Results 1 to 6 of 6

Thread: компютър Metatron на фабрична газова LANDIRENZO

  1. #1

    Default компютър Metatron на фабрична газова LANDIRENZO

    Здравейте ! Знае ли някой сервиз където да могат да закачат въпросният компютър Metatron за диагностика. Проблема е че на тихите обороти при загрял двигател прехвърля от газ на бензин. Направих дигностика и ми казаха че дава грешка в 4ти цилиндър. Свещите са сменени, бубините ми казаха че са наред датчици и всичко по ел. работи в параметри. Ходих след това и в сервиз на Ланди смениха рейката с четирите газови инжектора но грешката остана. Въпросният компютър не могат да го проверят. Колата е Lancia Delta 3 1.4 turbo. разбрах че такива газови имат и алфа и фиат. Предварително благодаря.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20220304_141016.jpg  
    Last edited by janlazarow; 05-03-2022 at 12:19.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    От бензин на газ или обратното?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    От газ на бензин. Съжалявам,моя грешка

  4. #4
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by janlazarow View Post
    Здравейте ! Знае ли някой сервиз където да могат да закачат въпросният компютър Metatron за диагностика. Проблема е че на тихите обороти при загрял двигател прехвърля от газ на бензин. Направих дигностика и ми казаха че дава грешка в 4ти цилиндър. Свещите са сменени, бубините ми казаха че са наред датчици и всичко по ел. работи в параметри. Ходих след това и в сервиз на Ланди смениха рейката с четирите газови инжектора но грешката остана. Въпросният компютър не могат да го проверят. Колата е Lancia Delta 3 1.4 turbo. разбрах че такива газови имат и алфа и фиат. Предварително благодаря.
    0888344514 това е номера на сервиза в Пазарджик където поддържам Митото на жената. Митото е със същия мотор и инжекцион Ланди.Дано ти свършат работа.
    пс: Звънни в Понеделник, в Неделя не работят.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    На първо време трябва да се провери температурата на изпарителя в момента в който обръща на бензин. Ако на празен ход има влошена циркулация на охладителна течност през него и поради това, той изстива, ще се наблюдава въпросния проблем.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Тези системи взимат информация за температура направо от датчика на колата. Нямат отделен.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •