Здравейте колеги,
Имам няколко въпроса относно моята 145-ца 98г QV.
Започвам със по-лесния: Изпаднаха ми на далавера 16-ки зендер джанти от Лимитед 500 версията и сега се чудя какви гуми да ин сложа. Гледам по спецификации дават 205/45 16 или 195/50 16 бещо от сорта, но някак си по добре ще изгежда с по-широката гума, та въпроса ми е ще опира ли?

Другия въпрос и може би малко по сложен е: От скоро ми се появи проблем със първото или студено палене. Пали и гасне или ако се задържи да не изгасне то почва да мени оборотите 400-1600 и така да речем 30 сек докато позагрее и се оправя, но на последък най-често е гасненето и трябва да позадържа малко газта за да се оправи. Сменил съм свещи 8бр, бобините , кабели, датчици колянов и рапределителен вал както и датчик детонации, масла и филтри + всички видове ремъци и ролки както и бензинова помпа, че по едно време и тя ми направи гаф. Остана да сменя и датчик позиция дроселовата клапа (имам го,но не ми е останало време). Та въпроса е от какво друго може да е? Гледам под дросела има малко омаслено, та и него ще го чистя като сменям датчика.