Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35

Thread: Добавки за Дизел

  1. #16

    Default

    Никой не споменава добавката на преводача на бившия премиер, дето сваляла разхода с 30-40%, сутринта дори ми излезе реклама във фейсбук на някакъв нов негов продукт - DPF за печки на дърва, дето им вдигал КПД-то двойно.



  2. #17

    Default

    Страх ме е да я препоръчам, да не вземе някоя 159-ка дизел да "отцепи" и отлети като ДеЛориан-а от "Завръщане в бъдещето" ...

    Четох дискусии в една група фенове на "Юнак"-а, едни го хвалят, други "го кълнат" че никаква работа не вършел ... Та по едно време и самият "доктор"-а Мермерски и индЖенера сътворил това световно чудо-юдо на горивата се включиха и "поясниха" че "съставките били разтворители и това било нормално, понеже на всички останали добавките също били разтворители"...
    И тея разтворители разтваряли наслагвания и налепи в горивната система


    Щом е българско в областта на горива и масла съм го зачеркнал с дебел маркер...То в офроуд форума има 2 патили от българско масло - единият му блокирал двигателя, на другият маслото успяло да съсипе 5.7 ХЕМИ двигател...

    Иначе има и хубави качествени български продукти, но масла и добавки за горива и не съм видял...

    Сега вече "Дизел -Юнака" предлагат и за пропан -бутан добавка и за метан също имат добавка за горивата...
    Дори са се сдушили с ОББ - предлагат отстъпки при разплащане с техни карти...

    Във фейсГрупата си трият всички негативни мнения за продукта им...Излиза, че е перфектен...


    Куриозът е че основно ползваната съставка 2-Ethylhexyl Nitrate от която се правят добавки за дизеловото гориво е доста евтина = около 5$US/литър за 2-Ethylhexyl Nitrate с 99.9% чистота , като дозата е 1мл на 1 литър гориво до максимум 2мл на литър гориво, защото по висока концентрация води до "отмиване" на маслото от стените на цилиндрите и от там "работа на сухо" и повреда на двигателя...


    Ей тук един британец направо налива от тубата:

    По-евтино от това няма накъде...

    Ама има и по-добро, но на друга цена...

    Тази добавка Archoil от края на клипа също е много хвалена, но и нея не съм я срещал никъде...
    Last edited by alfa racer GTA; 01-02-2022 at 21:13.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #18
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    САКСА Ойл : https://saksa.bg/

    Внасят отвънка, най-често от Гърция.
    Редакция - явно последната година са станали дистрибутор на Лукоил(така пише в сайта им), но поне до преди 6-8 месеца не бяха техен дистрибутор.В такъв случай не може да се разчита, че горивото им не е руско/от Лукоил...

    Имат три петролни бази/складове - София, Стара Загора и Русе. Последно преди да прочета, че са станали изключителен дистрибутор на Лукоил, имаха само 2 бази - в София и в Стара Загора. И внасяха предимно от Гърция.Явно е време да пробвам Инса Ойл горива.

    Инса Ойл също внасят самостоятелно горива в България и също имат акцизни складове/бази и дори собствена рафинерия в Белозем: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98...80%D1%83%D0%BF.

    Борбата за пазарен дял е безмилостно жестока .

    Така че избор има.

    И добавки има, ама такава "многофункционална" като БДЦ едва ли ще намериш.

    Иначе мога да препоръчам или ЕКТО дизела на Луоил, най-доброто като дизелово гориво което съм ползвал у нас. Или за Флиебебесера - добавката на Равенол от горния ми пост.Струваше 20 лв литъра, а мой познат казва, че тяхната фирма я слага на камионите които карат по Европа стоки.Не само зимата я слагат, но аз съм я ползвал само зимата.

    Не съм ползвал на Инса ойл горивата и не мога да изкажа мнение за тях.
    Аз знам по дефолт, за Плама Плевен като рафинерия освен Нефтохим и че правят предимно масла.
    Не е ставало дума и не съм се интересувал, сега съм изненадан че са допуснат друг бизнес в този отрасъл.
    Лукойл преди 5-6 години инсталираха нова инсталация за преработка на петрол.
    Караха я с едни извънгабаритни камиони .. нейната ефективност е над 90% извличане на горива от петрол. - по спомен.
    Пропан Бутан, Сяра и Битум са остатъчни продукти т.е. боклука който остава след преработката на петрола за добиване на горива. (бензин/дизел)
    Мисля, че правят добри горива, но зависи от бензиностанциите какви далавери правят.
    А най- жалкото е дерективата от ЕС за добавяне до 14-17% на био-гориво. Това скапва горивана НАЙ НАЙ много.

    За добавките. Както ти пишеш за Равенол, така мой познат с над 100 камиона слага BDC.
    Той има колонка в гаража на камионите си. Не знам колко е законно, но често зареждам дизел от неговата колонка ако се вредя от камионите.
    Та от шофьорите знам, че слагат редовно.
    Предполагам че много колеги карат с BDC и мой приятели го ползват. Никой не се е оплакал от горивна помпа.
    Last edited by flipz; 02-02-2022 at 00:35.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  4. #19
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Страх ме е да я препоръчам, да не вземе някоя 159-ка дизел да "отцепи" и отлети като ДеЛориан-а от "Завръщане в бъдещето" ...

    Четох дискусии в една група фенове на "Юнак"-а, едни го хвалят, други "го кълнат" че никаква работа не вършел ... Та по едно време и самият "доктор"-а Мермерски и индЖенера сътворил това световно чудо-юдо на горивата се включиха и "поясниха" че "съставките били разтворители и това било нормално, понеже на всички останали добавките също били разтворители"...
    И тея разтворители разтваряли наслагвания и налепи в горивната система

    Иначе има и хубави качествени български продукти, но масла и добавки за горива и не съм видял...
    .
    Чуеш ли името Мермерски в едно изречение, всичко останало е безсмислено.
    Това е един мошенник.
    На времето баща ми е карал 0км до 300к км жигулата си с приста-оил.
    Без основни ремонти и тн. За съжаление, може би демокрацията скапа някой стандарти.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  5. #20
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Аз знам по дефолт, за Плама Плевен като рафинерия освен Нефтохим и че правят предимно масла.
    Не е ставало дума и не съм се интересувал, сега съм изненадан че са допуснат друг бизнес в този отрасъл.
    Лукойл преди 5-6 години инсталираха нова инсталация за преработка на петрол.
    Караха я с едни извънгабаритни камиони .. нейната ефективност е над 90% извличане на горива от петрол. - по спомен.
    Пропан Бутан, Сяра и Битум са остатъчни продукти т.е. боклука който остава след преработката на петрола за добиване на горива. (бензин/дизел)
    Мисля, че правят добри горива, но зависи от бензиностанциите какви далавери правят.
    А най- жалкото е дерективата от ЕС за добавяне до 14-17% на био-гориво. Това скапва горивана НАЙ НАЙ много.

    За добавките. Както ти пишеш за Равенол, така мой познат с над 100 камиона слага BDC.
    Той има колонка в гаража на камионите си. Не знам колко е законно, но често зареждам дизел от неговата колонка ако се вредя от камионите.
    Та от шофьорите знам, че слагат редовно.
    Предполагам че много колеги карат с BDC и мой приятели го ползват. Никой не се е оплакал от горивна помпа.
    Метнал си се на баща ти......той едно време с лейките ти сега от ведомствената бензиностация на приятел )....и да знаеш жигулата също се мръщеше на кофти бензин....правеше детонация, иначе казано и чукаше аванса...и не виждам, ако ти е износена горивната помпа, какво ще и помогне добавката....но както и да е....блажени са вярващите....добавките могат да ти подобрят горивото, но и не да ти ремонтират мотора или агрегати към него, ако са тръгнали да умират...ако си мислиш, че чрез тях ще съхраниш нещо по за дълго, също е заблуда....едно време имаше дуракоустоичиви мотори, но нямаше добавки...
    Last edited by Бобби; 02-02-2022 at 01:14.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #21
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    Приятелче, по-кротко мога да ти кажа на теб да го караш. И като си решил да казваш на хората какво да правят, поне се научи да пишеш грамотно - https://rechnik.chitanka.info/w/%D0%...80%D0%B0%D0%BB ; https://rechnik.chitanka.info/w/%D1%...80%D0%B0%D0%B9
    Очевидно е, че половината форум имат проблем с теб => проблемът е в теб.
    Баща мога да ти бъда, но приятел едва ли....ако не ти изнася посещавай някой форум за учители по граматика и си ти...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #22
    Запален алфист alfa156jtd's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    345

    Default

    Реактив 8000,15лв с доставка за 50л гориво,перфектна е.
    Алфа Ромео 159 1.9 jtdm

  8. #23
    започва да се пристрастява Gamma's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Бургас/София
    Age
    46
    Posts
    80

    Default

    Няма ли някой химик във форума да каже какво съдържат въпросните добавки и с какво може да се заместват?
    Във Фиат форума преди години един пич беше "разгадал" формулата на бензиновите добавки и препоръча на 30л. гориво да се слага по един литър разредител (кореселин) от кварталната железария. Основната съставка на добавката е същата като на разредителя, но както се сещате цената е различна
    И не, не си правя т@ш@к! Питането ми е сериозно!

    п.с. По форумите мненията за "Юнак" са по-скоро негативни...
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Ti
    Fiat Marea 1.6 16V ELX
    Chrysler PT Cruiser 1.6i

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    Принципно все още има хора, които слагат 2Т масло за по-мека работа на мотора и газ за осветление за премахване на водата и по-добро изгаряне...
    p.s. лично аз не бих си го причинил на колата.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  10. #25
    започва да се пристрастява Gamma's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Бургас/София
    Age
    46
    Posts
    80

    Default

    Да не се окаже, че добавките съдържат точно газ за осветление
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Ti
    Fiat Marea 1.6 16V ELX
    Chrysler PT Cruiser 1.6i

  11. #26
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by Gamma View Post
    Да не се окаже, че добавките съдържат точно газ за осветление
    ...виж вторият пост от темата и ако имаш чувство за хумор си ти.......другото е бля, бля...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #27
    започва да се пристрастява Gamma's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Бургас/София
    Age
    46
    Posts
    80

    Default

    Ще си позволя да цитирам мнение на колегата lov от форума на Фиат. Да, става въпрос за бензиновите, но мисля, че ще схванете логиката

    А пък разните добавки са на същия принцип като една от основните съставки е тулол. Който в железариите се продава под техничското име кореселин. .Е има и още някои добавки но са подробности и не трябва да се мисли че са нещо съществено. А и в тези концентрации дето ги дават едва ли вършат някаква работа и са повече търговски трик.
    Още един цитат от друга тема в този форум:
    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    ...На Равенол всичкото е Керосин.От 4 добавки 3 са чист керосин...
    Ма поне изрично са написали, че ако се ползва за почистване "чрез горивен филтър": Първо трябва да се купи чисто нов горивен филтър и да се монтира и налее в него и Второ да не превишава 2000 оборота двигателя след като се пусне да изгори добавката за 15 минути.
    Last edited by Gamma; 06-08-2022 at 21:19.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Ti
    Fiat Marea 1.6 16V ELX
    Chrysler PT Cruiser 1.6i

  13. #28
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Метнал си се на баща ти......той едно време с лейките ти сега от ведомствената бензиностация на приятел )....и да знаеш жигулата също се мръщеше на кофти бензин....правеше детонация, иначе казано и чукаше аванса...и не виждам, ако ти е износена горивната помпа, какво ще и помогне добавката....но както и да е....блажени са вярващите....добавките могат да ти подобрят горивото, но и не да ти ремонтират мотора или агрегати към него, ако са тръгнали да умират...ако си мислиш, че чрез тях ще съхраниш нещо по за дълго, също е заблуда....едно време имаше дуракоустоичиви мотори, но нямаше добавки...
    На хапче ли си .. да не те хванат с акцията с дрогирани по пътищата !!
    Защо да не е наливал с лейката ? Той не се е крил и не е било забранено.
    Не съм писал нищо за повредена кола и за добавяне на каквато и да е добавка, че ще я поправи.
    Нито твърдя, че добавките вършат нещо ... споделям наблюдение.
    Жигулата и с бензин 86 от резерва престоял 20+ години вървеше като пушка - само го гореше в повече
    Нито прави детонации, нито има някакви проблеми.
    Аз лично слагам БДЦ зимата .. приятели с дизели от десетилетие казват, че е по- добре .. и да не е така не ми пречи че в резервоара.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  14. #29
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    На хапче ли си .. да не те хванат с акцията с дрогирани по пътищата !!
    Защо да не е наливал с лейката ? Той не се е крил и не е било забранено.
    Не съм писал нищо за повредена кола и за добавяне на каквато и да е добавка, че ще я поправи.
    Нито твърдя, че добавките вършат нещо ... споделям наблюдение.
    Жигулата и с бензин 86 от резерва престоял 20+ години вървеше като пушка - само го гореше в повече
    Нито прави детонации, нито има някакви проблеми.
    Аз лично слагам БДЦ зимата .. приятели с дизели от десетилетие казват, че е по- добре .. и да не е така не ми пречи че в резервоара.
    А бе май ти си на хапчета и сега са ти ги спрели, щом ме цитираш след шест месеца....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #30
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    А бе май ти си на хапчета и сега са ти ги спрели, щом ме цитираш след шест месеца....
    Изтече срокът на годност на мнението ти ? Вчера видях, че нещо си драскал и реших да не ти остана длъжен. Въпреки менталното ти състояние.
    Last edited by flipz; 07-08-2022 at 13:26.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •