Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 46

Thread: Поддръжка на акумулатора през зимата

  1. #31
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    На този режим, съм го оставил от 3 дни и изобщо не се е променял V
    Поддържа го точно на 13V
    На режима със звездичката го зарежда до 14.2V и както каза един колега по- рано .. продължава да дозарежда бавно с около 200ма според него.
    Click image for larger version. 

Name:	2022-01-01 11.23.03.jpg 
Views:	42 
Size:	94.2 KB 
ID:	172459
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #32

    Default

    За много години!
    Здраве, късмет и нови алфи/ .

    Аз съм с предишния модел с екран от ЛИДЛ(сиво синия) и това което съм писал е за него.

    Възможно е обаче в зависимост от акумулатора, здравословното му състояние и капацитета му в първите дни да не вдига бързо волтовете.Ще разбереш едва когато го проследиш едно 10-на дни постоянно закачен.Но не го препоръчвам - поне не със сиво -синьото зарядно с екран от ЛИДЛ. Най-много 5 дни му стигат.Ако дойде екстремна зима и едно 10-на дни температурите са под -7 през деня, а през нощта падат до -12/-15 градуса, тогава няма проблем да се държи постоанно на зарядно.

    Просто този постоянен подзаряд който му блъска без почивка за повече от 5 дни при нормални температури според мен е вреден за акумулатора. Аз просто имах търпение с един вече свален акумулатор Ca, който вече не ставаше за дизелов автомобил да експериментирам.

    При здрав нов хубав акумулатор повишаването на на волтовете ще е бавно, но да знаете, че повече от 2-3 часа при напълно зареден акумулатор не е добре да се държи акумулатора над 13.1 волта.Има англоезична научна литература в която е написано - не съм си го измислил аз.

    Ако е стар акумулатор за изхвърляне си правете експерименти, в противен случай рискувате да го съсипете.
    Last edited by alfa racer GTA; 01-01-2022 at 14:24.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #33
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Нормалният ток на плаващ заряд трябва да е приблизително 0,001 х C [A], където "C" е капацитетът на акумулатора. При това, напрежението на клетка трябва да е в граници, които зависят от околната температура. При 20 гр този интервал е 2,2 - 2,3 V, при -20 гр. - 2,35 - 2,45.

    Ако след достигане на напрежението и след достатъчно дълго време (примерно 24 часа), токът продължава да е значително по-висок от 0,001 х C, това просто означава, че акумулаторът е пътник.

    Накратко - споменатите по-горе 200 mA, са много за автомобилен акумулатор.

    Иначе, няма нищо опасно за акумулатора, ако се държи в такъв режим на плаващ заряд за продължително време, стига токът да е по-малък от посочената стойност.
    Last edited by ecotronic; 01-01-2022 at 15:17.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #34
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    За много години!
    Здраве, късмет и нови алфи/ .
    Успешна нова година.
    Акумулатора за мен е нов, защото го купих март 2021г.
    При това, че не карам градско .. мисля, че е в отлично състояние.
    Включих го само за пробата да видя режимът .. и да бързо вдигна на 13V защото беше 12.8V при включването (след 3 денонощия престой).
    От тогава си седи 13V 2-3 пъти на ден поглеждам като минавам край гаража.
    За сега ще изключа зарядното и при минусови температури ще го включа да поддържа.
    В момента 19.55ч навън е 11 градуса
    Last edited by flipz; 01-01-2022 at 20:56.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  5. #35

    Default

    Купих един Титан от Кауфланд за 80 лв. Доста добре е. И не е залежавал по складовете.

  6. #36
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Moll 75ah на година и половина умря и сега чакам отговор по рекламацията!Дадоха ми някакъв оборотът от неизвестена марка, но е по-добре от прехваления Moll!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  7. #37
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Moll 75ah на година и половина умря и сега чакам отговор по рекламацията!Дадоха ми някакъв оборотът от неизвестена марка, но е по-добре от прехваления Moll!
    Под умря ?
    Клетка ли умря ?
    Замери ли си алтернатора ?
    ПС: Аз купих преди година т.е. миналата есен Monbat Ptrmium от Метро .. че не ми се занимава да ходя да го замерват и тн по сервизи.
    Още е жив и в отлично здраве
    Най- доволен съм от Magneti Marelli купен от Метро - около 10 години на бензинова алфа, продадох колата с него и не му знам съдбата.
    Last edited by flipz; 03-10-2022 at 15:03.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  8. #38
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Под умря ?
    Клетка ли умря ?
    Замери ли си алтернатора ?
    ПС: Аз купих преди година т.е. миналата есен Monbat Ptrmium от Метро .. че не ми се занимава да ходя да го замерват и тн по сервизи.
    Още е жив и в отлично здраве
    Най- доволен съм от Magneti Marelli купен от Метро - около 10 години на бензинова алфа, продадох колата с него и не му знам съдбата.
    Не знам дали е клетка или не, но просто спря да пали и след зареждане със зарядно!Алтернаторът е наред - радардетекторът ми има функция волтметър и постоянно ми показва напрежението на системата.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  9. #39
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Не знам дали е клетка или не, но просто спря да пали и след зареждане със зарядно!Алтернаторът е наред - радардетекторът ми има функция волтметър и постоянно ми показва напрежението на системата.
    Трябваше да го замериш колко волта е .. клетките са приблизително 2.2V
    Като го заредиш, престоява до другият ден и замерваш. Изпише ли под 12V значи е клетка. (10-11V)
    Щом е в гаранция .. ще се оправи положението.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  10. #40

    Default

    Това не е вярно измерване, мери се гъстота на електролита или с товарна вилка.

  11. #41

    Default

    Всъщност нямаш нужда от помощ. Сам си написал.
    Last edited by alfa racer GTA; 04-10-2022 at 13:37.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #42

    Default

    Това зарядно, дето се коментира по-горе, го видях в брошурата за тази седмица.



  13. #43
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    50

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Това зарядно, дето се коментира по-горе, го видях в брошурата за тази седмица.
    Бъркаш се с тестер за акумулатор.

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by yavoni View Post
    Бъркаш се с тестер за акумулатор.



  15. #45

    Default

    Единият ден ще е 23 лева, но ако искате да си го купите ще трябва да отидете сутринта - изкупуват ги търгаши и търговци, първите го пускат по OLX и други подобни сайтове, вторите го продават в магазините си...


    Върши работа за поддръжка на акумулатора.Не е бързо, но е достатъчно добро за поддръжка и за парите за които се продава.
    Много меки зими изкарахме досега, та вероятно тази или другата ще видим по-сурова зима от последните 5-6 зими.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •