Page 25 of 37 FirstFirst ... 15232425262735 ... LastLast
Results 361 to 375 of 550

Thread: Какво означава да си български политик...?

  1. #361

    Default

    Основателно са "забележките"/възраженията на Холандия/Рюте, и те не са от днес или вчера.

    Оценките им съвпадат с действителността.
    Проблемът е че никой от сега действащите политически субекти няма представа(а някои и не искат) да решават проблемите. Те искат да лапат луканка...

    Кирчо че е неуравновесен, неуравновесен е. Ама с друг не разполагаме. Баце е = корупция.
    А Василев "се изпусна" с това "няма значение от къде ще внасяме, важното е да е евтин" в опит да спечели повече гласове за партията - направи го по време на изборната кампания. Не го ли забеляза?
    Отделно мислиш ли, че точно той, който обвини пРезидента "В СРАМ И ПОЗОР" : https://news.bg/politics/vasilev-zap...e-pozorna.html действително е имал предвид и е мислил това "няма значение откъде, важното е да е евтин"...?!?!

    ЕКО, мисли малко. Особено в период на изборна кампания...

    Няма как април да каже горното за пРезидента, а след това да мисли сериозно онова казаното за газа.

    Просто мислиш прекалено праволинейно/откровено.
    Винаги когато става въпрос за избори трябва да пречупваш всичко казвано от политиците през призмата на предстоящите избори...
    Василев опита да прилъже част от избирателите на левите партии и дори на русофилските партии. И това изявление го направи едва след като излязоха цоцилогическите проучвания, че ПП губят от ГЕРБ...

    ================================================== ==============

    А това изявление на Янев и на пРезидента го пречупвай през първоначалната им реакция за войната в Украйна " Това не е война, това е специална операция" и "Специалната операция ще приключи до 3-4 дни". И в постоянните им опити да възпрепятсват каквато и да е помощ за Украйна с твърдението "Това ще вкара България във война".

    Те "наливат вода" в мелницата на Русия и на руските интереси и са "ЗА" България да напусне НАТО и ЕС, та ако може и ще я направят членка на БРИКС и Организацията на договора за колективна сигурност(новият Варшавски договор), която в момента е в процес на разпад, след като Русия нападна Украйна и се закани на Казахстан и Грузия: https://www.24chasa.bg/mezhdunarodni/article/12183327
    Няма как - Варшавски възпитаници са = едно са баба знае, едно си баба бае...


    П.П.
    Нормално е "да седим на катраника" докато нямаме развитие. А нямаме да имаме развитие, докато в политиката не започне народа да избира хора които знаят какво и как да направят. Първата крачка в тази насока е ПРОМЯНА, защото " с досегашните ще продължаваме както досега"...
    За да си дадем и най-малък шанс, след като нямаме акъл да изберем тези които могат, е да пробваме докато налучкаме правилните хора...
    Това е най-лошият за нас метод, но за друг явно нямаме акъл...Със "средно аритметично" = толкова...
    Last edited by alfa racer GTA; 03-12-2022 at 22:19.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  2. #362
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Изгледайте този филм и ще сглобите пъзела за това, което се случва през последните две години и половина и то в световен мащаб.България леко изостава, но се движи по същия сценарий.
    https://youtu.be/ARkl0raM57Y
    Last edited by stu; 03-12-2022 at 23:25.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  3. #363
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Какво трябваше да науча от този филм - поредният от наръчника на конспиролога ?

    Че капитализмът имал пирамидална структура. И какво от това? Всичко на този свят, в това число и неживата материя, или пространство-времето си има своята йерархия.
    Може би, само глупостта е изключение.

    Жалко, че видеото е отпреди една година. Искаше ми се да видя, къде е днешният путинизъм в цялата тази структура.



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #364
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Какво трябваше да науча от този филм - поредният от наръчника на конспиролога ?

    Че капитализмът имал пирамидална структура. И какво от това? Всичко на този свят, в това число и неживата материя, или пространство-времето си има своята йерархия.
    Може би, само глупостта е изключение.

    Жалко, че видеото е отпреди една година. Искаше ми се да видя, къде е днешният путинизъм в цялата тази структура.

    Не знам къде изобщо видя путинизъм във филма!?
    Значи според теб е нормално над 80% от активите в света да се държат от един хедж фонд, който пък от своя страна 100% е собственост на друг фонд, който не се знае чия собственост е?(Не че не е ясно, но..)
    Знаеш ли, че когато гледах този филм, така наречената пандемия беше все още актуална и всеки, който я отричаше беше наричан конспиратор.И ако все още някой не разбира каква е крайната цел - масов фалит на малкия и среден бизнес, което вече се случва!А знаеш ли, че цента на ел.енергията на свободния пазар е пряко зависима от цената на газа на спот пазара?Сега си помисли какво се случи с цената на газа, когато започна войната в Украйна?Защо е необходимо бизнесът да плаща тази цена на тока, при положение , че на регулирания пазар цената е много по-ниска.До 2026 трябва всички битови потребители да са на свободния пазар.Сега си сметни сметката за ток поне по 5 или 10 и си направи сметка дали ще може да я плащаш!Същото се очаква да се случи и с горивата!Ръстът при храните няма да го коментирамИ да ти кажа - имам скришот за забрана да коментирам в сайт и то за това, че цитирах един световно известен адвокат(Райнер Фюлмих), който оспорва така наречената пандемия.Също така получих съобщение за забрана, когато писах за "великото нулиране", което си имаше и слоган в сайта на сиф(Никой няма да притежава нищо и ще бъде щастлив), който в последствие беше свален от сайта на сиф и всяко цитиране на този слоган започна да се цензурира- правил съм си експерименти.
    Голяма свобода на словото цари - 1984
    Last edited by stu; 04-12-2022 at 00:36.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  5. #365
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Какво трябваше да науча от този филм - поредният от наръчника на конспиролога ?

    Че капитализмът имал пирамидална структура. И какво от това? Всичко на този свят, в това число и неживата материя, или пространство-времето си има своята йерархия.
    Може би, само глупостта е изключение.

    Жалко, че видеото е отпреди една година. Искаше ми се да видя, къде е днешният путинизъм в цялата тази структура.

    За Путин си имате тема...Моля...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #366
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ами не съм видял путинизъм и казах, че би ми било интересно да видя, къде се ситуира той в тази теория.

    Да, нормално е малък % хора да притежанат голям % богатство.
    Така работи капитализмът.
    Другото, социалната уравниловка, я видяхме, колко чини.

    Сега само остана да ни разкриеш и тайната, че масоните харзулнаха Путин да нападне Укайна за да може да се вдигнат цените на енергията.



    Това, че някъде са те баннали, не трябва да го приемаш толкова трагично. Ще се косиш, когато дойдат в 3 посред нощ и те измъкнат от леглото.

    Но аз се кълна в кварталния, че това, тук, няма да ти се случи. Нищо, че онова око те гледа от върха на пирамидата.

    Що се касае до пандемията, знам, че ако не беше тя, сега, трима мои познати, вероятно, щяха още да ходят под слънцето.
    Самият аз съм физически здрав и рядко боледувам, но това чудо ме тръшна на 2 пъти и не беше особено приятно. Особено първия път.

    Така ча давай там с изкуствения синтез на вируса и пр. ако ще продължаваш да се "аргументираш" в същия дух
    Last edited by ecotronic; 04-12-2022 at 00:58.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #367
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ами не съм видял путинизъм и казах, че би ми било интересно да видя, къде се ситуира той в тази теория.

    Да, нормално е малък % хора да притежанат голям % богатство.
    Така работи капитализмът.
    Другото, социалната уравниловка, я видяхме, колко чини.

    Сега само остана да ни разкриеш и тайната, че масоните харзулнаха Путин да нападне Укайна за да може да се вдигнат цените на енергията.



    Това, че някъде са те баннали, не трябва да го приемаш толкова трагично. Ще се косиш, когато дойдат в 3 посред нощ и те измъкнат от леглото.

    Но аз се кълна в кварталния, че това, тук, няма да ти се случи. Нищо, че онова око те гледа от върха на пирамидата.
    Точно с войната и потоците вдигнаха цената на енергията и храните и ако не си го разбрал, значи не си схванал замисъла на слогана, който цитирахВтората серия ще е с тавана на цената за руски петрол.
    А специално за България ще го усетим и с аец.Който се интересува знае за какво става въпрос.
    Щом за теб е нормално да ме баннат за такива коментари , то не знам дали живеем в свободен свят.
    Ако дойдат да ме изкарат от леглото, значи вече има "министерство на истината" и трябва да следваме само "истината" на партията.
    А окото да си гледа .... не ми пречи.
    Last edited by stu; 05-12-2022 at 16:31.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  8. #368
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Като говориш за банове и намекваш, че няма свобода на словото, помисли за политическите пристрастия или ангажименти на модератори, администратори, собственици на сайтове и пр.

    Направи си собствен блог и там дращи наволя. Никой няма да те банва. Най-много да отнесеш някой тупаник от някой психопат, но никоя служба няма да се занимава с теб, така, както се случва там, където наистина няма свобода на словото.


    Накратко - започни с това да си изясниш фундаменталните понятия над които се опитваш да правиш анализи, равносметки и прозрения.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #369
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Аз съм против бановете.....такива трябва да има само за псуване и обиди, който умее да дразни без да ги изполузува, за мен не е проблем.
    Какво означава свобода на словото и къде го има по света...?
    Всяка държава си има свойте закони и могат да те шибат за някой изказвания....даже мога да дам пример и с Америка в някой щати.....ама те са най големите демократи и ще си трая...)
    Last edited by Бобби; 04-12-2022 at 01:27.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #370
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Като говориш за банове и намекваш, че няма свобода на словото, помисли за политическите пристрастия или ангажименти на модератори, администратори, собственици на сайтове и пр.

    Направи си собствен блог и там дращи наволя. Никой няма да те банва. Най-много да отнесеш някой тупаник от някой психопат, но никоя служба няма да се занимава с теб, така, както се случва там, където наистина няма свобода на словото.


    Накратко - започни с това да си изясниш фундаменталните понятия над които се опитваш да правиш анализи, равносметки и прозрения.

    Ще ме поучаваш за свобода на словото, като ми казваш, че собствениците имали ангажименти!Просто няма да коментирам.
    Моля да изгледаш видеото след 27:00 минута - точно за "ангажиментите на медиите" става въпрос, и после да си направиш изводи за "демокрацията" в която живеем.
    За мен демокрацията свърши в момента в който бях принуден да изпълня неприемливи за мен условия за да вляза в определени зони!
    Last edited by stu; 04-12-2022 at 01:37.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  11. #371
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не те поучавам а изяснявам истинския смисъл на понятията.

    Липса на свобода на словото означава, че за изказване на мнение, рискуваш да понесеш наказателна отговорност. Някъде това е неявно а някъде е фиксирано и с нормативен акт.

    Там където има свобода на словото, подобни неприятности, няма.

    Кое точно не разбра?

    За да съществува дадена медия, тя се нуждае от финансиране. Има медии, които се финансират съвсем почтено, като печелят от предоставянето на информация. Потребителите са тези, които преценяват, доколко въпросната информация е обективна и истинна. И като така могат да я купуват или не.

    Също, както да произвеждаш качествени домати на добра цена или некачествени на недобра. Борба за пазар.

    Такива медии, обикновено са големите, като CNN, BBC, DW, Reuters и пр.

    Тези медии, ката првило информират и цитират. Ако публикуват коментари, то те, биват с ясно обозначен източник и много рядко можеш да доловиш някаква тенденциозност.

    Ако прочетеш някаква новина, например на CNN, често пъти, ще прочетеш под нея и следния текст: "CNN не може да потвърди истинността на тази новина"

    Други медии имат за основна цел това да манипулират. Те, обикновено, не могат да съществуват, благодарение на гореописания пазарен принцип и биват финансирани от някого и с точно определена цел.

    Това е демокрацията. Има от всичко, стига то да не е забранено от закона.

    А щом за теб демокрацията е свършила, винаги можеш да се насладиш на живота в С. Корея, Иран, Китай, Русия........
    Можеш да бъдеш сигурен, че там ще си спомняш с умиление за бановете, които си получавал тук.
    Last edited by ecotronic; 04-12-2022 at 02:15.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #372

    Default

    ЕКО, изгледа ли във филма какво казват за движението на парите

    Жидомасоните ни управляват и ти им помагаш в тази конспирация

    Сега ми светна що активно пишеш против единствения борец нагърбил се да се бие против световния ред на жидомасоните управляващи света

    Той е ЕДИНСТВЕНИЯТ който "ВОТ ТАК"

    Всичко е МНОГО ПРОСТО, ама като ви дават пари жидомасоните ...


    П.П.

    Подготвил съм ти още няколко такива филмчета, за да те просветля и няма да допусна да останеш непросветен. Ще ти ги пускам да ги гледаш, докато ти "светне"
    Last edited by alfa racer GTA; 04-12-2022 at 05:01.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  13. #373
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Не е нужно да се бориш с някой, а е достатъчно да знаеш, че всичко във водещите медии е лъжи и манипулации.Същото важи и за политиците.Ако все още не сте го разбрали си е Ваш проблем.Това е посланието на филма.А това, че Вие двамата се изявявате, като най-умните във форума и може да иронизирати хора, които не познавате, няма да го коментирам
    Живи и здрави и продължавайте да вярвате в розовата демокрация, водещите медии и българските политици- все пак, те имат нужда от хора като Вас
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  14. #374
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    До сега сме оцеляли, защото сме били войнствено настроени....историята ни го показва!
    Но сега затъваме защото сме станали продажници, пак историята ни го показва!
    И ако утре ни заръчат от Европа нашият капитан на националният отбор по футбол да сложи лентата с цветовете на дъгата, ние ще го направим....
    Няма да споря повече, защото педерастията ни превзема....
    Не ми се нравят доста обществени виждания, който се смятат за правилни, но всеки има право на мнение...')
    Абе ти що имаш такова негативно отношение към педалите?Нещо лошо да не са ти направили ?
    Last edited by 546; 04-12-2022 at 11:01.

  15. #375
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Абе ти що имаш такова негативно отношение към педалите?Нещо лошо да са ти направили ?
    ))....не пазим се....те са като най древната професия, имало ги е, и ще ги има, но ми идва в повече да се натрапват....добре, че не могат да се размножават...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 25 of 37 FirstFirst ... 15232425262735 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •