Results 1 to 4 of 4

Thread: Смяна на накрайници

  1. #1

    Default Смяна на накрайници

    Здравейте,колеги! Имам голям мерак да сменя заводските накрайници,които са двойни.Интересува ме с какъв диаметър вход са и съответно откъде могат да се закупят! Благодаря предварително !

  2. #2

    Default

    Виж в Autodoc.
    Има и други места в/извън България откъдето да се закупят - пишеш в гугъла ОЕМ номера на частта проверена по номер на рама във FIAT ePER и си ти.
    Поръчвам съм части от Autodoc, поръчвал съм и от България(по евтините части), поръчвал съм и от Унгария, Полша и Италия(два или три пъти - последния път пълен комплект маховик+съединител от 3 части)

    Диаметърът отново го проверяваш по ОЕМ номер в Аутодок например.Аз така си поръчах горен носач -там конусите бяха различни и ъгъла някакъв имаше на носачите, както и тампони за долен носач.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #3

    Default

    Консултирай се с някой сервиз за ауспуси първо, където имат желание да се занимават с това. Тръбата на фабричните гърнета прави нещо като S-образна чупка, и накрайниците са изрязани в горната им част така, че да паснат точно - най-добре залегни и погледни сам какво имам предвид.
    Ако просто вземеш някакви афтърмаркет и ги навиеш върху оригиналната тръба на гърнетата, ще стърчат доста и стоят грозно, поне по мое мнение.



  4. #4
    Запален алфист alfa156jtd's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    345

    Default

    И една добра идея,там където има маншон т.с. движеща се част,напълни го с двигателно масло и забравяш кога си ги сменил,защото всички са сухи,не са смазани,затова когато ги купите неможе да се мръднат.това важи за биалети,накрайници и шарнири.
    Алфа Ромео 159 1.9 jtdm

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •