Page 16 of 37 FirstFirst ... 6141516171826 ... LastLast
Results 226 to 240 of 550

Thread: Какво означава да си български политик...?

  1. #226

    Default

    Бойко ти организира празнуване на рождения ден и награда, нарича те "Пръв ГЕРБер на държавата" и ти питаш "Ама що ме наричате "Пръв ГЕРБер на държавата"?

    Самият факт, че си приел такива хора да са край теб, съгласил си се с това и дори си радостен и доволен от това какъв си мислиш че те прави?
    Българският народ има една мъдрост "С какъв се събереш такъв ставаш".

    Всеки сам си избира къде да бъде, с кого да бъде и какво да прави.

    А някои хора постоянно избират да са "със силните на деня" и това е техен "постоянен навик" и тяхно "неизменно качество".

    Ако не си способен да спазваш определена обществена и комуникационна хигиена ставаш част от хората с които сам си избрал да се заобиколиш.
    В случая е избрал да бъде част от една група хора ограбили собствения си народ.

    Има и немски творци които и до ден днешен ги свързват с Хитлер и нацистите и това не е случайно...

    Всеки от нас сам избира с кого да бъде и си носи последиците от това. Това че някой не успява да даде правилна оценка за себе си на това поведение, не означава че то не е такова каквото е.
    Защо мислиш към настоящият момент една огромна група руски творци и артисти бяха изгонени и низвергнати от световния обществен живот и натирени в нищото...???

    Скептик съм за България и народа който не може да даде точна морална оценка на случилото му се и да посочи хората които стоят зад това.
    А има и български творци които не могат да бъдат свързани с Илия Павлов и Мултигруп. А не могат защото нито са искали, нито са мушили около него, нито са му лизали гъза...И на ДС генералите също не са лизали гъза.
    Илия Павлов ако не беше неговия тъст щеше да е господин никой...
    https://www.mediapool.bg/saprugata-i...ews235991.html

    https://blitz.bg/article/12661

    pavlov_peevski.jpg

    А сегашния Пеевски да не би да е нещо по -различно от ментора си Павлов?

    Дарина Павлова как според теб стана милиардерка и с какви пари се подвизава по Широкия Свят и си купува млади пичове да я коландрисват?
    А дали има връзка между парите които харчи и мизерния живот на милиони българи у нас?

    Докато обществото ни не се научи да дава категорична оценка на такива, децата и внуците му ще продължават да емигрират в чужбина.

    Имам една позната живееща в Германия. Преди 10-на години когато се разгоря скандала там в немския президент тогава Кристиян Вулф, че си уредил изгоден кредит, който не би получил като обикновен гражданин. Проведе се журналистическо разследване, той чрез посредници се опита да повлияе на главния редкатор на вестника да не се публикува статията за "изгодния кредит" и когато и това стана известно, го разследваха, той подаде оставка и напусна Германия с цялото си семейство.
    Попитах моята позната "Защо е напуснал Германия?", а ти ми отговори "Немското общество го изхвърли ". Аз не разбрах какво точно ми казва и я попитах "Как така?" и тя ми отговори - "Никой не иска да говори и общува с него, децата му в училище са в същото положение и другите деца не искат да си говорят, общуват и играят с тях и ако неговите деца са много упорити, другите деца просто им казват че не искат да си говорят с децата на някои който е направил се е облагодетелствал незаконно."
    Емигрирал е в САЩ където никой не го познава и децата му няма да имат този проблем.

    Същото се случи и в Унгария: https://www.dw.com/bg/%D0%B3%D0%BE%D...%B5/a-15855969

    Оценката на такива и подобни случаи в здравите общества и техният отговор са еднозначни: https://www.dw.com/bg/%D0%B1%D1%8A%D...%82/a-15857872 -само в България се ослушваме, но това е за наша сметка и за сметка на нашите деца, внуци и бъдещето на България.

    Когато и българското общество започне да изхвърля туморите от себе си има някакъв шанс да стане нормална бяла държава.

    П.П.
    Една и съща порода "мръсна пяна" съсипва този народ, децата, внуците и бъдещето им, но той не е достатъчно умен да го разбере.
    И тази мръсна пяна си купува фасада зад определени творци и обществени лица които с удоволствие му стават придворна прислуга.

    П.П.2.

    Аз не споря, нито искам да ми отговаряш ти или някой друг. Просто правя констатация на ситуацията в България. Все още си ръкопляскаме на мутрагени и хитреци и докато това е така държава няма да имаме, ще живеем в коптор.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  2. #227
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    От край време това нашето не е парламент, а бизнес проект!
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #228

    Default

    Преди години във времената когато един кандидат за президент ги наричаше "Синьо-червената мъгла" депутатите повечето бяха идеалисти. Вярно, всичките бяха рожби на тоталитаризма и нямаха представа как да създадат демокрация и какви закони да приемат конкретно и поради това натвориха много общи приказки и "мъгла" по законодателството, но все пак огромната част бяха мотивирани и движени от някакви идеали.

    Сега вече е чист бизнес проект и това си личи особено във времена на икономическа криза. В такива времена една камара "бизнесмени" се втурват в политиката "да оправят държавата" и прилагат в политиката "бизнес методи"... Някои откровено си купуват депутатските места, защото "в бизнеса всичко се купува и продава" и така са свикнали.
    В резултат на "покупко-продажбата" на българското Народно събрание нямаме народно събрание е пазар на който има вече похарчени пари за покупката на депутатски места и следва тези пари да се "избият" от хората които са платили за тях...

    Така беше при предходната световна и българска икономическа криза през 2009-2012 години, така се случва и в момента...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #229
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Бизнесът в политиката, не е непременно мръсно нещо и не в това е проблемът днес. Световната демокрация е поставена на изпитание. Докато си гледаме кирливите ризи, може и да не се усетим, как ще я загубим.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #230

    Default

    Все едно да кажеш "Канибалът в детско родилно отделение с бебета не е непременно нещо лошо". Ами ОК, остави твоите деца/бебета/внуци там...

    Първият въпрос на който следва да си отговорим е "Политиката бизнес ли е"?
    След това следва да си отговорим " ОК ли сме в политиката да се прилагат бизнес принципи и подходи"?

    Защото когато сложиш/избереш един човек свикнал и подчинил живота си на "принципите на правене на пари", то няма как да очакваш от този човек да прилага други принципи освен тези които цял живот е прилагал и които принципи има трайно установен навик да прилага.

    Не случайно в Библията е написано "Да изгоним търговците от храма".
    Политиката не е = бизнес(нито принципите в политиката са = принципите в бизнеса).
    Правосъдието не е = бизнес, нито принципите на бизнеса са принципи на правосъдието.


    В САЩ имаше голямо смесване на бизнес и търговия с политика и право. Там до кризата от 2008/2009 година се допускаше и имаше едновременно и счетоводен и юридически бизнес в една фирма. След кризата се установи, че точно такива фирми са прикривали "положението" в техните банки и че е имало конфликт на интереси между счетоводна и юридическа дейност - принципно едното се ползва за отчетна дейност, а второто за контролна дейност на първата. До тогава беше масово срещано и прието по визитките на разни "консултанти" да пише "счетоводно -финансови консултации.Юридически консулатации." То не бяха "доктори по финанси, счетоводство и право", то не беше чудо. Целта е като "засмукат" някого като клиент "да го оправят" в всички насоки и да му взимат възможно повече пари от възможно повече на вид консултантска дейност.
    След като се направи равносметка за причините на кризата в САЩ се забрани един човек/фирма да предоставя едновременно и счетоводно финансова и юридическа дейност/консултации на един и същи клиент.
    Реално се установи, че интересът от взимане на пари е надделял над интереса за контрол.За да не се случва повече този конфликт на интереси такава едновременно предоставяна дейност от един човек/фирма се забрани.

    Сега тази мода настъпи и у нас първоначално като семеен бизнес, а вече и като по-голям финансово-счетоводно-юридически бизнес"...
    От такива многоглави Химери не очаквам добри резултати за държавата ни...

    Изобщо това да изпратим хора да вършат работа за която нямат понятие как се прави е все едно, аз да платя на каруцар да върши твоята работа. Същото е и резултатите ще са същите...


    Кирливите ризи са си наши ризи и те са си наш проблем. А имаме много "кирливи ризи" именно защото постоянно избираме всякакви тарикати които се изявяват като спасители да ни "решават проблемите" за които те бъкел не разбират.
    Най-пресният пример е Киро. Онея от ДБ също.

    Разбира се са ГЕРБ, ДПС, БСП и останалите изобщо нямам какво да споменавам, защото те пък си действат направо преднамерено ==> знаят че не знаят как да решат проблемите, съответно нямат възможностите за това, но лъжат най-нагло че "могат и знаят как".

    Ако при Кирчо&Асенчо това е в резултат на техният ентусиазъм и наивност(същото донякъде при ДБ, но с около 40-60% вероятност да са наивни и да си вярват), то при онези изброени горе си е предумишлено. Последните(ГЕРБ, БСП, ДПС, Възраждане, ген Янев) си знаят че изобщо не стават, но искат местата в народното събрание и властта, за да не са на улицата като обикновените хора и да се налага да работят - искат да лапат без да бачкат и са наясно че това е точно така.



    П.П.

    С две изречения "Кучетата си лаят, керванът си върви" = каквото има да става ще стане и без нас в международен план както се вижда досега, че се случва. Нас никой не ни пита, нито ще ни пита - нещата ще се случат и без нас.
    Твърде малки сме, за да имаме думата и да можем да определяме Световния ред и дори регионалния такъв.
    Last edited by alfa racer GTA; 25-10-2022 at 14:15.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #231
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Разбира се, че политиката е преди всичко бизнес. Изкаран на светло бизнес със съсвем законно работещ лобизъм.

    Виждам, че ти е трудно да го приемеш и поради това, ще помоля да ми посочиш, кое от политиката не е бизнес.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #232
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Бизнесът в политиката, не е непременно мръсно нещо и не в това е проблемът днес. Световната демокрация е поставена на изпитание. Докато си гледаме кирливите ризи, може и да не се усетим, как ще я загубим.
    То с представителната демокрация част от идеята за демокрация директно пада в калта .
    И това не е от вчера ,и не е само у нас.Просто трябва този модел да еволюира.Но няма как да стане,докато това зависи и от тези ,за които промяната би означавало не само загуба на власт, а загуба и на възможността да имат такава по принцип-това второто май ги ужасява повече от първото.

    За мен съществуващия модел си е просто една много тъпа постановка,с уникално тъпи сценаристи,режисьори ,актьори и най-вече счетоводители.Някои ги виждаме,други са зад кулисите,някои са за кратко,други се задържат по-дълго. Обединени от жажда за власт хора ,които не са в състояние да съществуват по по-различен начин.Размножават се предимно по-между си,възпитават си децата в техния си начин на живот ,като резултата е ,че и децата им са обречени живота им да премине в надпревара по между им кой кого да прецака , ограби и зароби.
    Живот в страх да не попаднат под ударите на някой себеподобен .
    Разбирателство между тях има само когато не е възможно да задържат статуквото по отделно и се налага да влизат в някакви отношения,които за благозвучие се наричат коалиционни .Абе жалки персонажи и още по-жалък мизансцен.

    Към днешна дата политическия шлагер "Ние ще променим нещата" вече е към края си и съвсем скоро ще се върнем към стария ,но с нов аранжимент и изпълнители "Ние ще ви оправим".
    Last edited by 546; 25-10-2022 at 15:49.

  8. #233
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Рано или късно, еволюцията на модела, за която говориш ще стане факт. В крайна сметка, в демократичните общества, рано или късно, става това, което иска народът.
    Към настоящия момент, огромна част от народа нехае, не иска, не знае, какво иска и предпочита, някой друг да решава вместо него. Това ще се промени.
    Last edited by ecotronic; 25-10-2022 at 17:02.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #234
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    А...работил е в отдел културно масова работа, тоез работа на маса...)
    https://www.youtube.com/watch?v=OdOj-ZJ8fUM

    По старите момчета знаем...нищо ново в нашата политика, колелото се върти...и това в момента не е никаква инфлация....залагаме на едни и същи политици(мутри), който се превърнаха в наследствени с времето...
    Аз пак не съм в час,че то било почетна титла,айде със здраве да си я носи-доживотно дет казва Павлов!
    Е този момент с обявяването му за главен мултак ми е убягнал от полезрението,явно е имал сериозни заслуги в сферата на културно масовата дейност на корпорацията.

  10. #235
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Аз пак не съм в час,че то било почетна титла,айде със здраве да си я носи-доживотно дет казва Павлов!
    Е този момент с обявяването му за главен мултак ми е убягнал от полезрението,явно е имал сериозни заслуги в сферата на културно масовата дейност на корпорацията.
    Е.....стига бе...Слави видя ли го в края на клипа, като млад ученик изглежда..)....а бе като хлебарките са, плъзнали са насякъде....трябва да си в тая среда, за да си политик....а Ванката ме кори защо гласувам за новите хлебарки, ами защото старите ги знам....нямаме избор, ама никакъв...кой каквото и ще да ми говори....тая държава трябва да се затрие и на ново да се създаде...това е изхода!!!!
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #236

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Ясно е ,че се спазариха в случая.Да видим продължението първо,че тая сделка нещо не е особено изгодна за никой, както и да я погледне човек.Най-малко за ГЕРБ.Яко са ги натиснали според мен.
    Веждито, ако е мултак,то аз съм космонаФт.Що се връзваш на простотиите, списвани от разни драскачи ,дето не са пили и една ракия с човека,а мултак са виждали само по телевизията.
    И като какъв работил при Павлов ?Нещо конкретно?
    По-конкретно от лично произнесеното от "човека" "Аз съм пръв мултак на републиката." (цитатът е по смисъл, не е буквален, че не ми се търси) здраве му кажи. А за теб не знам, може и да си астронаФт (опит за шегичка). Иначе висш мултак съм срещал лично и то в най-гадните години. Виж просветленията на веждичката на тема Пеевски и Доган в течение на няколко години как се извъртяха, и тогава го защитавай. Може да е добър склуптор, но това не го прави автоматично достоен човек, още повече за третия, а според някои и първия пост в Република България!
    То и Радев може да не работи нищо при ботокса, ама го обслужва отвсякъде.
    Last edited by ДТИванов; 26-10-2022 at 09:11.

  12. #237
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by ДТИванов View Post
    По-конкретно от лично произнесеното от "човека" "Аз съм пръв мултак на републиката." (цитатът е по смисъл, не е буквален, че не ми се търси) здраве му кажи. А за теб не знам, може и да си астронаФт (опит за шегичка). Иначе висш мултак съм срещал лично и то в най-гадните години. Виж просветленията на веждичката на тема Пеевски и Доган в течение на няколко години как се извъртяха, и тогава го защитавай. Може да е добър склуптор, но това не го прави автоматично достоен човек, още повече за третия, а според някои и първия пост в Република България!
    То и Радев може да не работи нищо при ботокса, ама го обслужва отвсякъде.
    Далече съм от мисълта да го защитавам.Няма съвършенни хора.Всеки сам да си носи кръста.Вежди си знае кого и как обслужва,въпрос на избор,както каза Рацера.
    За мен той е свестен .Прекарал съм достатъчно време с него за да го опозная и да разбера що за човек е,горе долу някъде преди 25-30 години.Не вярвам да се е променил от тогава.Бил съм и в ателието му,ходили сме и да лееме заедно разни неща,той си правише там неговите си ,аз разни си мои .Метала е един и същ,но най-готиното е ,че може да има различна форма.
    Друг въпрос е ,че се намират хора,които използват такива като него за да си излъскат имиджа .
    Като склуптор не знам дали е добър или лош,които има желание и разбира от изкуство,да си го критикува или хвали,на мен някои неща ми харесват,други не,вероятно не ги разбирам.Който иска-да си ги купува и да им се радва.
    И не смесвам работата му като политик с другата му дейност,още по-малко с културно Масовата.
    Ти ,ако знаеш пък аз с какви отрепки се е случвало да си пия ракията навремето....бедна ти е фантазията,добре ,че нямаше камери.
    Last edited by 546; 26-10-2022 at 11:09.

  13. #238
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Интересно, всички цигани и неграмотни като мен с андройд телефони, ползуват интернет, а не могат да гласуват с машини, а бе друго си е да се мъкнат чували с бюлетини......и още нещо казусът с прокурорскит син в Перник....е няма оправия в тая държава...трябва да се затрие, наглоста е на мода, видях е ония ден в интервюто и на главният прокурор...е днес закарах едмо момиче на 21-на години на аерогарата, като ми сподели, че няма никакво желание да се връщша в родният си край...много големи боклуци сме...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #239
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Интересно, всички цигани и неграмотни като мен с андройд телефони, ползуват интернет, а не могат да гласуват с машини, а бе друго си е да се мъкнат чували с бюлетини......и още нещо казусът с прокурорскит син в Перник....е няма оправия в тая държава...трябва да се затрие, наглоста е на мода, видях е ония ден в интервюто и на главният прокурор...е днес закарах едмо момиче на 21-на години на аерогарата, като ми сподели, че няма никакво желание да се връщша в родният си край...много големи боклуци сме...
    Първо - не всички цигани и неграмотни, като теб, получават интернет. Второ - това че получаваш нещо, нищо не значи. Щото - ако ползваш 200 тонна преса, за да си чупиш орехите - ебам ти и прогресът! фактите са това което виждаш.
    Аз виждам че революцията донесе над 50 процента инфлация, при околу 10 процента по високи пенсии.
    Отново!
    Ти какво виждаш!?
    Някой наказан, от тия които мразиш!?
    По малко загинали на пътя!?
    По вече работа = по вече покупателна способност за теб, лично.....;какво виждаш ти!?
    Айде обясни ми - какво стана след поредната лява революция.
    Моля!!
    Другото за което ще те помоля, е да не обобщаваш.
    АЗ НЕ СЪМ БОКЛУК! Това че ти се чувстваш, или че си такъв, не ти дава право да обобщаваш.
    Ако се мислиш за изключението, което потвърждава правилото - ще ти докажа че не си изключение.
    Last edited by ivan dimitrov; 10-11-2022 at 16:28.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  15. #240
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    днес било 10 ноември.

Page 16 of 37 FirstFirst ... 6141516171826 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •