Results 1 to 4 of 4

Thread: Няколко въпроса относно 145 QV

  1. #1

    Question Няколко въпроса относно 145 QV

    Здравейте колеги,
    Имам няколко въпроса относно моята 145-ца 98г QV.
    Започвам със по-лесния: Изпаднаха ми на далавера 16-ки зендер джанти от Лимитед 500 версията и сега се чудя какви гуми да ин сложа. Гледам по спецификации дават 205/45 16 или 195/50 16 бещо от сорта, но някак си по добре ще изгежда с по-широката гума, та въпроса ми е ще опира ли?

    Другия въпрос и може би малко по сложен е: От скоро ми се появи проблем със първото или студено палене. Пали и гасне или ако се задържи да не изгасне то почва да мени оборотите 400-1600 и така да речем 30 сек докато позагрее и се оправя, но на последък най-често е гасненето и трябва да позадържа малко газта за да се оправи. Сменил съм свещи 8бр, бобините , кабели, датчици колянов и рапределителен вал както и датчик детонации, масла и филтри + всички видове ремъци и ролки както и бензинова помпа, че по едно време и тя ми направи гаф. Остана да сменя и датчик позиция дроселовата клапа (имам го,но не ми е останало време). Та въпроса е от какво друго може да е? Гледам под дросела има малко омаслено, та и него ще го чистя като сменям датчика.
    Alfa Romeo 146 1.6 T.Spark 16V 120hp 98г. R.I.P.
    Alfa Romeo 145 2.0 QV - New

  2. #2
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Здравей,

    205 45 е правилният размер гума за 16ки джанти и с тях няма да ти опира.

    Дебитомер или спукан маркуч към всмуквателния колетор. Каква марка свещи и бобини сложи?
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  3. #3

    Default

    Свещите са NGK големите и Beru Iridium малките бая пара ама поне като се слагат да се слагат хубави. Бубините са на Делфи , защото боша беше изчерпан.
    Alfa Romeo 146 1.6 T.Spark 16V 120hp 98г. R.I.P.
    Alfa Romeo 145 2.0 QV - New

  4. #4
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    На 16-ки Zender от Лимитед 500 им дават гуми 215/40/16, тъй като са 7.5J
    146 1.6TS CF1 '98


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •