Page 11 of 37 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 151 to 165 of 550

Thread: Какво означава да си български политик...?

  1. #151
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by ДТИванов View Post
    Отговори ми само на този въпрос: съгласен ли си ядрените отпадъци от Белене да се съхраняват в твоята община?
    Да. Реално ядрени отпадъци се съхраняват на точно 3.68 километра от прозореца на къщата ми.
    Дали имам някакви страхове - задавал съм си и си задавам хипотетични въпроси. Също съм си задавал въпроси какво ще стане ако някой наркоман ме смаже с колата му. Все неща, от които няма спасение, но статистиката и живота засега са на моя страна, а страховете нека бъдат в главите на хората.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #152
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Да. Реално ядрени отпадъци се съхраняват на точно 3.68 километра от прозореца на къщата ми..
    Със студена или топла светлина светиш нощем?
    Дори и черният хумор е хумор. Моля извини ме!
    Страхът и инстинктът за самосъхранение, са едно и също нещо. пренебрегвайки го, някой са наричани герои, други - идиоти.
    Докато си задаваш въпроси - всичко е наред. Продължавай, МОЛЯ!
    Е, няма лошо и да отговаряш на въпроси, де. Питаха те - искаш ли ядрени отпадъци от ядрена централа, да се съхраняват в близост до домът ти. Не просто - ядрени отпадъци.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #153
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Със студена или топла светлина светиш нощем?
    Дори и черният хумор е хумор. Моля извини ме!
    Страхът и инстинктът за самосъхранение, са едно и също нещо. пренебрегвайки го, някой са наричани герои, други - идиоти.
    Докато си задаваш въпроси - всичко е наред. Продължавай, МОЛЯ!
    Е, няма лошо и да отговаряш на въпроси, де. Питаха те - искаш ли ядрени отпадъци от ядрена централа, да се съхраняват в близост до домът ти. Не просто - ядрени отпадъци.
    Мисля, че отговорих много точно и директно. Виж изречението. Питат - отговарям с една дума. И обяснявам дори текущото ми положение.
    Иначе светя в синьо май. Ама нещо пулсира. Явно липсва достатъчно енергия, за да поддържа светлината стабилна.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #154
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Мисля, че отговорих много точно и директно. Виж изречението. Питат - отговарям с една дума. И обяснявам дори текущото ми положение.
    Иначе светя в синьо май. Ама нещо пулсира. Явно липсва достатъчно енергия, за да поддържа светлината стабилна.
    Не че се заяждам, но въпросът беше малко по конкретен. Белене е проект за ядрена централа, отпадъците от там биха били - отпадъци от ядрена централа. Та - не е едно и също, да кажеш че нямаш против, и да кажеш че някакви отпадъци се съхраняват наблизо.
    Ако питаш мен - докато светиш в син цвят - наред е. а на мен ми е все едно дали ядрените отпадъци ще се съхраняват тук, или в сибир, в контейнери на открито. Както и дали ще са от наша, френска или руска централа.

    п.п. В смисъл - ако беше само началното - "да", нямаше да има неяснота.
    Last edited by ivan dimitrov; 03-10-2022 at 22:22.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  5. #155

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Аз пък мисля, че "народът", е силно подценяван. Аз съм народът. Ти не си ли!?
    Да, всеки народ си заслужава управлението.
    Ми не, колкото и претенциозно да звучи. Не се чувствам част от народа, който ми обяснява колко хубаво е било по времето на соца, фалирал държавата три пъти, колко велика е руската армия (край на вица), колко сме умни ние българите, и т.н.

  6. #156
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by ДТИванов View Post
    Ми не, колкото и претенциозно да звучи. Не се чувствам част от народа, който ми обяснява колко хубаво е било по времето на соца, фалирал държавата три пъти, колко велика е руската армия (край на вица), колко сме умни ние българите, и т.н.
    Кога съм ти обяснявал нещо такова!? И какво ако съм!?
    Аз съм народът! След като ти не си - що за претенции имаш!?

    Не става така! Не може да "изчегъртваш" 1/3 от населението, и да искаш да управляваш. Не може да ми обясняваш че си дясна партия и да се овъртолиш с две леви и едни популисти, и да ми обясняваш че ... видиш ли далеч по дясната е отровна. Може да си ме лъгал 15- 20г, вече - не.
    Революцията може и да дойде, като гледам.......
    Задавайте си въпроси и търсете отговори, бе хора!
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  7. #157

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Кога съм ти обяснявал нещо такова!? И какво ако съм!?
    Аз съм народът! След като ти не си - що за претенции имаш!?

    Не става така! Не може да "изчегъртваш" 1/3 от населението, и да искаш да управляваш. Не може да ми обясняваш че си дясна партия и да се овъртолиш с две леви и едни популисти, и да ми обясняваш че ... видиш ли далеч по дясната е отровна. Може да си ме лъгал 15- 20г, вече - не.
    Революцията може и да дойде, като гледам.......
    Задавайте си въпроси и търсете отговори, бе хора!
    Претенции? Към Вас? Нямам спомен да съм имал каквито и да е претенции към Вас, ама знам ли, на 55 може и да съм почнал да забравям. А т.нар. далеч по-дясна първо е чисто популистка, а не дясна, и второ, не не просто отровна, тя е силно токсична!

  8. #158
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by ДТИванов View Post
    Претенции? Към Вас? Нямам спомен да съм имал каквито и да е претенции към Вас, ама знам ли, на 55 може и да съм почнал да забравям. А т.нар. далеч по-дясна първо е чисто популистка, а не дясна, и второ, не не просто отровна, тя е силно токсична!
    Това е друго! Друго е да се обръщаш към мен Народът уважително! На 56, може да ви доъде и друг "акъл", господине, както стана при мен. След като бях на път, да ставам член на ДСБ, в един ден само, установих че са ме "будалкали".
    Я да видим кои не са популисти днеска у нас.
    Тия, дето с десни мерки ще постигат леви цели(100 процента изпълнени обещания), тия, дето ще оправят съдебната система, в коалиция с две леви партии, тия, дето ще ни защитават "националният интерес", вадейки ни от ЕС и НАТО, или тия, дето са може би най опитните и мъдри, но са незаконни.
    Кои не са популисти?
    Запомнете едно - единственият успешен начин за борба с корупцията, е да и отнемете средата в която живее и се храни, Господине. Другото... са козметични интервенции.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  9. #159

    Default

    Ами не. Акълът е като мензиса. Не ти ли дойде навреме, хич не го чакай! Няма за кога вече да ми идва акъла, по-скоро полека-лека ще си отива. C'est la vie!

  10. #160
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by ДТИванов View Post
    Ами не. Акълът е като мензиса. Не ти ли дойде навреме, хич не го чакай! Няма за кога вече да ми идва акъла, по-скоро полека-лека ще си отива. C'est la vie!
    Съжалявам, ако наистина го мислите.
    Жалко!
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  11. #161

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Съжалявам, ако наистина го мислите.
    Жалко!
    Няма за какво да жалите, това е кръговратът на живота. Не бъркайте акъла с житейския опит. Ама много задълбахме май. Усмихната и лека вечер!

  12. #162
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by ДТИванов View Post
    Няма за какво да жалите, това е кръговратът на живота. Не бъркайте акъла с житейския опит. Ама много задълбахме май. Усмихната и лека вечер!
    Лека вечер!
    Ама утре ще си говорим - що е то интелект, що е то житейски опит, що е то разум, що е то акъл.....
    Има ли връзка с езикът ни, а разлика с езикът на "либерастите"......в културата ни разлики има ли....
    Щегувам се!
    Лека!
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  13. #163
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Не че се заяждам, но въпросът беше малко по конкретен. Белене е проект за ядрена централа, отпадъците от там биха били - отпадъци от ядрена централа. Та - не е едно и също, да кажеш че нямаш против, и да кажеш че някакви отпадъци се съхраняват наблизо.
    Ако питаш мен - докато светиш в син цвят - наред е. а на мен ми е все едно дали ядрените отпадъци ще се съхраняват тук, или в сибир, в контейнери на открито. Както и дали ще са от наша, френска или руска централа.

    п.п. В смисъл - ако беше само началното - "да", нямаше да има неяснота.
    Да. Доволен на отговора?
    Гледам има хора, които живеят в Козлодуй и не съм ги видял да светят. Теб ако те е шубе, отивай да живееш точно на другия край на планетата.
    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Викам, че не бачка, понеже не може да бачка. Ако измислиш начин, да спреш ядрен реактор. за час два, после да го пуснеш за 30 мин, да работи 8 часа и пак да го спреш - гарантирано ще си най богатият човек на тая планета. Информирай се - що е то трифазен генератор, що е то фазова разлика, за зависимоста на изходното напрежение от товарът...
    Викам че ако имаме още два реактора, един от ч-те ще си стои цяла година, без да бачка, друг от тях ще се врътка максимум два месеца и то ако държавата сключи дългосрочни договори, а останалите два - като до сега. Викам че когато 2 гигавата съставляват 54 процента от енергодобивът, още 2 ядрена енергия е безумие. ЩОТО НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПОЛЗВА. Без да сме тръгнали да приказваме за загуби, и фактът че в такъв случай 100 процента от потребленивто, би се осигурявало от една линия, в единият край на страната. нали искаш да мислим детаилно - ами...мисли.
    Ама и на теб тезите ти издишат вече и даваш за пример, че сега единия реактор не произвежда ток, защото може би си мислиш, че няма нужда. Ама май нещо пропускаш, че не работи защото е в невъзможност да работи заради профилактика, а не заради измислените ти представи, че няма нужда просто да работи.
    Също се бъркаш, че реактора не може да работи с намалена мощност. Също се бъркаш, че намалянето на мощността му става за дни.
    Ама шубето те е обзело до край. Явно си виждал взрив и си се снимал за спомен и качил като аватар. Може би и аз ако имах такъв опит, може би щях да мисля по друг начин. Знае ли човек.
    Иначе за Белене е финансово и икономически обосновано, че би ни осигурил голямо преимущество и благодат за десетилетия. Ама българският политик на клона до такава степен се е насрал, че е склонен десетилетия просперитет на народа да пропилее, ако не му се даде това, което си въобразява, че е негово.
    Last edited by BO; 04-10-2022 at 11:11.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  14. #164

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Да. Доволен на отговора?
    Гледам има хора, които живеят в Козлодуй и не съм ги видял да светят. Теб ако те е шубе, отивай да живееш точно на другия край на планетата.

    Ама и на теб тезите ти издишат вече и даваш за пример, че сега единия реактор не произвежда ток, защото може би си мислиш, че няма нужда. Ама май нещо пропускаш, че не работи защото е в невъзможност да работи заради профилактика, а не заради измислените ти представи, че няма нужда просто да работи.
    Също се бъркаш, че реактора не може да работи с намалена мощност. Също се бъркаш, че намалянето на мощността му става за дни.
    Ама шубето те е обзело до край. Явно си виждал взрив и си се снимал за спомен и качил като аватар. Може би и аз ако имах такъв опит, може би щях да мисля по друг начин. Знае ли човек.
    Иначе за Белене е финансово и икономически обосновано, че би ни осигурил голямо преимущество и благодат за десетилетия. Ама българският политик на клона до такава степен се е насрал, че е склонен десетилетия просперитет на народа да пропилее, ако не му се даде това, което си въобразява, че е негово.
    БО, я да ни обясниш как точно ще подкараш ЯДРЕН реактор на 50% от мощността, а за капак и ще го регулираш в диапазона 50%-100% за минути (нека са часове)?!? Ами ние сме имали кандидат за Нобел по физика във форума! Айде по-сериозно. Ако и раздела да е "Общи приказки", все пак не е "Приказки от 1001 нощ". А за това, че искаш да строиш АЕЦ в сеизмеична зона го оставям без коментар. А кой те метна на джанката, че в Козлодуй се съхраняват ядрени отпадъци?

  15. #165
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by ДТИванов View Post
    БО, я да ни обясниш как точно ще подкараш ЯДРЕН реактор на 50% от мощността, а за капак и ще го регулираш в диапазона 50%-100% за минути (нека са часове)?!? Ами ние сме имали кандидат за Нобел по физика във форума! Айде по-сериозно. Ако и раздела да е "Общи приказки", все пак не е "Приказки от 1001 нощ". А за това, че искаш да строиш АЕЦ в сеизмеична зона го оставям без коментар. А кой те метна на джанката, че в Козлодуй се съхраняват ядрени отпадъци?
    Вадиш или набутваш "пръчките" и регулираш реакцията. Не съм сигурен за обхвата на регулиране, както и за точното време. Проблемът е че времето за това е много по голямо, от времето в което трябва да се регулира изходната мощност, тъй като двата реактора представляват над 50 процента от необходимата енергия, на годишна база.
    В смисъл - в даден момент, двата реактора на пълна мощност могат да са и едва 30 процента от "миксът", А в друг - единият да е 30 процента. в даден и двата да са 90 процента или единият да е толкова. Основният проблем е че ядрените реактори са мудни, а са и с голяма процентна мощност. Дават ти пример с Франция - 24 вместо 20 реактора, каквато според мен била нормата, ама не се питат - ако Франция изключи един реактор - как се отразява на енергийният баланс, и как ако ние изключим един.
    Питаш - за колко време Козлодуй се смъква от два на 1 мегават, според мен ме питаш - за колко време единият реактор може да бъде спрян. Оказва се че греша. Казвам че единият реактор не може да работи, според колегата, аз си мисля че не работи защото не ни трябва, а аз имам предвид, че дори сега, когато ни трябва най много - не работи и от това нищо не следва. В смисъл - задоволяваме собственото си потребление и продаваме, без 1 реактор, обаче...ни трябват още, ама да са Руски вероятно. Незная. Логично е да мислим различно, различни сме....
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

Page 11 of 37 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •