Page 24 of 37 FirstFirst ... 14222324252634 ... LastLast
Results 346 to 360 of 550

Thread: Какво означава да си български политик...?

  1. #346
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Да, файда няма да умуваш, колко били прибрали Костов или Божков а дума да не обелваш за КТБ.
    Файда няма да обясняваш, че трябва да се дупим на Рашия за да не влезем във войната, при положение, че вече сме във война.
    Файда няма да създаваш хартиена буря а дума да не обелваш за електронно гласуване.

    .............

    Файда няма от това да повтаряш стари мантри, вместо да започнеш да мислиш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #347
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Не те разбирам.....иначе откликвам на МОЛБА...!
    п.п...май пак съм ти симпатичен...))
    След всяко изречение, което пишеш в тоя раздел, ми ставаш все по малко симпатичен.
    Прочети си постът. помисли и го коригирай.

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post

    Файда няма да създаваш хартиена буря а дума да не обелваш за електронно гласуване..
    Ако искаме да сме демократична държава, трябва да се гласува и с хартиена бюлетина. Или най малко - да се отмени задължителното гласуване.
    ако не са важни принципите - държавата си губи смисъла.
    Last edited by ivan dimitrov; 01-12-2022 at 21:32.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #348
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Да, файда няма да умуваш, колко били прибрали Костов или Божков а дума да не обелваш за КТБ.
    Файда няма да обясняваш, че трябва да се дупим на Рашия за да не влезем във войната, при положение, че вече сме във война.
    Файда няма да създаваш хартиена буря а дума да не обелваш за електронно гласуване.

    .............

    Файда няма от това да повтаряш стари мантри, вместо да започнеш да мислиш.
    Не е така....по темата за Украйна казах, че няма да взимам отношение след като я обнових въпреки нарушението което направих спрямо правилата на форума....аз там исках да бъдем независими...не подържам никой, защото Украйна и който и да е, дали ни подържаха в Балканската война....тя тогава не съществуваше, ама айде....КТБ е продължение на ония фалирали банки в прехода, ама с нови лица наследници на прехода Пеевски и Бойко и вечното ДПС пак създадено от ДС....и затова съм дал мнение в други теми....никога не съм казвал. че трябва да се дупим на Русия, ако е обратното ме цитирай....но ти казвам, че Иван Костов с продажбата на Нефтохим на Лукойл, по голямо дупене и то платено не е имало.....ако някой защитава ръшаните безплатно, това не е дупене...а просто промит мозък и обеждение....но тук в темата смятам, че иде реч за друго...
    И какво да ти кажа за електроното гласуване...?....ти защо не ползуваш аналогов телефон..?...или от първите мобилни, а си на смартфон.....сам може да си обясниш....на всякъде може да те подслушват или манипулират, ако пожелаят...много по в час си с тези системи от мен...
    Last edited by Бобби; 01-12-2022 at 21:47.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  4. #349
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    До сега сме оцеляли, защото сме били войнствено настроени....историята ни го показва!
    Но сега затъваме защото сме станали продажници, пак историята ни го показва!
    И ако утре ни заръчат от Европа нашият капитан на националният отбор по футбол да сложи лентата с цветовете на дъгата, ние ще го направим....
    Няма да споря повече, защото педерастията ни превзема....
    Не ми се нравят доста обществени виждания, който се смятат за правилни, но всеки има право на мнение...')
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #350
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Не е така.....
    Не трябва да разглеждаш всичко "казано", като такова по твой адрес. Още по-малко, когато не са те цитирали......

    Просто си ги чешем....

    Сега аз ще те питам по въпроса за електронното гласуване.....

    Имаш ли идея, защо се лансира теорията за лесното му подслушване/манипулиране а пък в същото време, хората нямат проблем, като ползват същата тази технология при управлението на банковите си сметки?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #351
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Няма да споря повече, защото педерастията ни превзема....
    Не ми се нравят доста обществени виждания, който се смятат за правилни, но всеки има право на мнение...')
    Самият факт, че никой няма да те преследва за това, че си изказал мнението си, е една от великите ценности, които човечеството е постигнало.

    Но някой ти е казал, че трябва да виждаш само педерастията а ти с охота го повтаряш.

    Нарича се толерантност към различните. Това е друга велика ценност на демократичните общества.

    Някой ден, може и да го разбереш. Когато го загубиш.

    Изобщо, едва ли има по-лесно нещо от това да живееш в демокрация и да плюеш по нея.
    Last edited by ecotronic; 01-12-2022 at 22:22.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #352
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post

    Имаш ли идея, защо се лансира теорията за лесното му подслушване/манипулиране а пък в същото време, хората нямат проблем, като ползват същата тази технология при управлението на банковите си сметки?
    Аз имам.
    Вероятно защото хакнаха НАП. А банките, в които банкираш онлайн, не са държавни. Може би и заради това, че изръсихме десетки милиони, за нещо което беше излишно. "Продължаваме Простотиите" загубиха изборите и с машинен вот, ще ги загубят и с хартиен и с електронен. Изчегъртването не се състоя, а и няма.
    Първо електронно правителство - после електронно гласуване. Това е естественият ред.
    Ползите са несъмнени, не му е времето просто.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  8. #353
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    И кво накрая измислиха снощи дето заседаваха по нощите,някой следи ли им тъпотиите на тия сегашните парламентаристи?

  9. #354

    Default

    Единственото полезно което може да произлезе от сегашното "Народно събрание" и неговите депутати и от цялата политическа ситуация в България е взаимна анихилация на политическите партии и на паразитите и плазмодиите в тях.

    Горното се отнася за всички политически партии без изключение. За някои важи с пълна сила - 101%, за други важи 93%, но като цяло се отнася за всички без изключение.

    Отнася се за всички, тъй като никой от тях(политическите субекти) не решава реално и на дава никакви решения на съществуващите проблеми на обществото, държавата и народа...

    П.П.
    Безполезни са целта за която са изпратени(избрани) там. Нямат капацитет да свършат работата за която са избрани.

    П.П.2.
    Второто полезно нещо което ще бъде извлечено от цялата ситуация е, че ГЕРБ започват да губят трайно влияние и гласове. Сутринта доколкото имаше "проучване" в една от телевизиите (чрез он лайн гласуване) по време на един от сутрешните блокове, около 80% от гласувалите не одобряват "появата"(връщането) на хартиените бюлетини в изборния процес като основен начин за гласуване.
    Това неодобрение ще се прехвърли и към ГЕРБ-СДС и надявам се към БС(К)П..
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #355
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Явно целият свят се състои от лумпени, щом гласува с хартиени бюлетини, но за нас - висшата раса, това представлява ужасно голям проблем.
    На кривата ракета, космосът и пречи.

    Не знам, какви "онлайн допитвания" вещаят падението на ГЕРБ, но към момента, мисля, че основното падение е това на ПП и много скоро, ще се озоват при ИТН.

    Изобщо - да започнем с това, истерията, вън от парламента.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #356

    Default

    За "целият свят" не зная, но зная че в Западна Европа няма такъв процент недействителни хартиени бюлетини какъвто има при нас - едно от последните гласувания(преди да се появи ПП на политическия хоризонт) имаше около 180 000 такива бюлетини... = 9% недействителни бюлетини от гласувалите(при 2 000 000 гласували)...Хайде от мен да мине - бяха 2 милиона и нещо гласували и % недействителни бюлетини беше = 8% ... : https://iped.bg/shoomsaw/2021/11/Bal...alyss_irps.pdf

    https://www.mediapool.bg/rekordni-70...ews185567.html

    https://transparency.bg/%D0%BE%D1%82...9%D1%81%D1%82/

    Отделно за разлика от "при нас" в Германия примерно както се появи явлението "купуване" и "продаване" на гласове, тези които ги хванаха немския съд с присъдата "виновен за купуване/продаване на глас(ове)" ги лишава "до живот от право на гласуване". При нас законодателя е казал "Минаваш с една глоба" или "Минаваш условно" и "хайде отново на пазара на гласове да купуваш/продаваш".

    За немците са важни принципите и правилата, за нас важна е далаверата/алъш вериша...
    Затова преди време казах, че "политиката няма нищо общо с бизнеса и търговията", но отново не схвана какво казах и "тръгна да ме оборваш"...

    Та не зная какви сравнения правиш, но са меко казано неадекватни, особено когато сравняваш България с Германия и българи с немци/западняци...


    П.П.

    Всички сегашни "да се озоват при ИТН", само ИТН да не се озове отново в парламента...

    А колкото повече кухи партии и политици харчат нахалос пари по избори, толкова по-бързо България ще излезе от политическата дупка в която я вкараха същите тези с алъш вериша ...
    Last edited by alfa racer GTA; 02-12-2022 at 22:03.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #357
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Да решаваш проблема с недействителния вот, като забраняваш хартиените бюлетини е същото, като да пукаш гумите на колите за да намаляваш ПТП-тата.

    Иначе за разликата между нашенските и немските санкции за търговия с вот, си напълно прав. Само не знам, докога ще търпим очевадното беззаконие и толерирането на престъпленията?
    При положение, че има откъде да видим, кое и как се прави.

    Нещо като с онова космическо нещо, наречено "бонус малус" и за което само един Господ и стари баби знаят, защо у нас, не се въвежда.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #358

    Default

    И за другото съм прав, но ти не го осъзнаваш. Защо трябва да чакаш да се стига до нарушение на законодателството или до грешка(при гласуване), като можеш и двете да ги превантираш/предотвратиш преди това?
    Превантивният предварителен контрол е по-добър вариант за решаване на проблем, отколкото да чакаш да се осере положението и "да разчиташ някой да си свърши работата".
    Ами то за 30 години се доказа, че прокуратурата не си върши работата. Е, ти на прокуратурата ли разчиташ да осъществява "последващ контрол" при купуването и продаването на гласове? Че то това е след приключил факт/свирен мач = след дъжд качулка = приключили избори... И ще те управляват точно тези които са "направили" тези 180 000 бюлетини невалидни...
    С изборни машини = 0.001% невалидни бюлетини. За цяла България бяха под 200 бюлетини...

    Отгоре на това досега няма случай да са касирани избори поради голям брой невалидни бюлетини...На теория невалидните бюлетини може да станат и 1 000 000, ако това устройва този който е на власт и контролира изборите и броенето. Няма записан вариант в законодателството при който "при еди какъв си % невалидни бюлетини изборите се касират"...

    Едните се стремят, чрез контролираните чрез техни кметове и общински съветници общински съвети в общините и зависими от тях избиратели в тези общини да спечелят служебна победа за сметка на избирателя независимо как е гласувал последният, а другите се стремят да осигурят избирателен процес в който човешкият фактор при броенето и човешкатa грешка са сведени до минимум и максимално обективно е отчетен вотът на избирателя.


    Кое е по-доброто решение - превантивен или последващ контрол...Да вървиш след фактите и "да сърбаш кашата" или да предотвратяваш забъркването на тази каша от някой друг, която най-накрая след изборите ще трябва ти да сърбаш следващите 4 години...

    Еко, имаш ли и най-бегло понятие колко неграмотни назначават в тези изборни секционни избирателни комисии? Та дори и в РИКовете има такива, които не само пишат с граматични грешки, но дори има случаи и на такива които не могат да четат...
    Те не могат да четат, ти искаш "да смятат гласовете" на избирателите...

    На Запад всичко е направено максимално опростено, за да е по-лесно на простите хора. Всичко е "снижено" до "интелектът" на простия човек, за да се избегне неразбиране и грешки. У нас е обратното. И това се дължи на едно неразбиране на ситуацията и изобщо проблематиката и наследения от комунизма бюрократизъм и бумащина, та обикновеният човек да се смачка, да се демотивира и да се откаже от това което иска...
    Усложняване - това е основното у нас.

    За да го опиша с техническа ситуация ще покажа следното: в днешно време в новите автомобили все повече се налагат законодателно задължителни "асистенти за безопасност", като например "асистент за сблъсък" било с кола отпред, било с пешеходец.
    Защо се прави това, ако човек може и сам? Ами защото "машината го може по-добре" и има много голяма вероятност там където човекът не успява машината/компютъра да успее...
    Например в една такава ситуация: https://www.youtube.com/watch?v=xZ1jhTJ2_R8

    https://www.youtube.com/watch?v=mr_CqHOdTO4

    и
    Едва ли водачът на автомобил щеше да избегне удара с внезапно изскочило пред колата му диво прасе. Обаче асистентът за предотвратяване на сблъсък успява.

    Е, същото е и с онези "прасета" в СИК-овете (секционните избирателни комисии) - те не могат и не знаят как да боравят с тези документи и не могат да смятат. Затова = машини. Същото е и с избирателите...

    По същият начин се правят с машини и изборите в САЩ.

    Не ме разбирай погрешно - предпочитам хората да го правят, но само ако са достатъчно грамотни. А те не са, и за съжаление някои нямат никакво желание да се ограмотяват. Те просто искат да консумират и да задоволяват първичните си нужди. Образованието и грамотността не са им приоритет...А "Насила хубост не става" е казал народът...

    В такива случаи единственият изход е там където грешат, това да се направи по начин предотвратяващ грешките им...

    Същото като с водача - колкото и да напиняш педала на газта, в един момент при опасност да блъснеш някой се намесва "асистента" взима ти управлението и предпазва от простотията ти и теб и онзи който ще блъснеш...

    П.П.
    И аз не харесвам това положение, но "всички сме в един клас/държава" и на отличниците и двойкаджиите пишат на края на годината "средно аритметично" като оценка...И когато двойкаджиите преобладават...= "страдание му е майката"...

    Като малките деца сме = за да не паднат ги слагат в проходилка...

    Изходът е образование, но както казах не всички имат желание да се образоват и ограмотяват.Примери у форума колкото щеш...
    Отделно дори и 100% да имат желание да се образоват, то това отнема време и няма да се случи за следващите избори, нито вероятно за по-следващите... Едно 4-5 години си трябва...
    И това ако 100% от гражданята в СИК-вете и избирателите имат желаниение да се ограмотяват...Та първите да могат да броят, а вторите да гласуват валидно...

    Колкото и да не ми е кеф да го кажа/констатирам - единственото работещо решение сега е изместването на човешкия фактор взимащ решение веднага и на място в процесът на гласуване от предварително създаден човешки алгоритъм изпълняван от машина/компютър.

    И аз съм съгласен, че са истерични, ама по-добри не сме избрали --> с това разполагаме в момента. Use it or lose it.

    П.П.2

    Не е/са това основните проблеми за решаване, но на първо време е необходимо "изчегъртване" на оня от Банкя.
    След това всичко по реда си.

    И тези които са сега и точат зъбки за властта(ПП и ДБ) няма да решат проблемите, но ако Бай Бозук от Банкя остане, изобщо никакъв проблем няма да се реши.

    Когато дойде на власт имаше 2 външнополитически проблема да реши и 3 вътрешно политически. За 12 години не реши нито един от тези проблеми...

    Няма кой да му дава/чака още време/години да обещава "решаване" на ...
    Last edited by alfa racer GTA; 03-12-2022 at 10:38.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #359
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    С почти всичко, което си написал, съм съгласен. Имам само 2 забележки:

    1 - Съществуват немалко хора, които поради една или друга причина, си искат хартиената бюлетина и в това няма непременно злонамереност. Да ги накараш да се откажат от нея, е меко казано - недемократично.
    Поради това, какъв е проблемът да има смесен вот? Като си убеден, че ще ти затрият вота, ползваш машината.

    2 - Единственият правилен начин да разкараш някого от управлението е да предложиш по-добра алтернатива. Нескопосаното "изчегъртване", често пъти, води до обратния резултат. Нещо, което, според мен, се случи - бетониране, вместо отстраняване.

    Самият аз, за сефте, на предпоследните избори, гласувах за ГЕРБ, не защото съм фен на Борисов а защото, не ми харесаха "изчегъртвачите.

    Каква алтернатива е психически неуравновесеният субект - Кирчо?

    Имах нелошо мнение за Асен Василев
    до момента в който той каза, че нямало значение, откъде ще купуваме газ, стига той да е по-евтин.
    Last edited by ecotronic; 03-12-2022 at 12:00.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #360
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Гледам истерията на "държавните ни мъже" по повод холандктото противопоставяне на приемането ни в Шенген и се питам - неоснователни ли са забележките на холандците?
    Не е ли вярно, че не се справяме с мигрантския поток? Не е ли вярно, че не се справяме с корупцията? Не е ли вярно, че политическата нестабилност у нас е факт?
    .............

    Стефан Янев предложил, в ответна мярка да блокираме всички холандски предложения в ЕП.

    Че това е, като да ти пишат, основателно, слаба оценка на домашното а ти да идеш да чупиш прозорците на даскала.

    С подобен политически манталитет, е нормално да си седим все на мястото на катраника.
    Last edited by ecotronic; 03-12-2022 at 22:04.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 24 of 37 FirstFirst ... 14222324252634 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •