Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 47

Thread: Alfa Romeo Tonale

  1. #31
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Ако приемем, че живота е кръговрат и завъртим колелото....къде се връщаме..?...пак при дядо...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  2. #32
    започва да се пристрастява NikMar's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Габрово
    Posts
    81

    Default

    Болшинството от днешните подрастващи са на принципа "най-мразим да мислим", искат всичко веднага и по много. Такива им трябват на управниците, рая която могат да маниполират.

  3. #33
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Ей това Тоналето голяма работа се оказа,ако и на живо предизвиква толкова много размишления ще стане пазарен хит за нула време.Тоя дисплей дето стана повод за философстване още не го знаем какво може,а това е важното . Колицата си е много готина според мен,кеф ти нафта на предно ,кеф ти бензин плюс ток, който даже е 4х4,харесва ми ,че не е прекалено голяма и ще става и за в града,ако пък и не се усещат дупките от страхотните ни пътища,веднага му ставам фен.
    И ако на 4-5 година цената му се срине колкото на някое ново сандеро ,едно такова го правя жълто и кеф....
    Last edited by 546; 20-02-2022 at 19:07.

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ти пак не схвана мисълта ми. Никъде не съм казал, че човек е идиот, щом не може да си смени резервната гума.
    Това, което искам да кажа е, че много хора са вече в такава степен запленени от технологиите, че се отказват да мислят. И наистина - защо да мислиш, щом имаш море от информация на един клик разстояние?
    Въпросът е, какви ги диплиш, когато, все пак, ти се наложи да мислиш.
    Прав си на 101% и особено за отказа от мисленето.
    Ама БО ти казва, че не им трябва да мислят, защото си имат застраховка "Автоасистанс" например или някаква друга такава "помощна"...Което е "по лесният вариант" за тях, защото те нито искат да знаят, нито искат да могат да сменят гума или нещо такова...




    Ма и да не му "срине цената" на Тоналето, вероятно ще лапна едно за жената.

    Аз не си позволявам да казвам, че "от младото поколение нищо не става", защото толкова медалисти от международни първенства, олимпиади и други състезания по физика и математика не сме имали никога досега в историята на България.

    Обаче е вярно, че по-младото поколение е все по-вторачено в екраните на смартфони, латопи, таблети и в един момент направо започва да живее в интернет и чрез екрана, което не е особено здравословно...

    Обаче последните 2 години и тази тенденция донякъде по време на пандемията "се уби" и все повече млади хора има по планините, сред природата и по различни туристически маршрути...Нали затваряха за няколко пъти заведения, интернет клубове и все такива "заведения" и народа доброзорлен "заживя" здравословен начин на живот или поне някои заживяха, други се правят че живеят така и пускат снимки из фейсбука...

    Ма все пак е по-добре от преди.

    За клишетата на БО за "естествената жена" няма какво да кажа, освен че явно няма понятие от такава...
    Дори тази която е пуснал от снимката е с боядисана руса коса...

    Ама на кой как му харесва = СССР(секи сам си решава).
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #35
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Обаче е вярно, че по-младото поколение е все по-вторачено в екраните на смартфони, латопи, таблети и в един момент направо започва да живее в интернет и чрез екрана, което не е особено здравословно...
    Ами не знам дали е здравословно или не,но е тъпотия.
    Тия дни го ударих малко на релакс в едно комплескче и гледам един младеж се плацика в жакузито с таблет в ръка.Са с риск да заприличам на Митьо Пищова,ама така НЕ се прави.

  6. #36
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Друго си е да влезеш в джакузито с книгата "аз ремонтирам Москвич" в ръка


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #37

    Default

    Ами да, някоя "естествена кака" ще оцени жаждата за знания за москвича...





    Два нови двигателя, на които ние няма да можем да се порадваме в която и да е алфа ромео, ма дано поне в САЩ се порадват:

    Новият роторен двигател с вътрешно горене на Liquid Piston комбиниращ Отоцикъл, Аткинън цикъл и работа като дизелов двигател:https://www.youtube.com/watch?v=jLtyNtf9_ew&t=43s




    И изцяло новият концептуално двигател Omega 1:https://www.youtube.com/watch?v=gi7IOXQ7oyo&t=161s



    И двата разработка на американски фирми - първият до 70% по икономичен от настоящите цилиндрови двигатели, вторият 90% по - икономичен от днешните двигатели ВГ които търкаляме...

    П.П. Жалко, признавам си, че бих искал такъв на Liquid Piston в алфа ромео.От 16-18 кг двигател = 160 коня и достига до 15 000 оборота дори с дизелово горово, но го ограничават до 12 000 оборота.

    Вторият Omega 1 е икономичен
    Last edited by alfa racer GTA; 21-02-2022 at 16:46.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #38
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    В основата си стои идеята на ванкеловия мотор, който имаше достатъчно време да се наложи, но не се, поради ред причини.
    Двутактовият мотор също има предимства пред 4 тактовия, но също не успя.

    Накратко - за всеки влак си има пътници.

    Рацер - преди да поискаш това нещо в твоята кола, прецени, задоволява ли се с една смяна на масло на 10К? Ще мине ли 300К без да се ремонтира?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #39
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Друго си е да влезеш в джакузито с книгата "аз ремонтирам Москвич" в ръка
    Ако е и в ръката на девойка, Рейсъра веднага е влязъл в играта. Не знам какво ще стане обаче, ако над повърхността на водата и под книгата се веят изкуствени шамандури. Ще стане патова ситуация.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Ако е и в ръката на девойка, Рейсъра веднага е влязъл в играта. Не знам какво ще стане обаче, ако над повърхността на водата и под книгата се веят изкуствени шамандури. Ще стане патова ситуация.

    Тогава се включваш в играта ти и обгрижваш ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #41
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Издребнявате ми се струва.
    Все едно спорите дали за тоналето по-добре да е с рънфлат или не.
    Last edited by 546; 23-02-2022 at 20:30.

  12. #42
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Издребнявате ми се струва.
    Все едно спорите дали тоналето да е с рънфлат или не.
    Така е.
    Аз ще споделя, че всеки, който е карал Джип Компас, знае какво недоразумение е. Ами Алфата е същата кола, но облечена в друга опаковка. Хайде няма нужда, По-добре един Фиат 500X, а не преобразена в Алфа на двойна или тройна цена.
    Същото като преди време, когато се продаваше Фиат Брава и 146-ца, примерно. Все същата кочина, с различна ламарина и нищо общо с духа и енергията на една Алфа.
    Last edited by BO; 23-02-2022 at 21:17.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #43
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Така е.
    Аз ще споделя, че всеки, който е карал Джип Компас, знае какво недоразумение е. Ами Алфата е същата кола, но облечена в друга опаковка. Хайде няма нужда, По-добре един Фиат 500X, а не преобразена в Алфа на двойна или тройна цена.
    Същото като преди време, когато се продаваше Фиат Брава и 146-ца, примерно. Все същата кочина, с различна ламарина и нищо общо с духа и енергията на една Алфа.
    Това е валидно за доста автомобили ползващи една и съща платформа... даже примерът с Брава и 146 е слаб, човек без вкус би го написал... (не се обиждай, по принцип съм съгласен с повечето написано от теб).
    Аз бих платил с удоволствие по-високата цена за 146 - заради темпераментните бензинови двигатели, по-добрият интериор с по-добрите материали, външният вид и по-доброто пътно поведение.
    Last edited by italfen; 23-02-2022 at 23:02.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  14. #44
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Това е валидно за доста автомобили ползващи една и съща платформа... даже примерът с Брава и 146 е слаб, човек без вкус би го написал... (не се обиждай, по принцип съм съгласен с повечето написано от теб).
    Аз бих платил с удоволствие по-високата цена за 146 - заради темпераментните бензинови двигатели, по-добрият интериор с по-добрите материали, външният вид и по-доброто пътно поведение.
    Ей, много темпераментни тези ДВГ-та в тия Алфи. Летят направо. Една пробита Мареа има заводска характеристика 7.4 за 0-100. Колко пък да са по-бързи тия Алфи.
    Май и забравяме когато Бравата и Бравото се появиха на пазара какво сътвориха от дизайнерска гледна точка. Не по мое мнение, а по света. Иначе 145/6 си бяха остарели още с излизането. Ама няма смисъл да навлизаме натам.
    Като чуеш звука от едно Браво HGT и го сравниш с едно 145 QV и настава смях. Ама да, Алфа си е Алфа, знаем си го.
    Last edited by BO; 24-02-2022 at 11:09.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  15. #45
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Ей, много темпераментни тези ДВГ-та в тия Алфи. Летят направо. Една пробита Мареа има заводска характеристика 7.4 за 0-100. Колко пък да са по-бързи тия Алфи.
    Май и забравяме когато Бравата и Бравото се появиха на пазара какво сътвориха от дизайнерска гледна точка. Не по мое мнение, а по света. Иначе 145/6 си бяха остарели още с излизането. Ама няма смисъл да навлизаме натам.
    Като чуеш звука от едно Браво HGT и го сравниш с едно 145 QV и настава смях. Ама да, Алфа си е Алфа, знаем си го.
    HGT в деиствие https://www.youtube.com/watch?v=YXiRqR8qxVk
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •