Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 32 of 32

Thread: Съвет за покупка на Алфа Ромео 159

  1. #31
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Вече четири години карам 159 SW 1.9 150 к.с....ние май с теб от толкова време не сме се виждали.....иначе съм доволен от машината, разхода ми е от 6.1 до 7.8 л на според компа на колата, не съм правил некви по точни замервания, но е достоверен според джоба ми и ме устройва...знаеш, че макар и към пенсия, не карам като такъв...по някой път бая агресивно си я натискам....по добре
    стой на пътя от 156-та, окачването е по здраво, возията не е чак толкова комфортна, има нисък просвет, ама там дупки и коловози нямате....
    За четири години съм изминал близо 100 хил. км. и ядове не съм имал...
    Важното е да вземеш запазена и подържана, сега да ти давам съвети да работи чисто мотора без сътресение във всички режими, да няма пушеци и видими омазнявания по него, смятам, че знаеш....след като премахнеш детските и болести или ги подмениш както споменаха колегите: вихрови клапи, агр и дпф...колата взета на старо вече има нов живот така да се каже незнам там на ниската земя дали има шанс да караш без дпф, дори и с наши номера..?...въпреки, че и без него, ако е изправен мотора няма димка от зад........аз първите две години я карах със всички еко системи, но дпф започна да ми създава ядове и го премахнах с агр-а, оставих само катализатора, но той не създава проблеми...вихровите клапи ги премахнах още с обслужването като я взех от страх, но с тях мотора е една идея по добър независимо от новият софтуер...правя този извод защото я карах първите 3 хил. с клапи...за ръчните скоростите обърни внимание за шумове и виеене при движение....дори и да няма при студен двигател и студено време като запалиш се чува едно страно чукане докато загрее, ако се губи като натиснеш съединитела, или по точно ако тръгнеш да включваш на скорост без да си го натиснал... означава, че са тръгнали прослувутите лагери, който са коментирани многократно в форума.....ако всичко е наред просто може да си долееш малко масло над нормата и ще и удължиш живота ....за автомата нищо не мога да ти кажа, не съм му фен, а и ти знаеш елементарните неща да го тестваш....
    Няма да ти казвам, че има по удачни варианти за да спестиш разходи при теб, но ще опрем до сапонерки, а ти си плевенско гъзе да ге...)
    Ти какво караш сега, та ти е дебела лайсната....да не би да е още оният шведски самолет...?
    И като те довее вятъра у нас да се обадиш да се натряскаме като едно време...с здраве и ако има нещо питай...
    Успех и късмет в избора....








    Боби, благодарско за съветите! Сега си карам предимно скутера, защото в момента рядко излизам от града и нямам много време да кисна в задръствания. А и на две колела си е по-готино от колкото на 4-ри. А като завали, си се качвам на ,,Народното ауди,, тоест Ибица. Самолета, го шитнах на един софийски чиновник още 2016г. всъщност от тогава не сме се виждали с теб. Тука всичко на всичко са 20 обяви за 159 макър, че аз не бързам. Мисля да изчакам за добра оферта за TI. Пък и Германия ми е на една ръка разстояние около 75км съм от границата, там избора е по-голям. В Холандия гониме най-високите цени на горива в Европа, след няколко дена имам малко отпуска ще ходя до едно курортче на 130 км и ,,Стотака Минчо,, заминава само за бензин. Лятото съм от 17 авг. До 02 сеп. отпуска, ако идвам към България задължително ще се напием. Ще ти донеса уискито в един Калашник, че виж какво става в братските държави
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  2. #32
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Боби, благодарско за съветите! Сега си карам предимно скутера, защото в момента рядко излизам от града и нямам много време да кисна в задръствания. А и на две колела си е по-готино от колкото на 4-ри. А като завали, си се качвам на ,,Народното ауди,, тоест Ибица. Самолета, го шитнах на един софийски чиновник още 2016г. всъщност от тогава не сме се виждали с теб. Тука всичко на всичко са 20 обяви за 159 макър, че аз не бързам. Мисля да изчакам за добра оферта за TI. Пък и Германия ми е на една ръка разстояние около 75км съм от границата, там избора е по-голям. В Холандия гониме най-високите цени на горива в Европа, след няколко дена имам малко отпуска ще ходя до едно курортче на 130 км и ,,Стотака Минчо,, заминава само за бензин. Лятото съм от 17 авг. До 02 сеп. отпуска, ако идвам към България задължително ще се напием. Ще ти донеса уискито в един Калашник, че виж какво става в братските държави
    Да....калашник ще ми потрябва някой ден....))....иначе нали знаеш, Алфата е като добре натокана курва, всички изпитваме желание да я яздим, макар, че знаем за номерата и..или поне сме дочули за някой за тях....но когато на една кола красотата е непреходна ни влече...
    п.п...до скоро, ако доживеем пак да се напием...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •