Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 47

Thread: Alfa Romeo Tonale

  1. #16
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Колкото е по-лека колата,толкова е по-послушна според мен.
    Няма смисъл от мощен мотор в кола която се държи неадекватно заради голямото си тегло. БМВ въобще не намаляват конете,напротив-увеличават ги според напредъка в подобряването на управляемостта и спирането.
    И имат наистина голям напредък по отношение на поведението на колите им в последните 30 години,вече са догонили алфите от 70-те и 80-те.Новите модели са бързи и по завоите,а не само на магистрала.
    Last edited by 546; 17-02-2022 at 11:30.

  2. #17
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Нямаме нищо против прогреса. Лошото е, че се сбъдват думите на Айнщайн за технологиите и поколенията от идиоти.

    https://www.youtube.com/watch?v=3pomYNQ0PAY


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #18
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Нямаме нищо против прогреса. Лошото е, че се сбъдват думите на Айнщайн за технологиите и поколенията от идиоти.
    Същото е и сега когато всеки цъка с мишката на една иконка, вместо тази функция да я напишеш със 100 реда код. Ама нямаме против да го правим и да си цъкаме иконките, пък това не означава, че сме идиоти.
    Идиоти е имало и ще има винаги, независимо от текущото положение и прогреса.
    А както и видяхме, някой като си има вкус от преди 50 години, до последно ще си го влече натам - да цъка це-ка ключетата и това ще се счита за чар. И както казах - всяко нещо с времето си. Като с бутона "Отговори", за да ми напишеш нещо сега. А не както го правихме преди 30 години по ББС-ите, ако помниш как се комуникираше тогава.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #19
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Ами то от много години нямам це-ка ключета по колите,все са ми от по-ново време-даже сегашната има гласови команди и е бая автоматизирана,и да ти кажа често се чувствам като идиот.Не знам какво би казал Айнщайн ,ако можеше да ме види как проверявам нивото на маслото например.Ама и тия от Автобилд са се почувствали по същия начин като мен, когато са подкарали една такава.
    Та вероятно поколението идиоти вече е реалност.

    Абе като се замисля,кво има да му проверявам маслото,че то и с масло до горе пак може нещо да се прецака във всеки един момент,например компа,а той е по-скъп от ремонт на мотора. Та номера е да имаш яко пачка ,да си платил за асистънс и най-вече колата да е в гаранция,другото е вятър работа.Тия в белите държави не случайно ги засилват колита насам когато свърши гаранцията.

    Це-ка ключетата всъщност не са особено надеждни ,предимството им е,че не се налага да преместваш поглед върху него,след седмица каране на колата движението става машинално,сменят се лесно когато се повредят,не е задължително да са от един производител,защото не се ползват патентовани такива,струват стотинки и като цяло вършат работа.

    Цъкането в иконката е високотехнологична дейност,за целта трябва да насочиш вниманието си върху дисплея за да позиционираш курсора върху иконката,освен това за целта се изисква подходяща работна температура на дисплея,иначе не работи и няма как да я видиш иконката,също така е нужен и някъв софтуер ,тъй като всичко това работи в среда наречена "операционна" система,която е обект на някакви авторски права,всичко това работи в някаква електронна машина ,която също струва често немалко пари,дори и на старо.Но пък друго си е да си горд собственик на такава модерна машинария която често просто замества бахти и тъпото це-ка. Ама и немалко народ яде хляб в благодарение на тези модерни технологии,та има и обществено полезен елемент в цялата тази работа.
    Last edited by 546; 17-02-2022 at 13:23.

  5. #20
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Ами то от много години нямам це-ка ключета по колите,все са ми от по-ново време-даже сегашната има гласови команди и е бая автоматизирана,и да ти кажа често се чувствам като идиот.Не знам какво би казал Айнщайн ,ако можеше да ме види как проверявам нивото на маслото например.Ама и тия от Автобилд са се изумили когато са подкарали една такава.Та вероятно поколението идиоти вече е реалност.

    Це-ка ключетата всъщност не са особено надеждни ,предимството им е,че не се налага да преместваш поглед върху него,след седмица каране на колата движението става машинално,сменят се лесно когато се повредят,не е задължително да са от един производител,защото не се ползват патентовани такива,струват стотинки и като цяло вършат работа.

    Цъкането в иконката всъщност е високотехнологична дейност,за целта трябва да насочиш вниманието си върху дисплея за да позиционираш курсора върху иконката,освен това за целта се изисква подходяща работна температура на дисплея,иначе не работи и няма как да я видиш иконката,също така някъв софтуер ,работи в среда наречена "операционна" система,която е обект на някакви авторски права,всичко това работи в някаква електронна машина ,която също струва често немалко пари,дори и на старо.Но пък друго си е да си горд собственик на такава модерна машинария.А и немалко народ яде хляб в благодарение на тези модерни технологии,та има и обществено полезен елемент в цялата тази работа.
    Демек все някой трябва да купува и Дачийките, по описанието ти. Лошо няма. Както казах - за всеки клиент, спрямо личните му предпочитания, си има стока.
    Иначе като намесихме и Волво в тема за Алфа, виж как вървят ръка за ръка:
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  6. #21

    Default

    След 20 години няма да има значение дали "са в силните си години" или са "чичаци" - всички ще се возят като пътници на мястото на шофьора...

    Ще ви превърнат в куфари/багаж.

    И това ще е "написано с код" предварително...

    Дори "чичаците" има по-голяма вероятност да бъдат шофьори, а не багаж...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #22
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    След 20 години няма да има значение дали "са в силните си години" или са "чичаци" - всички ще се возят като пътници на мястото на шофьора...

    Ще ви превърнат в куфари/багаж.

    И това ще е "написано с код" предварително...

    Дори "чичаците" има по-голяма вероятност да бъдат шофьори, а не багаж...
    Лошо няма. Тогава ще имам повече време за писане във форума и "екстра" високоскоростен интернет ще бъде по-търсена в новите модели. Както казах - всяко нещо с времето си. Иначе оставаш един сърдит старец, повтарящ цял живот заклинанието - а едно време какво беше, какви копчета имаше.
    Диктовката и разговорът с колата ще бъде много по-усъвършенствана и тогава ще бъде по-лесно да кажеш дали лайкваш нещо или си лаик. И хората ще разбират по-лесно написаното.
    Иначе след 20 години не плануваш ли да живееш? Защото ще ни застигне едно и също нещо.
    И ще бъда по-сигурен за децата си, защото поне някой изкуфял старец няма да ги отнесе на някое кръстовище, защото не вижда или пренебрегва цвета на светофара. И поне колата сама ще му спре и ще му състави фиш за неразумно управление. Чакам тези технологии с нетърпение.
    Last edited by BO; 17-02-2022 at 13:12.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #23

    Default

    След 20 години не плануваш ли да шофираш?

    Може и да спре, ама за съставянето на фиш се съмнявам.

    И едва ли децата ти ще са все още деца...

    Не, няма да пиша във форуми и "да живея в интернет". Предпочитам да се метна на колата и да отида някъде, дори не планувано, най-добре където никога не съм ходил.

    И да, копчетата ми харесват, но това не значи че "съм сърдит старец". Хубавите неща трябва да се оценяват навреме.

    И предпочитам естествена жена с естествен цвят на косата пред такава наблъскана със силикон в цомбите.Признавам силикона тегли мъжкия поглед и "вдига самолета", но само до момента в който разбереш че всичко е фейк - също като пластмасата имитираща хром, никел или друг метал.

    И "екранчетата" ми харесват, но при определени обстоятелства са непрактични, ако не сработи дисплея губиш почти цялата функционалност на колата - защото всичко се управлява от него. Ако не сработи едно копче - губиш 1, 2, 3 функции, а не всички.

    Ще се порадвам още малко на 159-ката и може би ще и сложа един кевтек геврек в съединителя или пък такъв от двуфрикционен материал и след нея или 2.9 джулия, или нещо истинско ретро за кеф, а жената ще ме вози на някое от "новите" сюв- чета, било АР било друго - все едно ще има значение името...

    Възможно е и електричка, но само при пробег +1100км с едно зареждане.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #24
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Демек все някой трябва да купува и Дачийките, по описанието ти. Лошо няма. Както казах - за всеки клиент, спрямо личните му предпочитания, си има стока.
    Иначе като намесихме и Волво в тема за Алфа, виж как вървят ръка за ръка:
    Това от статията що не го копна и него:
    По отношение на „общата картина“, изследователите съобщават, че първокласните и луксозните модели причиняват повече проблеми от „популярните“ модели. И така, масовите имат среден индекс на надеждност (към 2022 г.) от 190, докато скъпите автомобили имат 204. Това се дължи на изобилието от електроника и нови технологии, които често дефектират.

    Ами това е положението,колкото повече-толкова повече.
    На някоя еска кат откаже я нивомата ,я разпознаването на пътни знаци,я масажа и влиза в класацията.
    На мен ми переше грешка за единия барометър в колектора,понякога веднъж-дваж седмично, понякога и по-рядко,най-често когато завали или се промени рязко атмосферното налягане,хоп светва чека,първо си е жълтичко и си караш,но след седмица светва и един триъгълник в червено и марш в сервиза,обаче там на диагностиката всичко е наред.Филм.Сигурно са сменили гаранционно няколко сензора,подозирам все оргинални,а е трябвало да боднат едно китайско менте, което да не е чак толкова прецизно.
    Та извадих сензора ,едно винтче го държи и е най-отгоре,почистих с първо с вд40 ,после измих хубаво с веро и топла вода и стана чудо-взе ,че се оправи-повече от три месеца от тогава няма нищо записано,проверявам я през една-две седмици.Ама хората за по-лесно си купуват нова кола ,а старата я екстрадирали насам заради тая мизерия,че гаранцията в края си.
    Електрониката не е лошо нещо,но прекаленото насищане на такива системи в колите води до ниска надеждност.Чакай ти някаква система да пази децата от идиотите.
    Да не говорим ,че в нашите условия освен ,че идиотите са често срещани,ама и колите са в идиотско състояние .
    Last edited by 546; 17-02-2022 at 15:17.

  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Същото е и сега когато всеки цъка с мишката на една иконка, вместо тази функция да я напишеш със 100 реда код. Ама нямаме против да го правим и да си цъкаме иконките, пък това не означава, че сме идиоти.
    Идиоти е имало и ще има винаги, независимо от текущото положение и прогреса.
    А както и видяхме, някой като си има вкус от преди 50 години, до последно ще си го влече натам - да цъка це-ка ключетата и това ще се счита за чар. И както казах - всяко нещо с времето си. Като с бутона "Отговори", за да ми напишеш нещо сега. А не както го правихме преди 30 години по ББС-ите, ако помниш как се комуникираше тогава.
    Защо натъкмяваш твърденията си спрямо нещо, което не съм казал? Не съм против технологиите. Против съм това от горния клип.

    Накратко - не е идиотско да си цъкаш иконките. Идиотското е да търсиш иконката за смяна на спукана гума.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Защо натъкмяваш твърденията си спрямо нещо, което не съм казал? Не съм против технологиите. Против съм това от горния клип.

    Накратко - не е идиотско да си цъкаш иконките. Идиотското е да търсиш иконката за смяна на спукана гума.
    Е нееее,идиотското е да му го обясняваш това.

  12. #27
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    След 20 години не плануваш ли да шофираш?

    Може и да спре, ама за съставянето на фиш се съмнявам.

    И едва ли децата ти ще са все още деца...

    Не, няма да пиша във форуми и "да живея в интернет". Предпочитам да се метна на колата и да отида някъде, дори не планувано, най-добре където никога не съм ходил.

    И да, копчетата ми харесват, но това не значи че "съм сърдит старец". Хубавите неща трябва да се оценяват навреме.

    И предпочитам естествена жена с естествен цвят на косата пред такава наблъскана със силикон в цомбите.Признавам силикона тегли мъжкия поглед и "вдига самолета", но само до момента в който разбереш че всичко е фейк - също като пластмасата имитираща хром, никел или друг метал.

    И "екранчетата" ми харесват, но при определени обстоятелства са непрактични, ако не сработи дисплея губиш почти цялата функционалност на колата - защото всичко се управлява от него. Ако не сработи едно копче - губиш 1, 2, 3 функции, а не всички.

    Ще се порадвам още малко на 159-ката и може би ще и сложа един кевтек геврек в съединителя или пък такъв от двуфрикционен материал и след нея или 2.9 джулия, или нещо истинско ретро за кеф, а жената ще ме вози на някое от "новите" сюв- чета, било АР било друго - все едно ще има значение името...

    Възможно е и електричка, но само при пробег +1100км с едно зареждане.
    Планувам, живот и здраве. Ама ако се развият технологиите до там, че да управлявам колата безконтактно, ще мога да правя много по-готини неща с нея. Или поне ще пробвам.
    Децата винаги ще са ми деца. И на 60 да станат (пак живот и здраве да го доживея това), пак ще ги мисля и ще са ми деца.
    И пак не виждам защо да не се метнеш на колата и пак да отидеш с нея до непознати места. Въпрос на гледна точка.
    И ето ти естествена жена, с естествен цвят на косата. Щом само това е важно:

    Успех ти пожелавам за 2.9 Джулия.

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Това от статията що не го копна и него:
    По отношение на „общата картина“, изследователите съобщават, че първокласните и луксозните модели причиняват повече проблеми от „популярните“ модели. И така, масовите имат среден индекс на надеждност (към 2022 г.) от 190, докато скъпите автомобили имат 204. Това се дължи на изобилието от електроника и нови технологии, които често дефектират.

    Ами това е положението,колкото повече-толкова повече.
    Ами защото не е ставало на въпрос. Логично е щом една техника е по-сложна, по-вероятно е и да се развали. И затова отново да се върнем - има хора, които купуват Дачийки, защото нямат система за автономно придвижване и съответно няма там какво да се развали толкова. Лошо няма в това отношение. Ако някой иска повече екстри, плаща за тях и купува съответния риск.
    Ама купува нещо различно от Волво (това е идеята), че иначе риска става неоправдан. Или просто си плащаш за всичко и не ти дреме.

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Защо натъкмяваш твърденията си спрямо нещо, което не съм казал? Не съм против технологиите. Против съм това от горния клип.

    Накратко - не е идиотско да си цъкаш иконките. Идиотското е да търсиш иконката за смяна на спукана гума.
    Знам какво каза и за това написах, че човек ако не знае как да си смени резервната гума, това не означава, че е идиот. Спрямо моите възгледи. Имам познати, които са много уважавани в своята дейност, съвсем не са идиоти, но няма как да си сменят гумата. Ама и няма да тръгнат да търсят как да се справят, най-вероятно. Просто хората живеят с различни идеологии и не трябва да ги обвиняваме в това, че не съвпадат с нашите и това да им лепи някакво определение. Определенията идват тогава, когато си мислиш, че знаеш нещо, а реално сам не осъзнаваш колко си зле. Имаме примерни и ги знаем.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #28
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ти пак не схвана мисълта ми. Никъде не съм казал, че човек е идиот, щом не може да си смени резервната гума.
    Това, което искам да кажа е, че много хора са вече в такава степен запленени от технологиите, че се отказват да мислят. И наистина - защо да мислиш, щом имаш море от информация на един клик разстояние?
    Въпросът е, какви ги диплиш, когато, все пак, ти се наложи да мислиш.
    Last edited by ecotronic; 18-02-2022 at 13:01.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #29
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ти пак не схвана мисълта ми. Никъде не съм казал, че човек е идиот, щом не може да си смени резервната гума.
    Това, което искам да кажа е, че много хора са вече в такава степен запленени от технологиите, че се отказват да мислят. И наистина - защо да мислиш, щом имаш море от информация на един клик разстояние?
    Въпросът е, какви ги диплиш, когато, все пак, ти се наложи да мислиш.

    Познавам един инженер, добър специалист в бранша в който работи. Веднъж, спрял на един път, угасил мотора, извадил ключа, бутнал леко волана и той се заключил. Когато искал да потегли, напъвал ключа, но той не мърдал. Пробвал да завърти волана, но той бил заключен. Някак не се сетил да пробва двете едновременно.......Добрата новина е, че имал телефон в джоба за да повика пътна помощ.
    Не бе Еко...по добре да го беше казал!....мъж не може ли да смени спукана гума го заеби....той и поколение не може да направи....аман от педарастия....явно това е заложено да се намали прираста на населението в световен мащаб....правете любов по интернет и дисплея....това е новото мото....жалко, че тия младежи няма да изпитат удоволствието на дедадците.....от реалният допир, усещането за машина, жена и т.н....а бе тия и една чикия не могат да си направят....за какво говорим...?
    п.п..Бъдещето е инвитро, но като се споминат чичаците при тая схема няма кой да дава материал...
    Last edited by Бобби; 18-02-2022 at 00:58.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #30
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    А бе и дядото казваше на бащата, че от тяхното поколение нищо не става. След това бащата за нас. Сега ние за младежите. Пък нещата продължават да се случват и прогреса върви все още.
    Преди купувах книги, примерно "Аз ремонтирам Москвич", сега си пишем някъде в нищото и все така си работят нещата.
    Всяко нещо с времето си и ако не го приемаме с интерес, просто ще станем като повечето дядовци, които не могат да напишат една дума на съвременен телефон, защото това нещо е за лигави нехранимайковци, неставащи за нищо.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •