Page 4 of 37 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 550

Thread: Какво означава да си български политик...?

  1. #46
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Разбираемо. Мечтата на Нинова е да дойдат "братушките" и да проведат един "референдум" за присъединяването на България към Русия. В случай, че не се съгласим, ще се превърнем в радиоактивна пепел. В случай, че се "съгласим", тя ще оглави държавата за вечни времена.
    Сега чета ,че и Георги Свиленски ги е предъвкал по същия начин,та не е само Нинова.
    БСП-то са просто едни путници поели към бунището на историята.


    А петрола продължава да пада,чудя се дали руснаците не са решили да правят сечено на арабите.Вече цените са свалени до нивото края на миналата година.
    Аз бих гласувал за партията готова да прекрати схемата с преработката в Бургас на ишлеме и обложи вноса на руския петрол с поне 50% мито.А после нека Лукойл си продават продукцията както намерят за добре.Като сме в списъка на "неприятелските" страни поне да има защо.
    Крайно време е да извлечем поне малка финансова полза от глупостта на братушките,като компенсация за негативите които инкасираме към момента.
    Last edited by 546; 26-09-2022 at 23:48.

  2. #47
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Сега чета ,че и Георги Свиленски ги е предъвкал по същия начин,та не е само Нинова.
    БСП-то са просто едни путници поели към бунището на историята.


    А петрола продължава да пада,чудя се дали руснаците не са решили да правят сечено на арабите.Вече цените са свалени до нивото края на миналата година.
    Аз бих гласувал за партията готова да прекрати схемата с преработката в Бургас на ишлеме и обложи вноса на руския петрол с поне 50% мито.А после нека Лукойл си продават продукцията както намерят за добре.Като сме в списъка на "неприятелските" страни поне да има защо.
    Крайно време е да извлечем поне малка финансова полза от глупостта на братушките,като компенсация за негативите които инкасираме към момента.
    Грешно мислиш бате....защо трябва да рушим нещо което го имаме....правим го постояно....и затова сме на тоя хал.....помисли....не е нужно да купуваме от руснаците, но това което имаме трябва да го използуваме....руснаците и арабите за сега са биз-бизе...и да се отклоня малко от темата, ама не толкова....тия измислените македонци да духат супата...тая вечер им го показахме на футбол....аз ги уважавам, защото имам приятели от тях...ама те са неосъзнати българи да ги еба....в началото на месеца бях на почивка в Гърция...четем на табелката централна македония...а бе и на вас да ви еба майката, нямате спомен, кога сме ви мачкали....леко си падам нацианолист......не си ли търсиш интереса като нация си загубен...А ТОЧНО ТОВА ПРАВЯТ ВСИЧКИ НАШИ ПОЛИТИЦИ БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЕ....!!!!...
    п.п...посочи ми една политическа партия у нас, която да не е подвласна на чужд интерес и ще ти подаря най скъпото ханки....
    Продаваме се за жълти стотинки....е това ми е мъката...колкото и да сме малки, може да имаме достойнство, ама не....
    Last edited by Бобби; 27-09-2022 at 01:37.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #48
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    А, дали проблемът не е, че съседът с омара иска И твоята пържола, защото от позицията са на такъв хапващ омари си е решил, че няма нищо по-нормално от това.
    Не, не е. ако беше така, нямаше да имаш пържола.
    Самият факт че сега стотици хиляди си позволяват това, което във времената в които искаш да ни върнеш, си позволяваха шепа хора е показателен.
    Аман от тая мантра за независимост! Няма такова нещо! Не е имало и няма да има.
    може и сам да се оправяш - сам да си сееш хляба, сам да си доиш овцата, да си насечеш дървата за отопление на пещерата, ама като дойде глутницата вълци, пак допираш до съседа.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  4. #49
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,157

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Не, не е. ако беше така, нямаше да имаш пържола.
    Самият факт че сега стотици хиляди си позволяват това, което във времената в които искаш да ни върнеш, си позволяваха шепа хора е показателен.
    Аман от тая мантра за независимост! Няма такова нещо! Не е имало и няма да има.
    може и сам да се оправяш - сам да си сееш хляба, сам да си доиш овцата, да си насечеш дървата за отопление на пещерата, ама като дойде глутницата вълци, пак допираш до съседа.
    Пържола винаги е/съм имало/имал. Даже бяха и от месо, не от пилета и прасета "културисти". Това, че не са били 58 вида, а само 1 или 2 не ми е пречело да живея спокоен и сигурен живот.
    Идеологическата ти слепота, не мисля да коментирам. Ясно ми е, че предпочиташ да имаш господар, защото е богат и ще има сочни остатъци от огризките, които ще ти подхвърля, без изобщо да се замисляш за цената, която реално плащаш. А от този с пържолата, които е на твоето ниво на благосъстояние, може даже да е съседа ти, пак ще получаваш заповеди(то е ясно - преживели сме го вече), но отношенията с него няма да са като при първия (робовладелец - роб), а по-скоро(според мен) като управител-подчинен и цената определено ще е в твоя полза(във всички неща, за което се отнася - икономически, военни, природни...).
    След като си постигнал описаните от теб неща(в примера ти), това не се е случило, преди да осигуриш сигурността си. След като я имаш, глутницата вълци може само да вие на гладно около колибката ти, както е видно в настоящата ситуация с войната.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  5. #50
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    ....Ясно ми е, че предпочиташ да имаш господар.....
    Ако ти считаш, че си нямал господар, при това хем беден, хем нагъл, хем циничен, хем тираничен по времето когато си живял "спокойно и сигурно", то ти наистина следва да се замислиш върху собствената си идеологическа слепота.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #51
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    ....
    ..посочи ми една политическа партия у нас, която да не е подвласна на чужд интерес и ще ти подаря най скъпото ханки....
    .
    Ти ме вкара у мисли са....хм....пие ми се ханки ....абе отивам да си купя едно...

  7. #52
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Не знам, защо словосъчетанието "чужд интерес" е толкова трагично за някои.

    Ето един пример за първолаци:

    Kaufland направиха магазин наблизо. Очевадно, защото имат интерес от това. А щом Kaufland не е българска фирма, това означава "чужд интерес".

    И какво от това?

    След като този магазин ми създава удобство и аз редовно го ползвам, очавадно и аз имам интерес от него.

    Къде, в случая, е драмата от "чуждия интерес"?

    И да ви кажа право - когато пазарувам в него, нямам никакво усещане да съм роб в обятията на господаря си.
    Last edited by ecotronic; 27-09-2022 at 16:39.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #53
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Eko, да дам твоя пример и мисленето ти, отнесен към хипотезата, че не трябва да гледаме само собственото си удобство и моментно състояние, за да имаме полза, ние, цялото население.
    Замислял ли си се колко пари от печалбата на Кауфланд остава в България? Тази, която по закон би трябвало да даваш под формата на данъци. С които данъци държавата трябва да направи нещо "добро" за народа си. Порови се и прочети какъв оборот са им обложили с данъци. И след това като им даваш твоите пари, не трябва да обвиняваш държавата, че училището на детето ти е мърляво и с графити. Да, пак ние сме си виновни, но това е изгодата за други, не за теб. Ама е удобно де.
    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Що ти не пазаруваш ли в тези вериги? Някой да ги замеря с яйца и да ги оплюва?
    С тази разлика, че аз не съм привърженик на тезата, за разлика от теб, че е тъпо да се продадеш за 5 кила домати. Както всичките ти примери за войната и т.н.
    Народа е народ. Държавата трябва първо да се грижи за него и след това за всички останали. Ако намери газ с 5 ст. по-евтино, да се възползва от това. А не да скандираш, че сме щели да си купуваме газа по-евтино от "разбойниците", а в същото време не даваш 5 лв. на държавата, за да ти построи хубави тротоари. Веднъж подкрепяш идеята всички да мръзнем масово на макс, ама след това не е проблем да подкрепяш онези, които изнасят всеки един лев. Малко избирателно, спрямо изгодата ти. Не мислиш ли?
    Last edited by BO; 27-09-2022 at 17:52.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  9. #54
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    А какво трябва за да се направи една такава българска верига магазини? Някакво космическо ноу-хау ли, много пари ли, що ли? Аз освен Фантастико, друга не знам. А - имаше и някаква Kooп - нещо си, ама тя не работи в неделя.....

    Тъй ще е. Като сме мързеливи и само гледаме в чуждата паница и мрънкорим, другите ще идват да се възползват от това от което бихме могли и ние.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #55
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Eko, да дам твоя пример и мисленето ти, отнесен към хипотезата, че не трябва да гледаме само собственото си удобство
    Що ти не пазаруваш ли в тези вериги? Някой да ги замеря с яйца и да ги оплюва?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #56
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Какво трябва? Пари и подкупно правителство. Явно и двете условия са налични, за да има и такива инвестиции с големи интереси.
    Я пробвай да си направиш ти такава верига и ще видим дали ще успееш да скриеш оборотите си. Дори направи едно магазинче за чипс пред блока ти. Пък после ще те питам къде ти е ноу-хау-а на Кауфланд.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #57
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ама те тия чужди измекяри без подкупни правителства не виреят, така ли? И оборотите ли крият? Я разкажи, че ми стана интересно.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #58
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ама те тия чужди измекяри без подкупни правителства не виреят, така ли? И оборотите ли крият? Я разкажи, че ми стана интересно.
    Не бе, виреят си. Както си виреят и разбойниците. Ама двоен имапкт нанасяш. Веднъж, че искаш да купуваш скъпо, а след това подкрепяш и изнасянето на капитал. Малко крайно, не мислиш ли? Аз съм част от народа и не подкрепям това.
    Просто искам правителството да купува газ от където намери най-евтино и всеки да си плаща данъците на всичко, което изкара. Не е много сложно и не искам много. Така ми се струва де.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  14. #59
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ето я голямата разлика в позициите ни. Ти искаш газта да е по-евтина и така - сума ти и неща, зависещи от това. Аз пък казвам, че това не е голяма трагедия за няколко месеца. Има доста по-важни обстоятелства от това в момента. Неправилното им решение, твърде вероятно ще рефлектира много по-неприятно в дългосрочен план. Накратко и тук е в сила златното правило "Ден, година храни".


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #60
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Не бе, виреят си. Както си виреят и разбойниците. Ама двоен имапкт нанасяш. Веднъж, че искаш да купуваш скъпо, а след това подкрепяш и изнасянето на капитал. Малко крайно, не мислиш ли? Аз съм част от народа и не подкрепям това.
    Просто искам правителството да купува газ от където намери най-евтино и всеки да си плаща данъците на всичко, което изкара. Не е много сложно и не искам много. Така ми се струва де.
    И аз искам да купуваме евтина газ(въпрели че не ползвам), само кажи от къде. Путин вдигна цената, че му трябваха пари за война която няма да води. На нас ни я спря, щото не искахме да променяме действащ договор, на останалите - щот се счупи турбината. преди това ни продаваше на почти двойна цена, щот сме братски народи. ....

    И така - няма евтина газ, има Путин.
    За изнасянето на капитал съм много съгласен. Крайно време е да се мине на прогресивно облагане, като навсякъде. Само дето дори единственият който говори за промяна на данъчната система(Манолова) иска да махне данъкът на минималната заплата - нищо по вече. а това какво ще постигне - всички знаят.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

Page 4 of 37 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •