Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 76 to 90 of 117

Thread: Термостат

  1. #76
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Възможно е. Не знам.
    Аз не съм имал грешка в МЕС от както имам колата. Не ми е записвал грешка и ЕГР.
    Едимствено съм занулявал сервизният интервал.
    А бе грешката ти е че мръзнеш докато се возиш....слагай един жартиер отпред и картон пред радиатора върши работа, но като се затопли не забравяй да го махнеш...иначе ако чакаш ония професори с формулите да ти дадат правилно решение, ще се окостиш...)...коефицент на полезно действие, топлообмен и накрая кур....ще спомена пак....едната алфа която е кара детето е с изправен агр и термостат...бързо загрява и вътре баня и почти не мени температурата при различни натоварвания...другата която е карам аз, с изправен термостат и затапен агр е доста променлива спрямо натоварването....та каквото и да си говорим ония инжинери дет са им поверили да направят този мотор са изчислили всичко добре, но след наште оперативни намеси нещата не стоят така...все едно на някой човек да му махнеш жлъчката и да му кажеш, че не трябва да спазва диета....та в тоя ред на мисли. ВО и Еко пасти да ядат...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  2. #77
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Възможно е. Не знам.
    Аз не съм имал грешка в МЕС от както имам колата. Не ми е записвал грешка и ЕГР.
    Едимствено съм занулявал сервизният интервал.
    Хората които са конструирали двигателя със сигурност са били наясно ,че ще загрява бавно.Можели са да го направят и да стопля много по-бързо,но са имали в предвид вероятно някакви проблеми които се появяват при бързото загряване и са го направили така за да няма ядове.От друга страна тъй или иначе заради еко нормите се налага да има и ЕГР система,що пък да не я ползват и за да стопля мотора с максимално допустимата скорост на загряване.Факта ,че компа не записва грешки е показателен,а също така и ,че жтд-тата с по два клапана на цилиндър са си безсмъртни до към двадесетата си година .Но това е положението,вечни двигатели не бива да има.Четири клапановите са друга бира,там има значение колко и как се кара.Еее- при нормална експлоатация без прекалени извращения са си доволно надеждни и те.
    Тъй ги виждам аз нещата.
    Last edited by 546; 30-01-2022 at 05:45.

  3. #78

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    От своя страна, това е причина изгарянето на горивната смес да става при по-спокойни условия и по-ниска температура. В резултат се отделят по-малко вредни азотни оксиди. EGR може да намали количеството им до 60%."

    Аз се отказах, ти си го написал.

    Има и научни изследвания в тази насока на сериозни университети и научни институции от САЩ, Канада и Германия публикувани в нета. Хората са се подписали под тях с имената си...

    То аз затова казах по-горе, че ако проблемът за конкретния термостат е отварянето на 72-78 градуса и това е нормалното за този термостат изобщо не бих го мислил и бих го оставил.

    От добавките не всяка става - някои дават повече мощност, но "дават и повече сажди и азотни окиси(за дизелите) - например 2-ethylhexyl nitrate(ефективен на ниски обороти предимно и при студено време и по-малко на средни обороти.На високи пишат, че няма никакъв ефект).Не мога да кажа обаче комбиниран като една добавка с други вещества(както се предлага в повечето случаи) какъв е резултата.
    За дизелите общо взето най-доброто е пречистения десулфатизиран керосин - като добавка в чист вид се предлага за сипване директно в нов горивен филтър за почистване на дюзи, но без да се превишават 2000 оборота докато се изгори от двигателя.


    Ма т'ва с ЕГР и ДПФ "идва" и при бензиновите двигатели, та съветът "за чистене" на колектора ще важи и за най-новите бензини с евро 7 стандарта.Може да ги има и при последните евро 6(d, e или каквито биквички бяха) категории бензинови двигатели...

    Та "саждите" няма да са само при дизелите, но и при бензините...

    Можели са да го направят и да стопля много по-бързо,но са имали в предвид вероятно някакви проблеми които се появяват при бързото загряване и са го направили така за да няма ядове.

    Четири клапановите са друга бира,там има значение колко и как се кара.Еее- при нормална експлоатация без прекалени извращения са си доволно надеждни и те.
    Тъй ги виждам аз нещата.
    И тук си прав.
    И извращения търпят, но само ако са направени с качествено масло в двигателя.Качествено, не скъпо както повечето си "мислят" когато се каже/напише "качествено".На цената на +15%+20% повече от препоръчаната Селения.
    Last edited by alfa racer GTA; 30-01-2022 at 18:28.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #79
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    А бе грешката ти е че мръзнеш докато се возиш....слагай един жартиер отпред и картон пред радиатора върши работа
    Аз не живея в София. Понякога като гледам прогнозата за времето ви съжалявам
    Освен това колата е в гараж. За 5 минути нищо няма да ми стане .. но благодаря за загрижеността. Добър човек си.
    Лятото ще загрява по- малко и няма да вкарва саджи и изгорели газове. Върви по- добре без EGR.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  5. #80
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Аз не живея в София. Понякога като гледам прогнозата за времето ви съжалявам
    Освен това колата е в гараж. За 5 минути нищо няма да ми стане .. но благодаря за загрижеността. Добър човек си.
    Лятото ще загрява по- малко и няма да вкарва саджи и изгорели газове. Върви по- добре без EGR.
    ))....А бе ти не живееш в София, ама аз съм бил през зимата в Бургас и яко духаше на + 6, 7...и нагоре градуса се усещаше като при минис 10 у СоФия......както и да е...аз само споделям моят опит, но ония книжки дето само четат, правят копи пеис без да са го изпитали реално и се доверяват на написанато,наученото и т.н. ми идват в повече като започнат да разсъждават ...в теорията и практиката има разлики.....и ти до някъде четеш кое, как, какво и след това задаваш въпроси....е тая тема е пусна, защото май в един момент видя, че си влезнал в задънена улица въпреки познанията си....или бъркам...?
    п.п. преди да ми отговориш прочети внимателно цялата тема и си направи изводи...
    Last edited by Бобби; 30-01-2022 at 18:20.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #81
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    ))....А бе ти не живееш в София, ама аз съм бил през зимата в Бургас и яко духаше на + 6, 7...и нагоре градуса се усещаше като при минис 10 у СоФия......както и да е...аз само споделям моят опит, но ония книжки дето само четат, правят копи пеис без да са го изпитали реално и се доверяват на написанато,наученото и т.н. ми идват в повече като започнат да разсъждават ...в теорията и практиката има разлики.....и ти до някъде четеш кое, как, какво и след това задаваш въпроси....е тая тема е пусна, защото май в един момент видя, че си влезнал в задънена улица въпреки познанията си....или бъркам...?
    п.п. преди да ми отговориш прочети внимателно цялата тема и си направи изводи...
    Влязох в темата поради различните показани от Диагностика и показанията на уреда в купето.
    Бях объркан, дали уреда не отчита коректно или датчика на термостата може да е дефектирал.
    Колегите ми изясниха положението и вече научих. Подмених термостата и реално няма колебания в отчитането по уред.
    Нали за това е форума да си помагаме и обменяме опит.
    Задънена улица не бих казал, просто щях да сменя така или иначе термостата който си идва с датчик. - но съм доволен и че научих и нови неща от темата.
    ПС: Не духа постоянно и навсякъде, чувството за температура е едно, а реалната температура е друго.
    Както тернометъра на станцията е отчел 6гр с вятъра, така и автомобила се охлажда до 6гр. - "примерно"
    При нас винаги е по- топло и нямаме тези нощни отрицателни температури на София
    Last edited by flipz; 30-01-2022 at 19:18.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  7. #82
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Усещането за студено или горещо, няма много общо с температурата.
    Но преди Бобби да ме квалифицира като академик от БАН, ще спра дотук. Всеки може и сам да си намери инфо по въпроса.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #83
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Усещането за студено или горещо, няма много общо с температурата.
    Но преди Бобби да ме квалифицира като академик от БАН, ще спра дотук. Всеки може и сам да си намери инфо по въпроса.
    Да не би да те засяга тази титла..?...казал съм това, което мисля, без да те познавам....напълно първично от моя страна...такъв съм си..оценявам твойте познания по някой неща, но някой път ми идваш в повече образно казано...а ВО е върха...срещал съм го в форуми на фиат и ланча и ми идва в много повече от познатията си.......тези който оценявам напълно са тези който им посещавам сервизите...те ми дават доверие и гаранция...иначе интернет паяците е едно не доказано инфо....да има изключения....някой помогнал на друг....това е добре...всички разбираме от автомобили, футбол, политика и жени...типично за българският мъж..
    ...та в тоя ред на мисли ВО ако ми оправи колата при даден проблем реално, а не с приказки...ще има моето уважение, същото и за теб.....макар, че за теб съм чувал благодарности от колеги в форума, което те изключва до някъде от общото ми виртуално виждаме....повтарям виртуално виждане...аз не давам определения за някой, без да го познавам.....но други са във вихара си тук....не ми се влиза в полемика...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #84
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Аз се отказах, ти си го написал.

    Има и научни изследвания в тази насока на сериозни университети и научни институции от САЩ, Канада и Германия публикувани в нета. Хората са се подписали под тях с имената си...

    То аз затова казах по-горе, че ако проблемът за конкретния термостат е отварянето на 72-78 градуса и това е нормалното за този термостат изобщо не бих го мислил и бих го оставил.

    От добавките не всяка става - някои дават повече мощност, но "дават и повече сажди и азотни окиси(за дизелите) - например 2-ethylhexyl nitrate(ефективен на ниски обороти предимно и при студено време и по-малко на средни обороти.На високи пишат, че няма никакъв ефект).Не мога да кажа обаче комбиниран като една добавка с други вещества(както се предлага в повечето случаи) какъв е резултата.
    За дизелите общо взето най-доброто е пречистения десулфатизиран керосин - като добавка в чист вид се предлага за сипване директно в нов горивен филтър за почистване на дюзи, но без да се превишават 2000 оборота докато се изгори от двигателя.


    Ма т'ва с ЕГР и ДПФ "идва" и при бензиновите двигатели, та съветът "за чистене" на колектора ще важи и за най-новите бензини с евро 7 стандарта.Може да ги има и при последните евро 6(d, e или каквито биквички бяха) категории бензинови двигатели...

    Та "саждите" няма да са само при дизелите, но и при бензините...



    И тук си прав.
    И извращения търпят, но само ако са направени с качествено масло в двигателя.Качествено, не скъпо както повечето си "мислят" когато се каже/напише "качествено".На цената на +15%+20% повече от препоръчаната Селения.
    Нали си наясно ,че температурата на мотора и температурата на горене в цилиндъра са две различни неща.

    Относно маслата и Селения си имат доволно качествени които напълно покриват нормите,имат и такива които са още по-по-най. Ени-Аджип също.Със сигурност имам общо над половин милион километра с най-различни дизели и бензинки (може би по-скоро около милион) с тези две марки масло (то преди време бяха едно и също) и никакви проблеми не съм имал.И съм ги ползвал предимно в мотори ,които заради изминатия пробег имат апетит към масло, като идеята е била да понамаля разхода,та да не се налага да доливам между смените.Последно на дачията със Селения HPX при пробег на колата 900 000 си минавах от смяна до смяна (минимум 10 000 км) без доливане.Малко трудно се намира винаги ,поне във Варна на мен ми се е случвало да изкупя всичкото налично.С предписания Елф доливах поне 2 литра.Интересното е ,че почна да писка грешка за катализатора чак след 860-870 000км ,а колата беше на метан и без ремонти,дори и гарнитурата на главата се оказа читава.За мен това е достатъчно ,че маслото е качествено.

    Сега в Алфата съм Ени рейсингово https://bundf-schmierstoffe.de/Agip-...-Alfa-Romeo/en и е о.к.То май на тази кола друго не съм ползвал като се замисля.Мотора работи тихо и гладко ,нито повдигачи,нито вариатор се чуват,колкото и да я натискам,случвало ми се е на няколко пъти да карам с 180-200 по 40-50 км .При леко каране почти не го пипа
    За бензиновите алфи това е повече от достатъчно качествено масло .И тук в сервиза на Радев също ми го препоръчват и имат винаги налично
    .БМВ-то е със Селения и няма ядове,с препоръчвания Мобил харчи литър на 4-5 000,също е часовник,но се кара твърдо по ограниченията,т.е. макс 140-150 щото на километража пише около 300 000 км.,а все пак е над трийсе годишна кола,пък и гумите не са подходящи за високи скорости .
    На Волвото все още слагам Кастрол,но когато я напъна и позагрея добре, усещам като ,че започва да работи по-шумно и може би на лято ще го отсвиря.
    Last edited by 546; 31-01-2022 at 12:20.

  10. #85

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    случвало ми се е на няколко пъти да карам с 180-200 по 40-50 км]
    Къде е тая отсечка?



  11. #86
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Къде е тая отсечка?
    Магистралата между Шумен и Варна ,до Шеловете с колкото може колицата ,после до високото намалявам малко и после до спускането към Девня пак,но от есента наслагаха камери,не ги знам работят ли вече. Също и след Бургас в посока София пътя бива,и там тръска яко,но съм свикнал .Но и там съм виждал патрулка с камера посред нощ.Аз се движа предимно нощем .Навсякъде другаде са макс по няколко километра читави.
    Last edited by 546; 31-01-2022 at 18:24.

  12. #87
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Магистралата между Шумен и Варна ,до Шеловете с колкото може колицата ,после до високото намалявам малко и после до спускането към Девня пак,но от есента наслагаха камери,не ги знам работят ли вече. Също и след Бургас в посока София пътя бива,и там тръска яко,но съм свикнал .Но и там съм виждал патрулка с камера посред нощ.Аз се движа предимно нощем .Навсякъде другаде са макс по няколко километра читави.
    Андро внимавай с тия камери...аз така се пребирам в полунощ от шел Бояна по околовръстното до Икея и бичим с 180 км/ч...ама една вечер съзрях една шибана тринога и за сега още трперя...)....снимат по нощите да им майката..
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #88
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Къде е тая отсечка?
    На луд човек, не му трябва отсечка...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #89
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    На луд човек, не му трябва отсечка...)
    Аааа,съвсем съм у ред,минах психо тоя месец.
    Обаче повече от 15-20 минути не я изтърпявам да ме друса,то не ,че мойта вози комфортно кат я карам по ограниченията,ама с над 140 ептен каруца става.Ти, ако седнеш и сто няма да вдигнеш.Сега е при лапето и я кара само извън София,в града бръмчи с БМВ-то.Тая алфа сигурно няма и 2000 км.градско откак я купих.

    Иначе всичко ми работи-Уейз дет е любим на камионджиите върши чудна работа извън градовете,таксиджийския софт и той ме е спасявал,"виждам те КАТ Варна" също,а и ги знам стационарките.
    Last edited by 546; 31-01-2022 at 21:07.

  15. #90
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Влязох в темата поради различните показани от Диагностика и показанията на уреда в купето.
    Бях объркан, дали уреда не отчита коректно или датчика на термостата може да е дефектирал.
    Колегите ми изясниха положението и вече научих. Подмених термостата и реално няма колебания в отчитането по уред.
    Нали за това е форума да си помагаме и обменяме опит.
    Задънена улица не бих казал, просто щях да сменя така или иначе термостата който си идва с датчик. - но съм доволен и че научих и нови неща от темата.
    ПС: Не духа постоянно и навсякъде, чувството за температура е едно, а реалната температура е друго.
    Както тернометъра на станцията е отчел 6гр с вятъра, така и автомобила се охлажда до 6гр. - "примерно"
    При нас винаги е по- топло и нямаме тези нощни отрицателни температури на София
    Как си влязъл, като си я създал темата...?....може да кажеш, че аз съм влязъл рязко, което е вярно....ей след третият пост губите ориентация, а мен ме наричате пияница...)...ебати...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •