Здравейте колеги.

Опитах се да намеря подобна тема, но без успех.
Искам да си закупя нови фарове за моята 166 със заводски ксенон. В момента намирам само с халогени.

Защо не ги рециклирам - освен рефлекторите, за които намирам решения, самите компоненти във фара не ми вдъхват много доверие. Буксата към баласта е счупена и всеки път смяната на крушка е мъка. А крушките горят много, може би точно заради проблеми с тази букса. Фасунката на габаритите е спукана и във фара ми изпадна една крушка. Абе сиромашка работа е и много искам да е нещо наистина здраво и надеждно.

При условие, че повечето хора вървят от халогени към ксенон, някой може ли да ми каже, дали мога да направя обратното. Самият фар отзад изглежда доста различно дори на снимка и съм почти сигурен, че буксите няма да паснат директно. Но дали е лесно да се преправят?

Тъй като съм виждал колко добре светят халогенни фарове с лед крушки на един два автомобила, също така бих искал да сложа такива крушки.

Ще съм много благодарен ако някой сподели опит или пък колеги като Екотроник с техния красив ум споделят техните логични разсъждения по въпроса.

Приятен ден.