Page 23 of 23 FirstFirst ... 13212223
Results 331 to 337 of 337

Thread: Какво означава да си български политик...?

светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar

Quote Originally Posted by ДТИванов View Post
    “Свестните у нас считат за луди” Казал го е Ботев преди около век и половина, но колко е актуално и днес.
    Моного хора, много неща са казвали, казват и ще.
    Въпросите. и двата са все така актуални.
    Тия които според Ботев са били свестни, според други са били луди.......схващаш ли.....

Мисълта ми - хайде най после да проумеем - ние сме държавата. Ние пращаме тия политици в нашият си парламент. И ако някой, на половината от възрастта ми, легне на пътя, пречейки ми, с твърдението че го прави за мое добро.....аз ще питам - защо тоя не е осъден. Ако аз днес направя това, легна на пътя пред колата ти, спирайки те да си свършиш работата, твърдейки че го правя за твое добро - щастлив ли ще бъдеш, или ще кажеш че съм луд? И ще искаш да го 'отнеса'....
    Да, аз няма да го направя, защото е незаконно.
    Пиша го със ясното съзнание, че може да опиташ да правиш аналогии с времето в което е живял Ботев.
    Недей!
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД

БКАР Бобби's Avatar

Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Моного хора, много неща са казвали, казват и ще.
    Въпросите. и двата са все така актуални.
    Тия които според Ботев са били свестни, според други са били луди.......схващаш ли.....

Мисълта ми - хайде най после да проумеем - ние сме държавата. Ние пращаме тия политици в нашият си парламент. И ако някой, на половината от възрастта ми, легне на пътя, пречейки ми, с твърдението че го прави за мое добро.....аз ще питам - защо тоя не е осъден. Ако аз днес направя това, легна на пътя пред колата ти, спирайки те да си свършиш работата, твърдейки че го правя за твое добро - щастлив ли ще бъдеш, или ще кажеш че съм луд? И ще искаш да го 'отнеса'....
    Да, аз няма да го направя, защото е незаконно.
    Пиша го със ясното съзнание, че може да опиташ да правиш аналогии с времето в което е живял Ботев.
    Недей!
    В цялата ти мисъл има едно "АКО"....ама не лягаш, защото спазваш законите...то и по времето на Ботев е имало закони, ама той не ги е спазвал и е станал жертва, Левски е бил на съд, също не е спазвал законите, а сега и двамата са ни национални герой...а разсъждавай на по горе написанато и като изтрезнееш от своята си убеденост ми кажи.......в наше време у нашата държава има един закон свързан с фолклора и той гласи:.... за милиони няма закони, за кокошка няма прошка....може много просташки да ти звучи, но това е самата истина...аз си плащам като превиша скороста и мина на червено, но някой ги гази на пешеходна пътека убива ги на улицата и минава по леко....;искаш ли примери как се спазват законите...?...и къде беше ти когато се погазваха...?...или те не се погазват, просто са нефелни и има сумати вратички, ако имаш парички да се спасиш като си прегрешил....
    п.п...и, че политиците са наш продукт го казах няколко поста преди това, но не четеш всичко, а цитираш това което ти изнася и от там недорузомение....
    Last edited by Бобби; 21-11-2022 at 01:36.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Избра ли си място за паметник? В цял ръст или само бюст предпочиташ?
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД

БКАР Бобби's Avatar

Избра ли си място за паметник? В цял ръст или само бюст предпочиташ?
    ....от кръста надолу.

БКАР Бобби's Avatar

Ванката паметник ми строй, а вие мислите още машинката може ли да изкарва хартиена бюлетина...)

Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Ванката паметник ми строй, а вие мислите още машинката може ли да изкарва хартиена бюлетина...)
    Не бързай бе!
    Още го проектирам. Трудно се визуализира задник, във формата на паметник. Посланието е ясно, трудно се постига хармония с околният свят. Още по трудно - като не е ясно с какво пространство ще хармонира.
    Хартиените бюлетини са ти важни, понеже си мъкнал наляво/дясно чували с бюлетини, барабар с политици и имаш сорс кодът на машините, дето веднъж вадят съобщение - "дневникът е подправен", друг път - "протоколът е подправен"? Или пък имаш на склад няколко хиляди бройки машинки, за части......ако нещо се случи, не дай боже.
    Или понеже като мен, познаваш поне 10 души, които твърдят че няма да гласуват, ако трябва да ползват машина? Да, същите тия наши майки и бащи, дето "Продължаваме Простотиите'" толкова жалят. Моята майка също. "Твоята майка също" е друга песен.
    Вече не си ми толкова симпатичен.
    Нищо прекалено, не е полезно. Тъпотията не прави изключение.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД

БКАР Бобби's Avatar

Не бързай бе!
    Още го проектирам. Трудно се визуализира задник, във формата на паметник. Посланието е ясно, трудно се постига хармония с околният свят. Още по трудно - като не е ясно с какво пространство ще хармонира.
    Хартиените бюлетини са ти важни, понеже си мъкнал наляво/дясно чували с бюлетини, барабар с политици и имаш сорс кодът на машините, дето веднъж вадят съобщение - "дневникът е подправен", друг път - "протоколът е подправен"? Или пък имаш на склад няколко хиляди бройки машинки, за части......ако нещо се случи, не дай боже.
    Или понеже като мен, познаваш поне 10 души, които твърдят че няма да гласуват, ако трябва да ползват машина? Да, същите тия наши майки и бащи, дето "Продължаваме Простотиите'" толкова жалят. Моята майка също. "Твоята майка също" е друга песен.
    Вече не си ми толкова симпатичен.
    Нищо прекалено, не е полезно. Тъпотията не прави изключение.
    Дали съм ти симпатичен или не, това мен не ме интересува....!....моята майка, твоята майка, нямат нищо общо в прехода....ние бяхме в него и се провалихме...
    Ако Жан Виденов не бе свален и му бе даден шанс да продължи политиката си, сега щяхме да бъдем по добре.......нещо като Виктор Орбан направи с Унгария...а ма не, кланяхте се на Иван Костов и циганията е пълна....вместо две зими мизерия, сега над 30- години път към нея...друго си е бавно да ти влиза...
    п.п...никога не съм бил социалист, комунист...и т.н...но горното ми виждане е правилно за мен....

Page 23 of 23 FirstFirst ... 13212223