Page 3 of 37 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 550

Thread: Какво означава да си български политик...?

  1. #31
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Украинците ще се преборят с ватниците. Това е ясно.
    Как ще се преборим с нашенските ватници, не е много ясно.

    Либов ли бе да го опишеш.........


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #32
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Нц. Беез газ може да оживеем, без газ от Русия - не.
    Водим преговори с Газпром от месеци, причината да не знаем кой от наша страна ги води е че......от Газпром не отговарят.
    Сегаа разговаряме с Лукоил. Митрофанова де! Ама то...все едно....
    Цените на горивата у нас, са сходни с тия у Европата. И данъците са сходни(1към 4) когато се плащат, и цената на суровината, и себестойноста(заплати, осигоровки,застраховки...).
    Направо сме на 6(шест). У нас, в тая сфера действа пазарна икономика, както и във всички други. При справедлив 10 процента плосък данък, няма начин капиталът да създаде естествени монополи. Той , Капиталът се води основно от мисълта за конкуренцията. Не иска утре да се утрои, мисли дългорочно.
    Само не сме уцелили вселената.
    Ванчо,не знам защо ,но имам предчуствието ,че затворят ли кранчето на газа за западняците,а то на там отиват нещата,на другия ден ще ни го пуснат на нас.Независимо дали искаме или не.
    А колкото до Лукоил-това е най-голямата рафинерия в региона и от конкуренцията всяка сутрин палят свещ да спре,че да си вдигнат оборотите двойно.При текущите спредове които се реализират в рафинериите из околността,смятам си наясно за какви интереси става въпрос.Изгубят ли веднъж пазарен дял тия тъпаци от Лукоил,ще е задълго,ако не и за винаги.Арабите отдавна точат зъби да се наместят на Балканите.И въпреки ,че към момента играят в отбора на Путин,те ще са първите които ще му обърнат гръб.Не ми се вярва да им харесва и политиката на Путин да завоюва пазарен дял в източна Азия.
    Съдейки по продължаващите самоубийства на високо поставени шефове в Русия,по всичко личи,че руснаците са пробити и на този фронт,към момента се опитват да спасят каквото могат,ама се съмнявам да успеят,нищо ново под Слънцето.
    А нашите политици са едни говеда,които наблюдават отстрани и слагам бас за едно шише 12 годишно Ханки ,че дори и не осъзнават какво точно става пред очите им.Има реална възможност да се рализират сериозни ползи от ситуацията,но тия нашите леваци докато се драчат как и кой да прибере петте стинки, влака ще е заминал.
    Ситуацията е подобна на тази с изграждането на новите атомни мощности ,ако бяхме сложили още навремето две стинки акциз повече в цената на тока и бяхме взели мерки съответно тая сума да не се открадне,сега можеше да имаме още два реактора и в момента щяхме да имаме и по-евтин ток,и да реализираме в сегашната ситуация огромни печалби от износ,ама акъла ни идва все от после,щото сме много умни.
    Виж само какво става тук-https://www.eso.bg/
    Last edited by 546; 12-09-2022 at 15:38.

  3. #33
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    А бе задават се пак избори, но този път не знам кой да подкрепя....просто надеждите умряха.....ако бях по млад има решение, ама пуснах дълбоки корени в тая изстрадала земя...ще взема да режа дървото...за мен няма оправия....Майка му стара, ебати боклучивият народ сме, за пореден път се убеждавам..
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  4. #34
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    А бе задават се пак избори, но този път не знам кой да подкрепя....просто надеждите умряха.....ако бях по млад има решение, ама пуснах дълбоки корени в тая изстрадала земя...ще взема да режа дървото...за мен няма оправия....Майка му стара, ебати боклучивият народ сме, за пореден път се убеждавам..
    Нема се плашиш,сегашната шибана ситуация може и да е за добро.

  5. #35
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Нема се плашиш,сегашната шибана ситуация може и да е за добро.
    Не се плашим, живял съм и в по шибани времена...иначе казано спасение дебне отвсякъде....ама ме дразни неоправданата спекула с цените която се шири...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #36
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Нема сми да се тръшкате за нек'ви избори. Така или иначе, след 4 - 5 м. ще има други.....

    Така ще е, докато "негово величество", българският народ, не проумее, че заемането на твърда позиция е много по-важно от цената на хляба.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #37
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Ицето добре ги е обрисувал в новата си песен....
    https://www.youtube.com/watch?v=W80-WX1pGBc
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #38
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Нема сми да се тръшкате за нек'ви избори. Така или иначе, след 4 - 5 м. ще има други.....

    Така ще е, докато "негово величество", българският народ, не проумее, че заемането на твърда позиция е много по-важно от цената на хляба.
    А бе същите ще са....ае виж на моето момче интервюто, дето пие по малко от мен, но друса повече....п.п...м/у другото, аз не друсам..
    https://www.youtube.com/watch?v=mD2b7COdmEA
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #39
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,157

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Нема сми да се тръшкате за нек'ви избори. Така или иначе, след 4 - 5 м. ще има други.....

    Така ще е, докато "негово величество", българският народ, не проумее, че заемането на твърда позиция е много по-важно от цената на хляба.
    Дали е твърда или откровено глупава и със сигурност спонсорирана е въпрос за една заключена тема. Гладът и инстинктът за самосъхранение винаги са и ще са по-силни от нечия(в случая чужда) идеология.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  10. #40
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Гладът и инстинктът за самосъхранение винаги са и ще са по-силни от нечия(в случая чужда) идеология.
    Мда....."да се продадеш за една паница леща"

    "Чужда", в случая, означава - не лично твоята.

    Съществуват едни държави в които "няма" и не може да има недоволни хора. А в случай, че, все пак има, то задължително, тяхното недоволство е инспирирано от вечните врагове на въпросната държава. И така, недоволстващите не са нищо повече от едни национални предатели или чужди агенти.

    Съществуват и други държави, в които, недоволният човек, е наистина недоволен, може свободно да изрази своето недоволство и евентуално да промени нещо.

    Кое от двете ще избереш, зависи от онази паница леща.
    Last edited by ecotronic; 25-09-2022 at 14:14.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #41
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Мда....."да се продадеш за една паница леща"

    "Чужда", в случая, означава - не лично твоята.

    Съществуват едни държави в които "няма" и не може да има недоволни хора. А в случай, че, все пак има, то задължително, тяхното недоволство е инспирирано от вечните врагове на въпросната държава. И така, недоволстващите не са нищо повече от едни национални предатели или чужди агенти.

    Съществуват и други държави, в които, недоволният човек, е наистина недоволен, може свободно да изрази своето недоволство и евентуално да промени нещо.

    Кое от двете ще избереш, зависи от онази паница леща.
    Оная паница леща, няма нищо общо.
    Проблемът е, че когато вечряш пържола, съседът хапва омар.
    Може и да мразиш ракообразни, може даже алергия да имаш към тях, но.....това е проблемът.
    Така е и с войната на пътя. - не даваш мигач, щото никой друг не го прави.....
    Въобще - безсмислено е да се води спор, с някой, за когото не са важни фактите, а лозунгите.
    Ако питаш Тренди - от глад ли умираш, или някой ти застрашава живота, отговорът ще е - 'не бе, аз за другите съм загрижен".
    В Русия всички имат яхти за милиарди, за това искат и тук да е като там.
    Там е раят на земята. Нищо че и руснаците бягат от там. Поне не по малко от колкото ние от тук.
    Фактите нямат значение, спорът е излишен. Разделът също.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  12. #42
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,157

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Мда....."да се продадеш за една паница леща"

    "Чужда", в случая, означава - не лично твоята.

    ...
    Да, сигурен съм, че е по-добре да се продадеш за 1 яхта, например. Показателно е, че си готов за БГ политик, след като опцията(която, според мен е най-добрата) да не се продадеш, а да се справяш сам, липсва като вариант.
    Чужда, в случая, означава не само не лично моя, но и чужда на българския интерес.

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Оная паница леща, няма нищо общо.
    Проблемът е, че когато вечряш пържола, съседът хапва омар.
    Може и да мразиш ракообразни, може даже алергия да имаш към тях, но.....това е проблемът.
    Така е и с войната на пътя. - не даваш мигач, щото никой друг не го прави.....
    Въобще - безсмислено е да се води спор, с някой, за когото не са важни фактите, а лозунгите.
    Ако питаш Тренди - от глад ли умираш, или някой ти застрашава живота, отговорът ще е - 'не бе, аз за другите съм загрижен".
    В Русия всички имат яхти за милиарди, за това искат и тук да е като там.
    Там е раят на земята. Нищо че и руснаците бягат от там. Поне не по малко от колкото ние от тук.
    Фактите нямат значение, спорът е излишен. Разделът също.
    А, дали проблемът не е, че съседът с омара иска И твоята пържола, защото от позицията са на такъв хапващ омари си е решил, че няма нищо по-нормално от това.
    Да, наистина е безсмислено, още повече, когато даже лозунгите не са негови, а на външни спонсори.
    Нещо си се объркал - не съм загрижен, нито за едните(УКР), нито за другите(РУС). Загрижен съм, какво става в семейството ми, с приятелите ми, в квартала ми, в града ми, в страната ми(в този ред по приоритет), защото всичко останало е лицемерие, тип - "да помогнем на сомалийските сирачета".
    В коя държава всички имат яхти? Или след като в някоя има повече яхти, отколкото в първата, значи те не е проблем да ни определят като къде да ни е?
    С последните ти 2 изречения съм съгласен.
    Last edited by TRENDi; 26-09-2022 at 08:26.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  13. #43
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Аз ни бих си позволил това, да олицетворявам личните си интереси с националните. Но, очевидно, на мен ми липва самонадеяността от която ти изобилстваш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #44
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    А Нинова няма позиция дали да се признаят референдумите в окупираните от РФ територии на Украйна. Трябвало да се произнесат експертите по международно и не знам там какво още право,защото имало прецеденти и да се признават ,и да не се признават подобни инициативи.Е това е българския политик.
    Не ме пита аз какво мисля ,ами се чуди откъде да намери експерти.

    Време е социалистите да вземат мерки.Или пък няма нужда,и с Нинова, и без Нинова,партията им може да остане извън парламента .
    Last edited by 546; 26-09-2022 at 17:17.

  15. #45
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Разбираемо. Мечтата на Нинова е да дойдат "братушките" и да проведат един "референдум" за присъединяването на България към Русия. В случай, че не се съгласим, ще се превърнем в радиоактивна пепел. В случай, че се "съгласим", тя ще оглави държавата за вечни времена.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 3 of 37 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •