Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 117

Thread: Термостат

  1. #31

    Default

    Като потърсих в нета, явно си е практика на Gates, и то не само за части на Алфа. Поне не е залежал, ако правилно виждам е произведен май 2021 г.



  2. #32
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Прочетох в последствие за тях и цената на такъв MOTORAD в аутодок е поне 45% по- скъпа от на Gates.
    Gates поне да си поръчат да им щамповат лого. Интересна работа.
    Важното е да работи.
    Неделя ако пътувам ще го тествам.

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Като потърсих в нета, явно си е практика на Gates, и то не само за части на Алфа. Поне не е залежал, ако правилно виждам е произведен май 2021 г.
    211109
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Прочетох в последствие за тях и цената на такъв MOTORAD в аутодок е поне 45% по- скъпа от на Gates.
    Gates поне да си поръчат да им щамповат лого. Интересна работа.
    Важното е да работи.
    Неделя ако пътувам ще го тествам.
    211109
    Вероятно корпусите ги правят една две фирми и всички зареждат от тях.

  4. #34
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Ако е затапен агр-клапана, мотора никога няма да има нормална работна температура....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #35
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Ако е затапен агр-клапана, мотора никога няма да има нормална работна температура....
    Да не искаш да кажеш, че само дето си смених термостата
    Утре ще видим ..
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  6. #36
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Егр няма отношение към абсолютната температура, а само към скоростта на загряване. С или без него е все тая, топлообменника му е малък и много наврян до мотора, за да окаже някаква съществена разлика, която термостата да не може да компенскира.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  7. #37
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Термостатът се оказва консуматив. С течение на времето започва да уплътнява лошо и поради това, най-често "смъква" работната температура. Моят също го смених, защото държеше с едни 10 гр. по-ниска от нормалната.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #38
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Днес покарах 120-130км .. стрелката беше залепена на 90 градуса след като загря веднъж колата.
    Поддържаше температура 82-86 градуса.
    Допълних липсата на антифриз с Glicar G12 (Полски) - закупен от местен магазин -73 градуса
    Разредих с дестилирана вода и допълних казанчето. Имах загуба около 800мл. от свалянето на термостата.
    Благодаря ecotronic че се включи да ме упътиш за неработещ термостат.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  9. #39
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Да не искаш да кажеш, че само дето си смених термостата
    Утре ще видим ..
    Май не ви се е налагало да карате кола над - 5 градуса нагоре...на -10 градуса както беше тия дни...палиш тръгваш и ще те питам, особено ако караш на дълго с над 90км/ч каква ти е работната температура на колата с затапен агр....както и да е....мотора е сметнат да рабти с агр....не си мислете, че като загрее....той връща газовете в ауспуха...при бензина е друга бира...по бързо загрява и подържа нормална работна температура през зимата, ако е изправен термостата.....при дизела играят роля и обороти , натоварване и еко система...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #40
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by firedragon View Post
    Егр няма отношение към абсолютната температура, а само към скоростта на загряване. С или без него е все тая, топлообменника му е малък и много наврян до мотора, за да окаже някаква съществена разлика, която термостата да не може да компенскира.
    ...))...шом си казал, аз не съм на същото мнение....едната ми алфа е с изправен агр и държи много по добре температурата на мотора през зимата на минусови температури....другата е с затапен и там температурата играе в зависимост от натоварването...така, че не споделям твоето мнение...
    Last edited by Бобби; 26-01-2022 at 14:56.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #41

    Default

    Сигурно и ти си за термостат на тая дето играе.



  12. #42

    Default

    Със затапен ЕГР определено зимата загрява по-бавно и като цяло по-трудно поддържа градусите. Ако е под - 5°С и караш лежерно термостата няма и да отвори големия кръг. Не че има значение, въпроса е във времето на загряване, понеже ЕГРа работи при ниските обороти и именно зимата, когато се кара по-бавно, на ниски обороти, двигателя загрява по-бавно и изстива по-бързо. Три години карах с "отворен" и сега трета подхващам със затепен и разлика има. ЖТДто като цяло си загрява бавно и стине бързо.
    Зимата карам от - 5 до - 25 °С, и това около 5 месеца, та наблюдения имам всякакви.
    Last edited by undy; 26-01-2022 at 16:49.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #43
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Май не ви се е налагало да карате кола над - 5 градуса нагоре...на -10 градуса както беше тия дни...палиш тръгваш и ще те питам, особено ако караш на дълго с над 90км/ч каква ти е работната температура на колата с затапен агр....както и да е....мотора е сметнат да рабти с агр....не си мислете, че като загрее....той връща газовете в ауспуха...при бензина е друга бира...по бързо загрява и подържа нормална работна температура през зимата, ако е изправен термостата.....при дизела играят роля и обороти , натоварване и еко система...
    1. Знам, че колата с EGR загрява по- бързо, защото карах с отворен, а сега може би с частично затапен.
    * моят работи, за да не пълни колекторът със сажди му сложих разпробита пластина. т.е. една по- малка и една по- голяма.
    * по всяко време мога да го активирам физически.
    Click image for larger version. 

Name:	s-l300[1].jpg 
Views:	10 
Size:	11.1 KB 
ID:	172474
    Не знам дали действително някой е предвидил нещо допълнително, че трябва да загрява с EGR двигателя или без. Какво различно има от двигател без EGR, което да подсказва това ?
    Лятото на празен ход ще загрява по- малко Примерно на границата или задръстване.
    Ако пътувам при отрицателна температура ще замеря стойностите.
    Last edited by flipz; 26-01-2022 at 18:35.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  14. #44
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    1. Знам, че колата с EGR загрява по- бързо, защото карах с отворен, а сега може би с частично затапен.
    * моят работи, за да не пълни колекторът със сажди му сложих разпробита пластина. т.е. една по- малка и една по- голяма.
    * по всяко време мога да го активирам физически.
    Click image for larger version. 

Name:	s-l300[1].jpg 
Views:	10 
Size:	11.1 KB 
ID:	172474
    Не знам дали действително някой е предвидил нещо допълнително, че трябва да загрява с EGR двигателя или без. Какво различно има от двигател без EGR, което да подсказва това ?
    Лятото на празен ход ще загрява по- малко Примерно на границата или задръстване.
    Ако пътувам при отрицателна температура ще замеря стойностите.
    Няма частично затапен агр, все едно да се ожениш за частично детсвствено момиче.....и след това да ти каже може би съм бремена..).....дали ще е през лятото или зимата притесненията ще са у теб, ама няма как да ме разбереш...
    Last edited by Бобби; 26-01-2022 at 20:29.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #45
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Сигурно и ти си за термостат на тая дето играе.
    Ае питай Румбата дали съм за термостат и тогава ще спорим....аз съм лайк и си плямпам в нета...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •