Page 6 of 37 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 76 to 90 of 550

Thread: Какво означава да си български политик...?

  1. #76
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Аааа,наште сигани не са прости ,за кво им е да превземат света,че то туй си е беля на главата бе Бате,те само ще гепят колко да не са капо, и после ......маймуните отиват да бачкат ,че да станат хора в 6 без 10,а те продължават купона с
    https://www.youtube.com/watch?v=k7nZQoPCh7Y
    Идеше дума не точно за наште мангали, а за араби и азиатци....нали говорим в световен мащаб....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  2. #77
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    С Еко сме на едно и също мнение гледам.
    Гледаш, ама не виждаш..))
    А Наздраве...
    п.п..чети последователно кво пишем...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #78
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Аааа ,не позна тука,чета аз,ред по ред,само дето не мога я фана последователността.Това не е проблем, надявам се...

  4. #79
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Бо, ти наистина ли считаш, че зелените истории са по-вредни от ядрената пепел?
    Алтернативен въпрос - ти сега не си ли по-щастлив от ситуацията, че може да има пепел, защото ще бъде съставена от изгарянето и на Русия. Както сам си казал, жертваш всичко само и само ония да измрат. Склонен си да изгориш село дори, само и само да изгори конкретна къща.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  5. #80
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Аааа ,не позна тука,чета аз,ред по ред,само дето не мога я фана последователността.Това не е проблем, надявам се...
    Е това е проблема....писането не е като действията.....политиците лъжат последователно...а народа го обира, независимо къде по света...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #81
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Е това е проблема....писането не е като действията.....политиците лъжат последователно...а народа го обира, независимо къде по света...
    Е да де,политиците ясно кво правят,обаче въпроса е къде сме ние в целата схема и кво праим ,че да не ни цакат с топла бира.
    Нещо действия ,размърдване ?
    Или само пишем?

  7. #82
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Точно за това говоря. Ако имаше разум. У "великия" руски человек. А сега западният разум ще трябва да оправя нещата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #83
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Алтернативен въпрос - ти сега не си ли по-щастлив от ситуацията, че може да има пепел, защото ще бъде съставена от изгарянето и на Русия. Както сам си казал, жертваш всичко само и само ония да измрат. Склонен си да изгориш село дори, само и само да изгори конкретна къща.
    Никак не съм щастлив. Щях да съм щастлив, ако западът беше действал, както би трябвало и така нещата щяха да са приключили до края на миналия март.

    Сега не искам Русия в пепел, но e много вероятно, тя сама да се изпепели. Нали се сещаш, че ако не се стигне до ядрен катаклизъм, ще има едни няколкостотин хиляди сърдити руснаци, които ще се завърнат с оръжие в ръка, ще са разбрали истината и ще искат виновните.

    На фона на това и в предвид на огромното количество оръжие, включае ядреното, великата октомврийска революция би бледняла.

    Това е доста страшен сценарий и за самия запад.
    Last edited by ecotronic; 27-09-2022 at 22:39.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #84
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Сценария включва Урал да е бъдещата полско-китайската граница,а столица на Русия ,ако има такава най-вероятно ще е Калининград.
    Казаха ми ,че Мистър Си е неотдавна е заповядал на армията да се подготви за реални действия.
    А голямата грешка на Путин е,че си мисли ,че китайците ще го подкрепят.Единственото което ще стане според неговите очаквания е ,че китайците ще разположат сериозен контингент в Сибир .Както би казал Бат Бойко,Мистър Си ще го ... с двеста.
    Last edited by 546; 27-09-2022 at 23:10.

  10. #85
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако ти считаш, че си нямал господар, при това хем беден, хем нагъл, хем циничен, хем тираничен по времето когато си живял "спокойно и сигурно", то ти наистина следва да се замислиш върху собствената си идеологическа слепота.
    Точно над мнението ти е написано
    ...пак ще получаваш заповеди(то е ясно - преживели сме го вече),...
    Дали считам, че съм нямал господар?

    П.С. След щадящото поскъпване от 40% на топлото за юли, ето и новото, което се задава: https://www.focus-news.net/novini/By...ensira-1407573

    Цената, която се знаеше(и това е само икономически), че ще заплатим, е важната и показателна, кой е идеологически заслепен...
    Last edited by TRENDi; 28-09-2022 at 07:51. Reason: Добавка...
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  11. #86
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Вече до там ли я докарахме ,че цената на топлото да ни определя идеологическата позиция ?

    Гледам в сайта на нашия Електроенергиен системен оператор,че в момента работи само единия блок в Козлодуй и произвежда 1069mWh,а изнасяме 1200.
    Въпросче- ако през зимата работят и двата блока колко ток можем да изнасяме и на каква цена?
    Печалбата от АЕЦ-а дали да се използва за компенсация на по-високите разходи на топлофикациите за газ или да се използва за изграждане на нови ядрени мощности?
    Ето ти казус с политически уклон.И идеологически донякъде,щом цената на топлото влияе на идеологията ни.
    Утре вероятно ще има официално откриване на тъй дълго изграждания нов газопровод към Гърция,според теб това ще повлияе ли на цената на топлото ,а от там и на нашата идеологическа позиция?

    А по въпроса за зелената енергия ми е интересно мнението ти ,като въпроса ми е следния:
    Според теб евентуална промяна в закона за изграждане на малки мощности до 30кW (а защо не да бъдат например до 60kW ),с цел облекчаване на разрешителния режим за изграждане на мощности за производство на ел.енергия от възобновяеми източници как би се отразила на цената на топлото,а от там и на идеологическото ни заслепяване?
    Или смяташ ,че това е излишно,при положение,че един дългосрочен договор с Газпром би ни гарантирал по-ниска цена на мегават?И какво би ни гарантирало ,че няма да има едностранни промени по този договор в бъдеще.Независимо какви са причините -война,санкции и т.н.
    Да ти кажа,според мен, със 100% сигурност Слънцето ще продължава да свети още бая време ,а колкото до газта,нещо не съм убеден ,че Русия ще бъде в близките години търговски партньор на който може да се има доверие и Газпром ще е фирма способна да изпълнява договорите си .
    Last edited by 546; 28-09-2022 at 12:35.

  12. #87
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Станаха известни резултатите от референдумите в Донбас, Херсон и Запорожието. ГЕРБ печели убедително.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #88
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Обаче евентуално само Нинова ще им я признае победата и то ,ако успее да намери подходящите експерти по провеждане на референдуми.

  14. #89
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    ...
    Въпросче- ако през зимата работят и двата блока колко ток можем да изнасяме и на каква цена?
    Печалбата от АЕЦ-а дали да се използва за компенсация на по-високите разходи на топлофикациите за газ или да се използва за изграждане на нови ядрени мощности?
    Ето ти казус с политически уклон.И идеологически донякъде,щом цената на топлото влияе на идеологията ни.
    Утре вероятно ще има официално откриване на тъй дълго изграждания нов газопровод към Гърция,според теб това ще повлияе ли на цената на топлото ,а от там и на нашата идеологическа позиция?

    А по въпроса за зелената енергия ми е интересно мнението ти ,като въпроса ми е следния:
    ...
    Въпросът трябва да е защо да работят 2 блока, като можеше да са 6+?
    Да се използва за изграждане на нови ядрени мощности(е мнението ми), което можеше отново отдавна да е факт. Това трябва да ти отговори и какво е мнението ми за зелената енергия(не съм дълбал там), за мен от повърхностното ми познание по въпроса е зелена измама, т.е. още един начин да те цакат, изнудват и държат на къс повод.

    След като санкциите на Русия се налагат избирателно, не мисля, че тези, които им ги налагат имат някакви притеснения, дали руските компании ще си изпълнят договорите, нашите платеняци (помярите-политици-дупетати, за които е темата), обаче са силно притеснени.
    Късогледство има наоколо, но не и при мен.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  15. #90
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Вече до там ли я докарахме ,че цената на топлото да ни определя идеологическата позиция ?

    Гледам в сайта на нашия Електроенергиен системен оператор,че в момента работи само единия блок в Козлодуй и произвежда 1069mWh,а изнасяме 1200.
    Въпросче- ако през зимата работят и двата блока колко ток можем да изнасяме и на каква цена?
    Печалбата от АЕЦ-а дали да се използва за компенсация на по-високите разходи на топлофикациите за газ или да се използва за изграждане на нови ядрени мощности?
    Ето ти казус с политически уклон.И идеологически донякъде,щом цената на топлото влияе на идеологията ни.
    Утре вероятно ще има официално откриване на тъй дълго изграждания нов газопровод към Гърция,според теб това ще повлияе ли на цената на топлото ,а от там и на нашата идеологическа позиция?

    А по въпроса за зелената енергия ми е интересно мнението ти ,като въпроса ми е следния:
    Според теб евентуална промяна в закона за изграждане на малки мощности до 30кW (а защо не да бъдат например до 60kW ),с цел облекчаване на разрешителния режим за изграждане на мощности за производство на ел.енергия от възобновяеми източници как би се отразила на цената на топлото,а от там и на идеологическото ни заслепяване?
    Или смяташ ,че това е излишно,при положение,че един дългосрочен договор с Газпром би ни гарантирал по-ниска цена на мегават?И какво би ни гарантирало ,че няма да има едностранни промени по този договор в бъдеще.Независимо какви са причините -война,санкции и т.н.
    Да ти кажа,според мен, със 100% сигурност Слънцето ще продължава да свети още бая време ,а колкото до газта,нещо не съм убеден ,че Русия ще бъде в близките години търговски партньор на който може да се има доверие и Газпром ще е фирма способна да изпълнява договорите си .
    Това дето го гледаш сега, с посоката на токът, е изключение. Моментът за денацификация на Украйна беше избран перфектно. Маса фирми прекратиха дългосрочните си договори за тоци, заради ковид. И точно когато производството се възобнови се оказаха на пазарът "ден напред" с недостиг на производство на електричество в европейски мащаб. Като имаш предвид втората половина на поста си, и това че пазарът не търпи "дупки" , и това че аец се изгражда за десетки година а "зелените" системи за няколко месеца и изискват мноооооого по малки инвестиции - защо мислиш че ни трябва нова аец?
    Из нета има таблички за процентното съотношение на производството на тоци на годишна база, за години назад. Вземи ги поогледай.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

Page 6 of 37 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •