Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47

Thread: Фарове на 159

  1. #1

    Default Фарове на 159

    Здравейте,притежавам алфичката вече цели 5 години.От самото начало имам огромни проблеми с фаровете просто не светят пробвах с ксенон пробвах с лед и нищо не се вижда.Това ме навежда на мисълта че имам проблем или с лупи или рефлектори.Чета коментари че се рециклират в стрелча и т.н но за момента няма как да остана без кола дори и за 2 дни.Решил съм да купувам нови след което да рециклирам старите и да ги продам.Въпроса ми е че гледам има по 250 на фар има и по 400 на фар.Каква е разликата и ако може да ме насочите за марка.
    Благодаря

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Разликата е в качеството. Купих един TYC от Autopower, който се оказа правен в някакво китайско ТКЗС. Имаше 3 вътрешни счупвания и заради това не можеше да се регулира. Лошото е, че това го разбрах, чак след като го бях сменил. Върнах го, доплатих около 100 лв. и взех Depo. Нямам забележки.

    PS:

    От ксенон до ксенон има огромна разлика. Първо си взех някакъв - средна хубост от алиекспрес. Освен че не бях особено доволен, едната крушка фиряса след около година. Пробвал съм LED - категорично не стават. Накрая си взех този ксенон с цветна температура 4300 К и буквално се родих.

    Много хора се мятат на високи Келвини, но това е грешка, защото такъв ксенон на мокра настилка е пълен мъртвец. Освен това, повечето хора не знаят, че колкото е по-ниска цветната температура, толкова е по-висока излъчваната светлинна мощност при една и съща електрическа.
    Last edited by ecotronic; 28-11-2021 at 15:14.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Младши алфист Glogovski's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Pleven
    Age
    52
    Posts
    22

    Default

    Аз от един месец карам със същия ксенон, но с цветна температура 6000 К.
    Родих се. В с. Гривица има човек, който прави пълна профилактика на стари фарове.
    При интерес ще дам телефон.
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm SW

  4. #4
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,466

    Default

    Quote Originally Posted by Glogovski View Post
    Аз от един месец карам със същия ксенон, но с цветна температура 6000 К.
    Родих се. В с. Гривица има човек, който прави пълна профилактика на стари фарове.
    При интерес ще дам телефон.
    Направил си най- голямата технологична и естетична глупост, но си е твоя работа .. със здраве да си караш 6000к

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Много хора се мятат на високи Келвини, но това е грешка, защото такъв ксенон на мокра настилка е пълен мъртвец. Освен това, повечето хора не знаят, че колкото е по-ниска цветната температура, толкова е по-висока излъчваната светлинна мощност при една и съща електрическа.
    *в детските години в първите часове по физика се учи .. защо небето е синьо
    И след това ТУ на едно лабораторно измервахме дължината на вълната за основните цветове видими от човека.
    И да както природата е отредила, светло жълтият цвят е най- видим и ВЪЗПРИЕМЧИВ

    Quote Originally Posted by sImbA View Post
    Здравейте,притежавам алфичката вече цели 5 години.От самото начало имам огромни проблеми с фаровете просто не светят пробвах с ксенон пробвах с лед и нищо не се вижда.Това ме навежда на мисълта че имам проблем или с лупи или рефлектори.Чета коментари че се рециклират в стрелча и т.н но за момента няма как да остана без кола дори и за 2 дни.Решил съм да купувам нови след което да рециклирам старите и да ги продам.Въпроса ми е че гледам има по 250 на фар има и по 400 на фар.Каква е разликата и ако може да ме насочите за марка.
    Благодаря

    В autodoc има добър избор от фарове, различни марки.
    Аз бих те посъветвал да потърсиш втора употреба .. и да ги рециклираш след това монтираш. (ако имат нужда или за твое спокойствие.)
    Ако имаш лупи (мисля че всички 159 имат на късите) вземаш гореспоменатият xenon ... и ще имаш отлични фарове.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    На втората употреба лесно ще им се рециклират рефлекторите за късите. Останалите неща, не са толкова лесни а от това, освен всичко останало, страда и визията на колата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6

    Default

    Ако фаровете са видимо зле, вариантите са рециклиране или други. Едно почистване на лупите и рефлекторите никога не е излишно. Сваляш бронята, сваляш фаровете, демонтираш рефлекторите и се почиства внимателно всички повърхнини. Резултат винаги има, освен ако рефлекторите не са изгорели и се нуждаят от ново покритие. Аз го направих чисто профилактично (за да знам, че вътре всичко е чисто) и резултата веднага се усети, въпреки че моите си светеха и преди "обирането на прахта".
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Разликата е в качеството. Купих един TYC от Autopower, който се оказа правен в някакво китайско ТКЗС. Имаше 3 вътрешни счупвания и заради това не можеше да се регулира. Лошото е, че това го разбрах, чак след като го бях сменил. Върнах го, доплатих около 100 лв. и взех Depo. Нямам забележки.

    PS:

    От ксенон до ксенон има огромна разлика. Първо си взех някакъв - средна хубост от алиекспрес. Освен че не бях особено доволен, едната крушка фиряса след около година. Пробвал съм LED - категорично не стават. Накрая си взех този ксенон с цветна температура 4300 К и буквално се родих.

    Много хора се мятат на високи Келвини, но това е грешка, защото такъв ксенон на мокра настилка е пълен мъртвец. Освен това, повечето хора не знаят, че колкото е по-ниска цветната температура, толкова е по-висока излъчваната светлинна мощност при една и съща електрическа.

    Аз втора година съм със същия комплект, макар и 35W пак 4300К. За афтърмаркет изпълнение, това е може би сред най-добрите на пазара у нас...
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by batproho View Post
    Аз втора година съм със същия комплект, макар и 35W пак 4300К. За афтърмаркет изпълнение, това е може би сред най-добрите на пазара у нас...
    На биксенона съм с Осрам 35w и 4300К, 5та година(без един месец), нямам никакви забележки. Не знам кога са слагани, но светят прекрасно все още.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Знае ли се, дали фабричният ксенон е DC или AC ?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Знае ли се, дали фабричният ксенон е DC или AC ?
    На баласта пише 1200V DC / 85V AC.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #11

    Default

    Баластите подлежат ли на ремонт? Миналата година сменявах и още си пазя стария, беше корозирала малката букса, която отива към крушката, и при дъждовно време не палеше, като поизсъхне сработваше, нивелацията на другата страна си работеше без проблем, дори да не светваше крушката. Бих го рециклирал да си имам резерва, това с корозирането на буксите май е често срещан проблем предвид местоположението им.



  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    На баласта пише 1200V DC / 85V AC.

    Значи са AC. Това е добре. Повече светлина и по-дълъг живот за крушката.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Баластите подлежат ли на ремонт? Миналата година сменявах и още си пазя стария, беше корозирала малката букса, която отива към крушката, и при дъждовно време не палеше, като поизсъхне сработваше, нивелацията на другата страна си работеше без проблем, дори да не светваше крушката. Бих го рециклирал да си имам резерва, това с корозирането на буксите май е често срещан проблем предвид местоположението им.
    Това, вероятно може да се оправи, като се възстановят контактуващите участъци и се направи читава влагозащита. Иначе за афтър маркет баластите, упражнението по ремонт, в предвид ниската им цена, не си струва.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14

    Default

    Ако имаш предвид афтърмаркет системите съм съгласен, но за съжаление няма читави афтърмаркет заместители за оригиналните, на които да им работи нивелацията, пък при липсата на бутон за ръчно регулиране, ще заслепява останалите при натоварена кола.



  15. #15
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,466

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    На биксенона съм с Осрам 35w и 4300К, 5та година(без един месец), нямам никакви забележки. Не знам кога са слагани, но светят прекрасно все още.
    Аз махнах OSRAM защото бяха изветрели (светят, но светлина няма ) на късите и по препоръка от приятел в Англия си купих тези:

    https://www.aliexpress.com/item/3285...27424c4dMZtCm5
    За около 40лв двете .. вече карам с тях 3-та година.
    Светлината е като чисто нов Osram/Philips няма никаква разлика, противен случай да бях ги разкарал.
    Дългите ми са Осрам оригинални, бих могъл да ги разменя, но няма смисъл.

    Emitting Color: 4300K White Yellow
    Socket Type: D1S
    Lumens: 3800 Lm
    (SUKIOTO Official Store)
    Product Amount Shipping Cost Total Amount
    EUR € 18,94
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •