Results 1 to 7 of 7

Thread: Въпроси относно Джулиета 1750 TBI

  1. #1

    Default Въпроси относно Джулиета 1750 TBI

    Здравейте, колеги! След няколко години заедно с моята 159-ка е време за нов автомобил. Ориентирал съм се към Джулиета 1750 и по-конкретно гледам тази: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...1&slink=mlteiz
    Въпросът ми е някой познава ли колата или колегата? Читава ли е, заслужава ли си?
    Също така ако има някой собственик на такъв екземпляр (бивш или настоящ) може ли да ми нахвърля набързо за поддръжка на такъв тип двигател, проблеми и т.н., какво да гледам при евентуален оглед. Доколкото знам това е най-надеждният бензинов двигател от почти цялата гама на Алфа.
    П.С. След закупуването на 159-ката си обещах, че това ми е последната дизелова кола (досега съм карал само дизел), но сега съм много раздвоен - ако не намеря хубава Джулиета с гореспоменатия двигател, май ще трябва да сменя марката, което изобщо не ми се иска. Ще съм благодарен на всеки споделил по нещо в темата. Поздрави!
    Last edited by vesselin47; 17-12-2021 at 17:08.

  2. #2

    Default

    Разгледай първия и втория пост от тази тема с Google translate (освен ако не знаеш италиански, разбира се ):

    https://forum.clubalfa.it/threads/gu...50-tbi.113804/



  3. #3

    Default

    Не съм сигурен, че жулиета е някакъв ъпгрейд спрямо 159. По-нисък клас е и се усеща по-евтина за мен. И няма толкова грабваща външност.
    За мен след 159 или събираш за Джулия или минаваш на друга марка.

  4. #4

    Default

    Ами честно казано аз съм карал една, стори ми се по-меко возеща от моята 159-ка. Плюс това аз минавам по 7-8000 км. на година, от които 75% са градско каране. Именно поради тези причини мисля, че би била подходяща за мен.

  5. #5

    Default

    Ти си знаеш кое е подходящо за твоето каране. Може и да си прав в случая.

    А за 75% градско каране ще ти е много по-приятно с автоматична кутия според мен.

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    Подкрепям мнението на dhtjче Жулиета, макар и по-нов модел си е даунгрейд спрямо 159. Далеч съм от мисълта да ви давам наклон на ... но защо не погледнеш и Ланча Делта 3..?
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  7. #7

    Default

    Не съм карал Жулиета и не мога да коментирам дали е даунгрейд, но колегата казва, че 75% от карането му е градско, а 159 в комбинация с хрупащата М32 не е най-удобната за въртене градско кола.



Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •