Results 1 to 15 of 117

Thread: Термостат

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default Термостат

    Загрях колата на място до 78 градуса през цялото време макучът за радиатора беше студен спрямо този до термостата.
    При достигане на 78гр термостата отвори и охлади до 75-76гр
    На таблото в колата стрелката беше точно 0.5мм под 90гр преди да отвори
    Дали проблемът е термостата или е датчика ?
    * температурата до 78гр замерих с OBD и Torque
    * началната беше около околната в гаража за това смятам, че е коректно измерена.
    - този прибор в купето или е за красота .. или не разбирам какво е предназначението му.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #2
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    При положение, че Еко ти отговори за стрелката още в предишната комуникация, защо пак питаш?
    Единствената логика да не ти е за смяна термостатът е датчикът да има точно 10 градуса изместване спрямо реалната температура. Ако искаш да си сигурен преди да смениш термостата, измери температурата с външен уред за съпоставка.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  3. #3
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    При положение, че Еко ти отговори за стрелката още в предишната комуникация, защо пак питаш?
    Единствената логика да не ти е за смяна термостатът е датчикът да има точно 10 градуса изместване спрямо реалната температура. Ако искаш да си сигурен преди да смениш термостата, измери температурата с външен уред за съпоставка.
    Питам защото това е ненормално. Обясни ми Еко

    Направо ще сменя термостата с датчика, отказах се да се занимавам с измервания.
    Имам подходящ тернометър, но ще вземе да бликне и да се сваря - вчера си мислих да го направя.
    Сега ще намеря точният номер за колата и ще поръчам нов.

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Умишлено е направено така, че стрелката да стои, като закована на 90 гр. Деленията над и под тази стойност, също не съответстват на 100 и на 80 гр.
    Направи диагностика, като гледаш реалната температура, която отчита ECU - то и сам ще се убедиш.

    При мен работната температура е 103 гр и това съм го проверявал многократно на диагностика, но стрелката стои на 90.
    Написа ми го човекът, но аз не мога да проумея що за измервателен прибор е след като не отчита коректни данни.
    Attachment 172460
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  4. #4
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Абсолютно нормално. Ти си потребител и те интересува стрелката да е по средата. Лесно за следене и разбиране.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  5. #5
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Абсолютно нормално. Ти си потребител и те интересува стрелката да е по средата. Лесно за следене и разбиране.
    Добре.
    Предната ми алфа показваше точно температурата на таблото .. и други по- стари коли. За това очаквах и тук да мога да разчитам на уреда.
    Ще знам за в бъдеще, че е абсолютно неточен.
    Благодаря за коментарите.

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Накратко - сменяй термостата, виж, след това, каква е реалната температура (с torque) и ако тя вече не е толкова ниска, не се занимавай повече.
    (с torque)* като ме домързява да нося лаптопа в гаража за multiecu
    Точно това ще направя
    Чакам да ми се инсталира софта да видя точният номер, че съм го затрил и ще поръчам едно М Марели.
    Ще пиша като го сменя.
    Last edited by flipz; 03-01-2022 at 20:55.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  6. #6

    Default

    Излишно е да сменяваш.

    Аз на твое място дори бих се радвал, че отваря на 78 градуса - лятото ще има толеранс при големи горещини за напъване --> не е добре при околна температура лятото 43 градуса, да ти отваря термостата на 88 градуса.Особено ако пълзиш нагоре по някой планински път със завои които щеш не щеш взимаш на втора скорост заради крива и денивелация.Тогава е най-големия термичен тормоз и напъване на двигателя.

    Ако сменяш термостат задължително сменявай и тънките гумени маркучи от термостата - обърни внимание за омасляване на някой от тях.

    Имаше преди време питане дали е нормално "да пада температурата на двигателя при изправен термостат" ==> "Да, нормално е."

    Два пъти съм го наблюдавал --> първият път преди 2 зими -при външна температура -7.5 градуса и спускане от Картела към Цигов Чарк с повечето път изминат на ППХ- температурата на антифриза последните 5-7 км преди Батак спадна до 55-60 градуса.

    Втория път беше тази година - отново при спускане през прохода Сърница-Велинград =42км последните 10-на км температурата на антифриза спадна на 70-75 градуса.Отново повечето време не давах газ и колата беше на ППХ при външна температура +1.5 градуса.

    Без нови тънки маркучи на сменяй термостата - старите вероятно са износени и ако ги оставиш може да стане фал.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Според мен, датчикът, е малко вероятно да е дефектирал.
    И "златен" датчик да сложиш, историята с уреда, няма да се промени. Просто така е направен. Не, че не може да се направи така, че да отчита точно. Очевидно производителят е счел, че не е нужно, потребителят да се "уведомява" за флуктуации на температурата, които се намират в някакъв допустим интервал (да речем 75 - 105 гр). По-добре е да се чувства комфортно, като гледа стрелката, като закована на 90.

    А пропо - чисто технически, е по-лесно да се направи така, че уредът да отчита точно, отколкото това, за което говорим.

    Накратко - сменяй термостата, виж, след това, каква е реалната температура (с torque) и ако тя вече не е толкова ниска, не се занимавай повече.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •