили лупи и на дългите светлини .. Така са решили. Дано не падне ха ха
    Ако ги няма лупите, от рефлектора излиза сноп от успоредни лъчи, които достигат максимално далеч. Лупата фокусира тези успоредни лъчи в един доста по-близък участък. Поради това, няма смисъл от лупи за дългите светлини. Поради същата тази причина, ксенон без лупа е недопустим за околните.
    Last edited by ecotronic; 02-12-2021 at 22:30.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #43

    Default

    Честно казано халогените не си личат особено на дълги, светлината от ксеноновите крушки предоминира, най-вероятно от там идва и заблуждението, че вътрешните не са халогенни. А може и някой да е монтирал ледове.
    Втори ден си чешем езиците, а проверката отнема 30 секунди като излезе и ги погледне отвън

    Накратко - фабрично няма вътрешен фар (за дълги) с ксенонова крушка.



  14. #44
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Пробвал съм led и на дългите. И там не стават


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #45

    Default

    Led само в уискито



Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •