Results 1 to 5 of 5

Thread: Спирачките задържар

  1. #1

    Default Спирачките задържар

    Здр колеги имам следния проблем така първо ми замина електроника на абс-а и така взех си друг смених го и след обезвъздушаване на системата колелара задържат. Така реших че е от абс-а сложих си пак моя и пак същата работа и така се почна един голям панаир смених спирачна помпа смених серво усилвател сложих 3ти абс модул и пак продължават да задържат предните колела моля ви помагайте

  2. #2
    Запален алфист Simeon_123's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Казанлък
    Age
    52
    Posts
    160

    Default

    Почисти и смажи водачите на спирачните цилиндри
    Развиват се със шестограм 7 мм
    Ако са клеясали ,няма как да не ти задържат
    Алфа 147 jtd
    115 k.s.
    2002 год

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Quote Originally Posted by daniv View Post
    Здр колеги имам следния проблем така първо ми замина електроника на абс-а и така взех си друг смених го и след обезвъздушаване на системата колелара задържат. Така реших че е от абс-а сложих си пак моя и пак същата работа и така се почна един голям панаир смених спирачна помпа смених серво усилвател сложих 3ти абс модул и пак продължават да задържат предните колела моля ви помагайте

    Колега,установи ли проблема,че и аз имам същите ядове.Сменен АБС,сменена помпа,нови маркучи,нова течност.При първо натискане педала пропада,след второ става добре и на третия път вече педала е горе и гумите заковават.След 10мин се отпуска налягането и инерцията се оправя.Проблема е и при 4-те гуми.
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by МИТАКА1654 View Post
    Колега,установи ли проблема,че и аз имам същите ядове.Сменен АБС,сменена помпа,нови маркучи,нова течност.При първо натискане педала пропада,след второ става добре и на третия път вече педала е горе и гумите заковават.След 10мин се отпуска налягането и инерцията се оправя.Проблема е и при 4-те гуми.
    Не съм колега за съжаление твоя педал като го бутнеш назад с крак пробвай дали ще отпуснат спирачките

  5. #5
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Има ремонтни комплекти за нашите апарати, свалят се, чистят се, сменя се гумичката на цилиндъра и новите водачи и има огромна разлика.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •