Page 8 of 37 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast
Results 106 to 120 of 550

Thread: Какво означава да си български политик...?

  1. #106
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не трябва да се разглежда деня с най-малка консумация а времето от денонощието в което това се случва. В общи линии - АЕЦ ът трябва да покрива максимален процент от минималната консумация.
    Именно.
    За миналата година АЕЦ-а е произвеждал само 30% от деня/часа на максимално потребление - на 19 януари в 10 часа - около 2 Гвт, демек е работил на макс.
    За миналата година АЕЦ-а е произвеждал само 40% от деня/часа на минимално потребление - на 3 май в 5 часа. - около 1 ГВт.
    И какво излиза, че по време на най-ниския период на потребление, което е било на 3-ти май, дори да работи на 100% мощност, което са около 2 Гвт, пак имаме недостиг от 25%, която трябва да компенсираме с допълнителни мощности.
    Цифрите показват, че имаме нужда от още поне 2 работещи блока и без проблем можем енергийно да балансираме само вътрешните ни нужди. Въобще не включваме и износа, който за миналата година е бил около 18% от произведената мощност. Ама зелени сделки, у-а. И после Путин бил виновен за цените не енергията и какво ли още не. Просто трябва да има мислене малко повече и в детайли, а не да приемаме каквото ни каже телевизора.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #107
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Това с телевизора го пласирай някъде в Сибир. Да, Путлер не е виновен. Той е само причината. Виновен е цивилизованият свят, който е решил да сложи ред в джунглата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #108
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Да ви направя тема да си бъбрите за електроенергия а ?

    И @ ecotroniс объркай се пак с името на Путин и няма да ви кажа къде щея пратя темата .
    Не ми дреме за русофили/фоби и т.н.т .

    Темата е за БЪЛАРСКИ ПОЛИТИК - отклоните ли се - изчезва .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  4. #109
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Sunny View Post
    Да ви направя тема да си бъбрите за електроенергия а ?

    И @ ecotroniс объркай се пак с името на Путин и няма да ви кажа къде щея пратя темата .
    Не ми дреме за русофили/фоби и т.н.т .

    Темата е за БЪЛАРСКИ ПОЛИТИК - отклоните ли се - изчезва .
    Само на мен ли ми се струва, че ти се явяваш някакъв яростен защитник на Путлер?

    Каква е тази кремълска цензура, дето се напиняш да налагаш?

    Направо ми изтрий акаунта.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #110
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Ами ти прочети правилата и си прецени за хейт какво се прилага .
    Хейта в сурат тефтера или в телеграм канала ... тук без хейт
    Ако не ти харесва - съди ме
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  6. #111
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Да мразиш днес субекта, който е отговорен за нещастието на огромна част от населението на земята, си е наистина неетично.

    Демонстрации на "хейт" е имало и по отношение на много други политици, в т.ч. на българските, но странно, защо не съм видял подобна реакция от твоя страна.

    Да напомня и това, че блокира темата за войната в Украйна, а това е най-акруалната тема в момента.

    Тези 2 факта са достатъчни за да видя очевадното.

    Хубаво нещо са правилата, но е хубаво и да мериш с един аршин.

    Сега можеш да ме наказваш и за публично пререкание с модератор.

    Така че - давай смело. Няма да те съдя.
    Last edited by ecotronic; 29-09-2022 at 18:01.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #112
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Sunny View Post
    Да ви направя тема да си бъбрите за електроенергия а ?

    И @ ecotroniс объркай се пак с името на Путин и няма да ви кажа къде щея пратя темата .
    Не ми дреме за русофили/фоби и т.н.т .

    Темата е за БЪЛАРСКИ ПОЛИТИК - отклоните ли се - изчезва .
    Ами мисля, че сме в темата.
    Ако българския политик мислеше за народа и за неговото бъдеше, нямаше да се сътворят такива глупости и да плащаме за нищо. Ако Белене беше реализиран, днес не Сърбия и Македония щяха да ни молят за енергия, а и краката щяха да ни целуват. И така в следващите 50 години. А не да се чудим как ще изкараме тази зима. А най-вероятно и следващата и по-следващата...
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #113
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Демонстрации на "хейт" е имало и по отношение на много други политици, в т.ч. на българските, но странно, защо не съм видял подобна реакция от твоя страна.

    Да напомня и това, че блокира темата за войната в Украйна, а това е най-акруалната тема в момента.

    Тези 2 факта са достатъчни за да видя очевадното.

    Хубаво нещо са правилата, но е хубаво и да мериш с един аршин.
    Хейта няма да промени нищо,реално Путин не е докарал високите цени,а пазара.Причината за това е
    ,че Европа разчиташе на преференциално ниски НЕпазарни цени на руските ресурси.И поради това сама се постави в тежка зависимост .
    Ние не правим изключение.А реално участваме в един общ пазар в който се конкурираме с по-платежноспособни купувачи при ограничено предлагане.
    Путин просто обвърза търговията с политиката си,и резултата е,че и обемите на доставките , и цените вече са в зависимост от решението му да ни определи като приятелска или не приятелска държава .Безплатен обяд няма.
    Та въпроса е как ще диверсифицираме доставките си,при това положение .В случая, докато не подкрепяме неговата политика , Путин ще прави всичко възможно да сме от страната на булката.
    Но вероятно и да хейтим ,и да го възнасяме Путин, не променим ли отношението си по въпроса с енергийното осигуряване нищо добро не ни чака.
    Дълги години цената на газа за България беше почти двойно по-висока от тази за останалите купувачи в Европа,дори може да се твърди ,че бяхме в топ три.И заслугата за това беше на нашите продажни политици,които по непонятни за мен причини много държаха да сме енергийно осигурени единствено от руските доставки и въпреки по-високите цени и не правеха нищо за да доставят от други дестинации.
    Все още по отношение на нефтопродуктите зависимостта продължава,вероятно ще е така докато ни резнат и нефта.Дали ще го спрат Русия или от Европа в случая е без значение.
    А без доставка на суровини,при по-продължително бездействие единствената ни работеща рафинерия ще се превърне в старо желязо .За Лукойл не е проблем да спусне кепенците и ще се изнесе по-живо по здраво, като вероятно остави един куп задължения към бюджета,евентуално ще продаде пристанището и складовете на друга фирма,може да е дори собственост на някой продажен нашенец,чрез която ще продължи да печели от вноса горива,и бас слагам,че печалбата би била подобна на тази която реализира в момента.
    А нашите политици продължават да се дъвчат кой с кого да си бърка по-дупките .Май вече ги няма копейките ,а без тях няма и какво да ги обедини в любов към Русията.
    Last edited by 546; 29-09-2022 at 22:05.

  9. #114
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Ами мисля, че сме в темата.
    Ако българския политик мислеше за народа и за неговото бъдеше, нямаше да се сътворят такива глупости и да плащаме за нищо. Ако Белене беше реализиран, днес не Сърбия и Македония щяха да ни молят за енергия, а и краката щяха да ни целуват. И така в следващите 50 години. А не да се чудим как ще изкараме тази зима. А най-вероятно и следващата и по-следващата...
    Реално погледнато си прав .
    Ако българският политик мислеше за народа и Белене щеше да е готово и Южен поток , също така индистрията и селското стопанство щяха да работят .
    Но има едно голямо НО - българския политик е слуга на чужд господар и не гледа интереса на държавата и народа който го е избрал .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  10. #115
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Да мразиш днес субекта, който е отговорен за нещастието на огромна част от населението на земята, си е наистина неетично.

    Демонстрации на "хейт" е имало и по отношение на много други политици, в т.ч. на българските, но странно, защо не съм видял подобна реакция от твоя страна.

    Да напомня и това, че блокира темата за войната в Украйна, а това е най-акруалната тема в момента.

    Тези 2 факта са достатъчни за да видя очевадното.

    Хубаво нещо са правилата, но е хубаво и да мериш с един аршин.

    Сега можеш да ме наказваш и за публично пререкание с модератор.

    Така че - давай смело. Няма да те съдя.

    Темата за Украйна пропадна заради Боби и Иванов . Колко пъти помолих , казах , натъртих и не се спряха .
    Реално с теб там проблем съм нямал ако и да сме репликирали то сме водили диалог без обиди и категоризации .

    Относно "други политици" - Да наричаме Бойко Борисов - Тиква , просто Киро - прост Киро и други обществени личности с епитети само показва личната ни култура .
    Смятам ,че винаги съм бил толерантен докато не започне да се преекспонира по въпроса .
    А защо да те наказвам ? Между диалог и пререкание аз правя разлика . Надявам се и ти .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  11. #116
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Именно.
    .
    За миналата година АЕЦ-а е произвеждал само 40% от деня/часа на минимално потребление - на 3 май в 5 часа. - около 1 ГВт.
    И това ти казва че имаме нужда от още реактори!?
    Управляват се те реакторите, само че реагират много мудно.
    И да когато оперираме само на пазарът ден напред, процентът на ядрената енергия ще е малък. Погледни назад 10 - тина години. Спомни си че преди 3-4 години предлагахме ток на безценица, и нямаше кой да купува.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  12. #117
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Има си и към момента оферти ,македонците сега са склонни на дългосрочен договор.Естествено на по-ниски от текущите пазарни цени, близки до себестойността.

  13. #118
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    И това ти казва че имаме нужда от още реактори!?
    Да, защото и на 100% да е работила АЕЦ-а, пак трябва да "доливаме" от вън. Защото първо трябва да осигурим използване на ония, скъпите енергопроизводители, пък след това от евтините.
    И колко бавно реагира АЕЦ-а според теб? Колко време е необходимо да се смъкне от 2 ГВт на 1 ГВт? Не е ли по-логично да се държи баланс с много по-голям принос на АЕЦ-а, а не с въглищата? Или викаш Франция и тя не знае как да го прави. Риторични въпроси.
    Last edited by BO; 29-09-2022 at 19:22.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  14. #119
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by Sunny View Post
    Реално погледнато си прав .
    Ако българският политик мислеше за народа и Белене щеше да е готово и Южен поток , също така индистрията и селското стопанство щяха да работят .
    Но има едно голямо НО - българския политик е слуга на чужд господар и не гледа интереса на държавата и народа който го е избрал .
    Южен поток от Москва искаха ние да инвестираме на 100%,а да наш само половината,полечка-лечка,докато се договаряха с нашите политици , цената на проекта се удвои,ние трябваше да си поемем нашите 50% при удвоените цени-тоест цялата сума,като и финансирането да е с руски капитали,но ние им връщаме това което са ни дали с лихвите от таксите за транзит,като идеята на руснаците беше да си продават газа както намерят за добре,а не ние да го търгуваме след като е доставен на наша територия .Газа си оставаше тяхна собственост,не ни го продаваха.Турците направиха нещо друго,газа става техен и те го продават,печалбите са за турците,евала на Ердоган.Естествено,ако беше реализиран Южен поток,Ердоган нямаше да има шанс да договори такива условия.Просто Путин нямаше друг избор и му уйдиса на условията.После Турция касира малко кинти,та си купи някви руски ракети,май и някакви реактори за АЕЦ договориха,един вид чисти сметки-добри приятели.
    Анадъм?
    С Белене схемата е подобна на Южен поток,но разликата е ,че накрая се насочиха към китайско финансиране,вероятно пак с частни руски капитали ,представени под шапката на китайската държавна компания.Там те си имат доволно много съвместни проекти и не им е проблем да си въртят врътките както си искат.Причината е ,защото в случая с Южен поток от ЕС изтъкнаха не пазарното финансиране и настояха да се променят условията.Тогава на братушките не им хареса идеята да им се бъркат и съответно спуснаха завесата за край на театъра.
    Та обявихме конкурс за Белене,но без да има договор за изкупуване и китайците бяха с най-добра оферта,но искаха гаранции ,че все пак ще си избият инвестицията.Междувременно и инвестицията малко се преоцени-към два и половина пъти. Е напълно нормално ,трябва да има все пак и някъв келепир,особено ако няма договор за изкупуване,никой няма да инвестира за слава. После ние се отказахме.Нямало пазар за тока.
    Това си спомням,ако имаш нещо да добавиш -ти си.
    Last edited by 546; 29-09-2022 at 22:19.

  15. #120
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Да, защото и на 100% да е работила АЕЦ-а, пак трябва да "доливаме" от вън. Защото първо трябва да осигурим използване на ония, скъпите енергопроизводители, пък след това от евтините.
    И колко бавно реагира АЕЦ-а според теб? Колко време е необходимо да се смъкне от 2 ГВт на 1 ГВт? Не е ли по-логично да се държи баланс с много по-голям принос на АЕЦ-а, а не с въглищата? Или викаш Франция и тя не знае как да го прави. Риторични въпроси.
    Първо Франция като икономика е несравнима с нашата. Второ - процентно дялът на атомна енергия е сходен с нашият, въпреки че имат много по вече реактори, с много по малка процентна мощност за всеки един от тях. Предложих ти да погледнеш 10 - тина години назад, как стоят нещата.
    Не зная точното време за което се изключва един реактор. Като минимум са дни мисля.
    Блпк 5 - 1072 мегавата, блок 6 - 0. В момента.
    p.p. Сханах - риторични въпроси...
    Докато ги задаваш, вземи се запитай - що е то променливотоков генератор, що е то мрежа от такива, що е то фазова разлика, честота на генерациите, изходно напрежение, изходна мощност....
    Изобшо не става въпрос за математика от началното училище.
    Обаче.....понеже единият реактор дори днес не бачка, ни трябват още - прав си. Ако не ме караш аз да ги плащам, пей сърце, не ми дреме. Ама ти искаш точно това. Нещо не ме кефи тая ситуация!
    Last edited by ivan dimitrov; 29-09-2022 at 22:45.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

Page 8 of 37 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •