Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 106 to 117 of 117

Thread: Термостат

  1. #106
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Нищо лошо не съм казал за блатото. Просто казвам, че не трябва да балалайчиш глупостите си в техническите раздели. А като гледам, това не е само мое мнение.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #107
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    правиш се на интернет гадател без да познаваш някой и как стоят нещата...
    Когато човек е доста неграмотен, това се забелязва лесно, особено когато пише. Когато човек не може да застане като мъж пред грешките си, също много лесно се забелязва това. Отново лесно се забелязва, когато човек се прави на "тарикат", манталитет просто. За всичко това не е необходимо да познаваш даден човек, за да се забележат очевидни неща.
    Няма как да знам колко тежи въпросния човек, примерно, затова и няма как да коментирам в тази посока. Просто изтъквам факти. Нищо друго.
    Само в тема с изтъкване на кой е по-по-най с ракия на масата, може да събереш много лайкове. Ама и до там го докарахме и старо, и младо събира лайкове до припадък. Нали така, г-н Лайк?
    Данък обществено мнение на плащам и всеки мой познат знае, че си казвам нещата право в очите. Затова мога да стоя и да ти кажа всички това. Дали ще го разбереш? Съмнявам се. Ама карай, по-добре казани неща направо, вместо да ги говоря зад гърба, на масата с ракийката. А аз там съм слаб и от 50 грама припадам, знам си го. Просто всеки да си знае мястото и да бъде полезен там, където е най-силен. Иначе стигаме до такива състояния - лайкове да дават съвети в технически форуми. На масата с ракийката и салатката, супер, добре, ама в непонятни води... Хайде няма нужда.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  3. #108
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Когато човек е доста неграмотен, това се забелязва лесно, особено когато пише. Когато човек не може да застане като мъж пред грешките си, също много лесно се забелязва това. Отново лесно се забелязва, когато човек се прави на "тарикат", манталитет просто. За всичко това не е необходимо да познаваш даден човек, за да се забележат очевидни неща.
    Няма как да знам колко тежи въпросния човек, примерно, затова и няма как да коментирам в тази посока. Просто изтъквам факти. Нищо друго.
    Само в тема с изтъкване на кой е по-по-най с ракия на масата, може да събереш много лайкове. Ама и до там го докарахме и старо, и младо събира лайкове до припадък. Нали така, г-н Лайк?
    Данък обществено мнение на плащам и всеки мой познат знае, че си казвам нещата право в очите. Затова мога да стоя и да ти кажа всички това. Дали ще го разбереш? Съмнявам се. Ама карай, по-добре казани неща направо, вместо да ги говоря зад гърба, на масата с ракийката. А аз там съм слаб и от 50 грама припадам, знам си го. Просто всеки да си знае мястото и да бъде полезен там, където е най-силен. Иначе стигаме до такива състояния - лайкове да дават съвети в технически форуми. На масата с ракийката и салатката, супер, добре, ама в непонятни води... Хайде няма нужда.
    Когато някой те помоли дори и неграмотно да не го занимаваш с твоите виждания, а ти продължаваш да му се натрапваш е видно, че таиш някаква не разбрана злоба и избиваш комплекс защото не ти е приел мнението по даден въпрос.
    С Еко разгърнахте техническите си познания за термостата като някой акордеонисти на селски събор макар и двамата да не сте се сблъсквали пряко с жтд мотора...е ти може, ама не баш според подписа ти.
    В един сервиз видях един надпис на вратата които гласеше: "С мнения и въпроси от форуми до тук" ...явно майсторите са се видели в чудо от разбирачи като теб
    Аз изразих само едно мнение по темата и го повторих веднъж,но според думите ви е пълна глупост....другото са дрязки от твоя страна, щом започна да се месиш и в разговора ми с други колеги е доказателство за това което говоря....някой имат природен интелект, други и в училище не могат да го научат, иначе казано, ако си се родил цървул, няма как да станеш маратонка.
    От цялата тема бих взел под внимание ако имах проблем с термостата мненията на Иван, Андро(546) и унди...но твоето ми иде като наизустена информация от някой зубар за изпит....сорри ама ще ти кажа пак, че практиката ти куца.....
    Бих ти казал и други неща, но виждам, че си нежна душа и да не те натоварвам да обикаляш и да ме преследваш в други теми, да ми правиш автопортрет и да се месиш във взаимоотношенията ми с колеги в форума.
    Last edited by Бобби; 03-02-2022 at 02:00.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  4. #109
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Нищо лошо не съм казал за блатото. Просто казвам, че не трябва да балалайчиш глупостите си в техническите раздели. А като гледам, това не е само мое мнение.
    Я сподели, каква техническа глупост казах в тая тема..? ...та да си взема забележка.
    Относно балалайкането на вас с ВО ви се отдава най добре, когато демонстрирате излишни по някой път знания даден въпрос или тема.
    Last edited by Бобби; 03-02-2022 at 01:57.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #110

    Default

    Ще се включа, въпреки че както казват едни мъдри хора "когато двама(трима) си мерят пишките, не се бутай", но.... има нещо което ме дразни.
    Насочвам вниманието си към теб, Боби.
    Ще останеш разочарован, но точно тези двама човека с които се дрънчиш, точно те са ми помогнали 10ки пъти... и не, не ги защитавам, защото те са достатъчно интелигенти, възпитани и образовани хора, които могат да се оправят сами. Но ми е обидно да гледам подобно отношение към колеги, които уважавам. Няма да изброявам как, кога, с какво и колко са ми помагали и отваряли очите. Може да не личи във форума, но е така повярвай ми.
    Говоря за Еко и ВО, предполагам си си сетил
    Last edited by undy; 03-02-2022 at 09:18.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #111
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Ще се включа, въпреки че както казват едни мъдри хора "когато двама(трима) си мерят пишките, не се бутай", но.... има нещо което ме дразни.
    Насочвам вниманието си към теб, Боби.
    Ще останеш разочарован, но точно тези двама човека с които се дрънчиш, точно те са ми помогнали 10ки пъти... и не, не ги защитавам, защото те са достатъчно интелигенти, възпитани и образовани хора, които могат да се оправят сами. Но ми е обидно да гледам подобно отношение към колеги, които уважавам. Няма да изброявам как, кога, с какво и колко са ми помагали и отваряли очите. Може да не личи във форума, но е така повярвай ми.
    Говоря за Еко и ВО, предполагам си си сетил
    ОК...разбирам те......не може всички да сме еднакви, но Во е надменен, Еко е друга бира, нямам нищо против него...не се познаваме, но когато човек е широко скроен разговора върви в друга насока като при теб.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #112
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    В техническите раздели пиши технически неща. Макар и да са неверни, никой няма да те упрекне. Но ти пишеш малко на техническа тематика и много за това да анализираш и квалифицираш хората. Това е дразнещото. Когато пък техническата дискусия поеме в посока, която не разбираш, остави на другите да преценят вместо да раздаваш професорски титли.
    Last edited by ecotronic; 03-02-2022 at 13:52.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #113
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    В техническите раздели пиши технически неща. Макар и да са неверни, никой няма да те упрекне. Но ти пишеш малко на техническа тематика и много за това да анализираш и квалифицираш хората. Това е дразнещото. Когато пък техническата дискусия поеме в посока, която не разбираш, остави на другите да преценят вместо да раздаваш професорски титли.
    Ще оставя поста ти без коментар, както ти остави предишният ми въпрос без коментар.....защото по техническите раздели ми каза да пиша технически неща...)
    Анализите и квалификациите ги правят други хора, аз подхождам с определено чувство за хумор....както и да е...нека засегнатите колеги да си спретнат една тема в общи приказки за мен, как са се обидили виртуално и т.н......тук нали е технически раздел и каза да не го разводняваме....
    Last edited by Бобби; 03-02-2022 at 15:32.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #114

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Най-лесно при студено време се вижда моментът на отварянето му, по рязък спад на температурата от порядъка на 4-5 градуса, защото пуска ледената вода от радиатора. И както е набирала температура и стигне около 88, изведнъж за секунди спада на 82-84 градуса. И след това пак започва да катери и пак спада, но в по-малък порядък. Докато накрая при студено време (минусови температури) се установи в работен режим около 87-88 градуса.
    Толкова години не бях обърнал внимание, като прочетох това се загледах, и вярно си личи и на уреда (поне на 147).



  10. #115
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Толкова години не бях обърнал внимание, като прочетох това се загледах, и вярно си личи и на уреда (поне на 147).
    На кой уред ?
    Аз го видях с OBD и графика на torq.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  11. #116
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    На 159 е малко вероятно да се види на стрелката, защото при интересния участък, тя вече стои закована на 90.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #117

    Default

    На 159 не съм и гледал, там пък като спра някъде за половин-един час, при последващо палене стрелката плавно спада с ~едно деление надолу (все едно термостата е заминал), но пък има постоянно отворен кръг към турбото, и предполагам че от там влиза по-хладка течност в началото.



Page 8 of 8 FirstFirst ... 678

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •