Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 47

Thread: Конденз задни стопове

  1. #31

    Default

    Едва ли фаровете, стоповете са херметизирани, даже някои имат отдушници. Колкото до болкита и аз не мисля, че добро решение, нещо което се използва за уплътняване на бетон да се маже по стопове и фарове. Още повече зимата става на камък. Ако се наложи сваляне ще е трудна работа, нагряване, проблеми. За уплътнение вече има по-модерни и подходящи материали.

  2. #32
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Talking

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Едва ли фаровете, стоповете са херметизирани, даже някои имат отдушници. Колкото до болкита и аз не мисля, че добро решение, нещо което се използва за уплътняване на бетон да се маже по стопове и фарове. Още повече зимата става на камък. Ако се наложи сваляне ще е трудна работа, нагряване, проблеми. За уплътнение вече има по-модерни и подходящи материали.
    Предложи по- модерен материал ?
    Какво означава СТАР материал, само за бетон и се маже
    * не се маже, не става на камък
    Намира приложение в атомобилостроенето от десетилетия. Използва се навсякъде, където може да свърши работа.
    Не се втвърдява толкова, колкото си мислиш.
    Имат нямат отдушници ... при изолиране на външната среда няма от къде да прониква никаква влага.
    Last edited by flipz; 20-12-2021 at 15:11.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Предложи по- модерен материал ?
    Какво означава СТАР материал ? И не е само за бетон и тн. Намира приложение в атомобилостроенето от десетилетия.
    Гледам, че може да пише, имаш и интернет, използвай търсачките! Болкита сигурно го ползвате да си кърпите колите. Иначе се използва за- ''За уплътняване на фуги между стоманобетонни стени, панели и елементи в строителството, еластични метални връзки и други.'' Други сигурно е автомобилостроене. Не знам. Моето мнение е че не е много подходящ за стопове, фарове и други пластмаси. Но никой не трябва да се съобразява с това. А пък ти не се обиждай все едно монопола върху болкит е твой. А, и къде съм казал- СТАР? Това, че не си модерен не означава, че си стар. А болкита, както сам отбеляза наистина е морално и всякак стар.
    Last edited by El Caballero; 20-12-2021 at 15:18.

  4. #34

    Default

    Интересно... никой, нищо не споменава за маджун?!
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #35
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Моите съм ги навапцал с туткал и неам грижи


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #36
    Запален алфист b0jo's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    48
    Posts
    368

    Default

    Идеята за болкита е че си запазва състоянието и може да се махне когато изгори крушка и трябва да се отвърти фасунката.А и не става въпрос да сложа 1 кг на стоп,просто тънка лентичка като "червейче" върху фугата на фасунката и корпуса.Аз за друг изолатор който мога да махна когато се наложи не се сещам.Но ще го отложа до по топло време защото конденза си стои, и ако го изолиром сега влагата ще остане вътре.
    Last edited by b0jo; 20-12-2021 at 18:28.
    Brera 2.0jtdm 170hp

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by b0jo View Post
    ако го изолиром сега влагата ще остане вътре.
    Ако ползваш кирпич, ще абсорбира влагата и си готов майтапът настрана, днес си загледах фаровете и ми направи впечатление, че са направили конденз след 20-тина минути каране. Капаците са си на място, нямат счупени държачи и т.н... Имат ли фабрични дренажи на тях? Вече съм сменявал баласт заради корозирала букса, не ми се иска да стигам до там, че да търся още два.



  8. #38
    Запален алфист b0jo's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    48
    Posts
    368

    Default

    Нямат дренажи,Другото което ми е хрумвало е да сложа безцветно фолио на стъклата,а отзад да ги напръскам с безцветен лак за да покрия микро спуквания които не виждам.Ето как изглеждат отзад Click image for larger version. 

Name:	s-l1600юю.jpg 
Views:	32 
Size:	96.6 KB 
ID:	172447 тук би трябвало да има някаква изолация според мен.
    Last edited by b0jo; 22-12-2021 at 19:40.
    Brera 2.0jtdm 170hp

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Интересно... никой, нищо не споменава за маджун?!

    Да кажа тогава:

    ---> преди около 25 години работих за един от вносителите на Лада в България.Имаше база с голям паркинг на който му стояха всички докарани и непродадени Лади.Един ден оглеждам "новата Лада "Нива" с новия двигател 1.7 кубика.Беше летен ден с 34 градуса температура.
    В един момент гледам нещо черно "уплътнява" между задните стопове и ламарината, обаче с не много правилна форма. Без да се усетя инстинктивно "боцнах" с пръст тази "чернилка" и тя взе та потъна навътре в частта в която натиснах с показалец...Уплаших се какво стана.Като се загледах МАДЖУН...

    Викам си "Ега ти колите, никога няма да си купя кола с МАДЖУН за уплътнение между стопа/фара и тенекията...До маджуна ли стигнаха тия руснаци, та толкова да не сложат едно гумено уплътнение..."

    Мога да ви разкажа и за Първата ми Среща с Алфа Ромео...ама хайде някой друг път...Само ще ви кажа, че беше червена 155Q4 на 2 години...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    ...В един момент гледам нещо черно "уплътнява" между задните стопове и ламарината, обаче с не много правилна форма. Без да се усетя инстинктивно "боцнах" с пръст тази "чернилка" и тя взе та потъна навътре в частта в която натиснах с показалец...Уплаших се какво стана.Като се загледах МАДЖУН...
    Някаква разлика в термините намирам явно.
    Може да не съм особено възрастен, но имам стара къща на село и съм съвсем сигурен, че маджуна на прозорците си е бял и твърд.
    Това черното, в което ти е потънал пръста трябва да е болкит.

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by b0jo View Post
    Нямат дренажи,Другото което ми е хрумвало е да сложа безцветно фолио на стъклата,а отзад да ги напръскам с безцветен лак за да покрия микро спуквания които не виждам.Ето как изглеждат отзад Click image for larger version. 

Name:	s-l1600юю.jpg 
Views:	32 
Size:	96.6 KB 
ID:	172447 тук трябва да има някаква изолация според мен.
    Според мен влагата влиза някъде отвън в стопа, конденза, влагата отвътре търси големи хладни повърхности, като стъкла и ламарината на купето, едва ли промушват от там водните пари. Има коли, на които стоповете са напълно отворени отвътре и не правят конденз там. Веднъж на една автомивка ми бяха напълнили багажника с вода, чак след месец видях, че при резервната гума имаше една педя вода и пак нямаше конденз.

  12. #42
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Някаква разлика в термините намирам явно.
    Може да не съм особено възрастен, но имам стара къща на село и съм съвсем сигурен, че маджуна на прозорците си е бял и твърд.
    Това черното, в което ти е потънал пръста трябва да е болкит.
    Абсолютно си точен .. тук освен да се е*бават от няколко дни друго не правят.
    Болкит се използва се в автомобилостроенето от десетилетия, но никой не чете явно.
    Много е вероятно и по алфите да има.
    На местата където влиза жилото за ръчната в купето или маркучи за парното и други м/у купето и тях се изолира(запълва,запушва) с болкит. (поне на по- старите коли ..)
    Не е за кърпене, който се интересува да потърси ..
    Маджун и болкит нямат нищо общо.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  13. #43
    Запален алфист b0jo's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    48
    Posts
    368

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Според мен влагата влиза някъде отвън в стопа, конденза, влагата отвътре търси големи хладни повърхности, като стъкла и ламарината на купето, едва ли промушват от там водните пари. Има коли, на които стоповете са напълно отворени отвътре и не правят конденз там. Веднъж на една автомивка ми бяха напълнили багажника с вода, чак след месец видях, че при резервната гума имаше една педя вода и пак нямаше конденз.
    Колега кой модел караш?
    Brera 2.0jtdm 170hp

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by b0jo View Post
    Колега кой модел караш?
    Това пък защо?

  15. #45
    Запален алфист b0jo's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    48
    Posts
    368

    Default

    Казваш че са ти напълнили багажника с вода,ако си с брера и не ти е направило конденз както казваш,няма да търся проблема в фасонките.
    Brera 2.0jtdm 170hp

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •